16

Odp: Cross, a papiren

33% moze byc roznicy

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

17

Odp: Cross, a papiren

był tu już koleś, który przyj ebał autem w płot i sam zadzwonił na policje. Płacąc te 2% robisz dokładnie to samo. Szkoda twojej kasy chłopie. A jak ktoś lubi, to może mi też zapłacić np. za to, że oddychamy tym samym powietrzem czy inne bzdury

rmz 250
gas gas txt 250

18

Odp: Cross, a papiren

metys napisał/a:

był tu już koleś, który przyj ebał autem w płot i sam zadzwonił na policje. Płacąc te 2% robisz dokładnie to samo. Szkoda twojej kasy chłopie. A jak ktoś lubi, to może mi też zapłacić np. za to, że oddychamy tym samym powietrzem czy inne bzdury

Matys dla mnie porównanie głupie, rozmawiałem jeszcze z kilkoma osobami z podatkowej branży i dla wiedzy ogółu - to braki podatku PCC-3, braki zgłoszenia, najczęściej wyłapuje "system" w przypadku rejestrowania pojazdu. Wydział komunikacji wysyła takie dane do Urzędu Skarbowego - i oni tam weryfikują.

Nie rejestrując pojazdu, namierzenie takiej transakcji jest praktycznie nie możliwe.


Co do EuroTax - zależy na kogo się trafi - podobno najlepszym patentem jest wysłanie zgłoszenia przez sieć/pocztowo.

Inaczej może być tak, że Pani podciągnie sobie z EuroTaxu - dodatkowo jak chcecie uniknąć płacenia z EuroTaxu, można opisać uszkodzenia pojazdu - co oczywiście zaniża wartość rynkową.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

19

Odp: Cross, a papiren

Na zaniżaniu oszczędzi się kilka złotych ale jak później coś wyjdzie z pojazdem, z tym, że jak będziesz chciał zwracać czy dochodzić swoich praw to liczyć się będzie kwota z umowy, więc można się na takim czymś mocno przejechać (dlatego handlarze często proponują zaniżenie wartości na umowie).

Namierzenie transakcji jest możliwe, jak następny właściciel opłaci podatek. Od tego roku jest nowy ogólnopolski system w us-ach na PCC i prawdopodobnie wyłapywalność będzie dużo większa.

20

Odp: Cross, a papiren

snieg napisał/a:

US korzysta z bazy EuroTax, jeżeli cena używanego pojazdu znacząca odbiega od ceny w umowie, to US może naliczyć Ci podatek od wartości z bazy EuroTaxu, a nie z kwoty na  umowie kupna-sprzedaży.

Tu się nie zgodzę, sam pracowałem w US więc wiem, urzędnicy co prawda notorycznie tak robią ale możesz się z ich wyceną nie zgodzić i zapłacić kwotę wynikającą z umowy (2%). Istnieje jednak wtedy ryzyko, że US zainteresuje się tym i przyśle własnego rzeczoznawcę co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Sam dwukrotnie podważyłem wycenę pani z okienka i zapłaciłem 2% z umowy, nikt nigdy mnie jednak nie odwiedził.

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/