1

Temat: Kierunek Chorwacja

Cześć,

Interesuje mnie wyjazd w rejony Chorwacji - nigdy tam nie byłem, oczywiście lecę puszką.

Pytanie do Was: Ktoś był? Ma jakieś sprawdzone lokum - w ciekawych miejscach.

Miejsca warte zobaczenia ogarnę z neta - ale bardziej chodzi mi o namiar na kwatery - najlepiej prywatne - raczej będzie to spontan.

Czy lepiej jechać i wynająć coś na miejscu ?? No i preferowany kierunek :)

Pozdro

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

2

Odp: Kierunek Chorwacja

Teraz lecę trzeci raz i dwa poprzednie moje wyjazdy były na spontanie bez planowania. Byłem w Zadarze i na wyspie Pag, bardzo fajne miejscówki. W Zadarze znalazłem pokój pryw. ale to było w połowie czerwca więc szybciej można znaleźć lokum, w sezonie nie wiem jak jest w tej miejscowości. Na wyspie Pag polecam kemping Simuni, byłem tam i pełny wypas, teraz lecę w drugiej połowie lipca ale zarezerwowałem wcześniej miejscówkę na [url=http://www.camping-simuni.hr]www.camping-simuni.hr[/url]. Chorwację wcześniejszych latach pozwiedzałem dlatego jadę na typowe byczenie się i stąd wybór tej wyspy. Jak chcesz pozwiedzać to rozbij się w okolicach Zadaru i wszędzie będziesz miał w miarę blisko do 200km. Chodzi mi o wodospady krk, Jeziora Plitwickie, Zadar, wyspy krk,. Piękny jest też Dubrownik ale to na jeden wyjazd za dużo.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

3

Odp: Kierunek Chorwacja

Właśnie zastanawiam się, nad kosztami również - to miałby być taki pełen spontan, tylko jak ogarniam ceny - te dostępne w necie - to wcale tanio nie jest - i myślę nad zmianą kierunku - ja jakbym się wybierał to właśnie coś ok 11.07 - 23.07 - w tych terminach :)
Muszę głębiej interenety przewertować i zobaczyć co i jak :)

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

4 Ostatnio edytowany przez trawer (2016-06-03 12:09:12)

Odp: Kierunek Chorwacja

W tym roku doba mnie kosztuje na 6 osób z autem gdzie śpimy i namiotem 380zł a w tamtym roku 190zl na trzy osoby, ale to jest wyspa więc ceny większe. Ogólnie ceny są w pokojach od 40 euro od osoby

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

5

Odp: Kierunek Chorwacja

Chętnie się podepnę pod temat bo w tym roku albo chorwacja albo jakiś last minute za grosze. Chorwacja mi chodzi po głowie a dokładniej Makarska :) Coś tam oglądałem ale jak macie cenne wskazówki to mile widziane. Zastanawiam się nad noclegiem w polach namiotowych lub niedrogich pensjonatach. Na razie mamy budżet w 2 osoby 2500 - 3000 zł.

6

Odp: Kierunek Chorwacja

Bylem dwa razy,  raz autokarem na Pagu, raz autem w Baska voda. Pag jest nudny, raczej dla starych dziadkow, woda czystoscia tez nie porywala w zatoce. Baska voda juz bylo fajnie z jednej strony malownicze gory z drugiej morze, jest dosyc dlugi deptak i duzo mlodzierzy, blisko do Makarskiej gdzie jest trovhe imprez. Ceny? Spotykam sie z opiniami ze w Chorwacji jest tanio ale nie wiem skad te opinie.sam dojazd wyniosl mnie okolo 1300 zl paliwo, winiety, oplaty za autostrade w Chorwacji. Jedzenie tez drogie, z rzeczy ktore najbardziej mi sie rzucily w oczy to w sklepie filet z kurczaka 45zl/kg i jajka dwa razy drozsze. W restauracji za obiad tez trzeba dac okolo 30-40 zl za osobe, jedynie pizza cena jak w pl. Pojechalem na spontanie i znalazlem pokoj 50 euro za dobe dla 2 osob.Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

7

Odp: Kierunek Chorwacja

Dopiero teraz zaważyłem ten temat, ale z chęcią dorzucę swoją opinię, może komuś się przyda.

