16

Odp: Regulacja gaźnika

jd jetting to porządna firma
oni na wielu forach doradzają jakie dysze zamontować, podajesz kilka danych a oni dają gotowy przepis
druga sprawa to USA a tam jakoś ludzie w takich firmach są bardziej życzliwi

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17 Ostatnio edytowany przez levis (2016-04-28 21:02:32)

Odp: Regulacja gaźnika

generalnie w JD jetting powinieneś działać najpierw na bogatszej iglicy, ustawić na środku i sprawdzić jak chodzi. Potem podnieść iglicę i znowu sprawdzić. Jak będzie gorzej, tzn, że trzeba opuścić iglicę. Jak dojdziesz do ostatniego ząbka na na górze, to zmiana iglicy na ubogą i znowu od najbogatszego do najuboższego ustawienia.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

18

Odp: Regulacja gaźnika

Jak sie to ma do kolorow? Niebieska ubozsza,a czerwona bogatsza czy na odwrot?

19

Odp: Regulacja gaźnika

u mnie czerwona - bogatsza. Przypuszczam, że jest tak we wszystkich zestawach.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

20 Ostatnio edytowany przez Adammada (2016-05-11 19:56:37)

Odp: Regulacja gaźnika

Ustawilem gaziora prawie tak jak sugerowali mi mailowo w jd jetting z ta roznica,ze nie mialem dyszy pilot jet42 wiec zostawilem 45 tak jak mialem. W mojej opini choc jak widac specem nie jestem to moto chodzi ladnie. Odpala odrazu(bez ssania,wiec nie wiem czy to dobrze) lsdnie sie wkreca i zchodzi z obrotow,nic nie dlawi czy przerywa. Jedyne co mnie znowu meczy to kolor swiecy tzn owodka gwintu jest ciemna ale juz elektroda masy jest biala ew. Szara, ciezko stwierdic kolor elektrody srodkowej,bo wsadilem swiece irydowa i elektroda jest cieniutka jak szpilka ale ciemna na pewno nie jest. Teraz jesli opuszcze iglice to wzbogace troche?z drugiej strony to moto po puszczeniu gazu wiecej strzela niz na org wydechu,wiec tak jak by bylo z kolei za bogato. Ktos mi sugeruje,ze jesli kolanka wydechu tytanowego nie robia sie czerwone to na pewno nie jest za ubogo, prawda to? Dzieki za jakiekolwiek info

21

Odp: Regulacja gaźnika

Potruje jeszcze troche o ten gaznik, otoz moja swieca jest ciagle za goraca. Tzn izolator ceramiczny jest jak nowy bez zadnego nalotu a masujacy szary.

Ustawienia gaznika to
Czerwona igla jd jetting(z tego co kolega sugerowal to bogatsza) podniesiona na maxa
Dalej to

Dysza 172 i 45

Mixtura odkrecona na dwa obroty.

Jak moge jeszcze wzbogacic mieszanke,zeby swieca nabrala odpowiedniego koloru?

22

Odp: Regulacja gaźnika

Odgrzebię kotleciora. Jaka jest prawidłowa procedura regulacji gaźnika 125 2T ?

Motocykl ma mocną górę, ale mam wrażenie, że na wolnych i średnich obrotach nie jedzie tak jak powinien...

Zakładam, że dyszę główną mam chyba ok, bo na wysokich obrotach moc jest OK.

Dalej powinienem jechać z iglicami ? Aktualnie mam bogatszą dyszę na najuboższym ustawieniu.

Chyba spróbuję zmienić iglicę na uboższą.

A jak wyregulować śrubę "powietrza" i wolne obroty ?

Gdzieś czytałem, że trzeba odkręcać śrubę powietrza do momentu aż motocykl nie zacznie zwiększać obrotów, jednocześnie obniżając wolne obroty położeniem przepustnicy. Prawda to ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

23

Odp: Regulacja gaźnika

Gdzie w polsce mona kupić zestaw JD Jetting? Czy nie można? Sam mam wydech DOMA a teraz zmieniam na akrapa i bede musial pogrzebać.Nie wiem co poprzedni właściciel majstrowal przy gażniku podejrzewam ze jest seria

24

Odp: Regulacja gaźnika

Gdzie w polsce mona kupić zestaw JD Jetting? Czy nie można? Sam mam wydech DOMA a teraz zmieniam na akrapa i bede musial pogrzebać.Nie wiem co poprzedni właściciel majstrowal przy gażniku podejrzewam ze jest seria