W Chorwacji byłem 3 razy, z czego każdy wyjazd był inny, raz rodzinny, raz bardziej imprezowy, a w ostatnie wakacje wybrałem się autostopem. Ten kraj jest na prawdę bardzo różnorodny, dobrze jest chwilę pomyśleć i znaleźć miejsce, które spełnia wszystkie wymagania. Przede wszystkim polecam zakwaterowanie na wyspie od "strony morza" - wybrzeże dalmatyńskie ma to do siebie, że na lądzie człowiek czuje się tak, jakby był nad zatoką. Za pierwszym razem trafiłem na Ciovo i to chyba moje ulubione miejsce z tych, które widziałem. Mała wysepka o śródziemnomorskim krajobrazie, spokojna, jest dużo pustych, dzikich plaż z łagodnym zejściem do morza. Jej zaletą jest również to, że z lądem łączy ją krótki most, którego nie obejmują opłaty za przejazd - to duży plus, jeśli ktoś chce się kilka razy przemieścić w inne miejsce. Wieczorami na samej wyspie niewiele się dzieje, ale można przejść się na piechotę do Trogiru, który jest jednym z moich ulubionych, nadmorskich miasteczek. Taki mniejszy Split z 10 razy mniejszą liczbą turystów.
Kolejnym razem wylądowałem na Pag - wyspa baaardzo ciekawa, krajobraz księżycowy - dookoła tylko kamienie, serio. Kamienie, figowce i owce. Mimo wszystko po kilku dniach zdążyła mi się znudzić - zdecydowanie wolałbym przejechać się na Pag na jeden dzień mieszkając na stałe w innym miejscu, niż spędzić tam cały wyjazd.
Podczas podróży autostopem wylądowałem na wyspie Krk, bo jest "pierwsza z brzegu" i akurat tam jechali ludzie, którzy mnie podwozili. Nie zwiedziłem całej wyspy, ale byłem w trzech miejscowościach i w każdej jest mnóstwo pól namiotowych. Jak na mój gust miejsce trochę nijakie - kilka miejscowości na krzyż, a pomiędzy nimi pustynia. Co do kosztów - jak się chce, to w Chorwacji na prawdę można tanio spędzić wakacje. Jak już pisałem, na Krk byłem stopem, więc odpadły mi koszty transportu i zakwaterowania (spałem na dziko w namiocie), ale poza tym przez 8 dni wyjazdu wydałem niecałe 400 zł.

FMX 650

8

Odp: Kierunek Chorwacja

Osobiście byłem w Chorwacji raz w zeszłym roku ale pod namioty więc każdy dzień w innym miejscu (Chorwacja i Czarnogóra). Pola kempingowe śmiesznie tanie więc polecam jak ktoś chce budżetowo jechać. A na nich standard sanitarny itp na poziomie lepszego hotelu :)

Wyspa Pag - krajobrazy kosmiczne, cisza spokój, masa dzikich plaż ale nuda jak cholera. Cisza taka, że aż uszy bolą :)
Split - Tam już się palmy zaczynają. Imprezowe miasto. Ludzi cała chmara. Aż za dużo.
Makarska - tam spędziłem najwięcej czasu, bo mi się najbardziej podobało. Świetne plaże, dużo atrakcji typu skoki na bungie, skutery wodne itp. Nocą jedna wielka impreza w centrum miasta i porcie. Pojechałbym jeszcze raz. No i te krajobrazy..... :) Poezja :)
Dubrovnik - miasto fanów gry o tron. Zabytki piękne ale ceny za cokolwiek niszczą. Strasznie drogie miasto.

Osobiście najbardziej polecam region Dalmacji. Zawsze świetna pogoda i piękne widoki. Generalnie całą Chorwacja warta zwiedzenia. Tak z ciekawostek. W Chorwacji to dziewczyny podrywają facetów. Mi parę dni zajęło dopóki się nie przyzwyczaiłem do tych ciągłych obczajówek ze strony dziewczyn i zagadywania :D Takie nienaturalne to.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.