1

Temat: Cross, a papiren

Siema,

W końcu udało mi się dorwać do CRF...  full cros.

Kupiłem ją na umowę  K-S

I teraz pytanie za 10000 milionów, czy muszę to zgłaszać do urzędu skarbowego ??Odprowadzać podatek ??

Wiem, że ubezpieczenie mogę kupić na numer VIN, takie info otrzymałem - ktoś potwierdzi?

Pozdro

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

2

Odp: Cross, a papiren

Nie.

exc 400                 www.oklejsie.pl

3 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-04-20 05:06:43)

Odp: Cross, a papiren

Wg. prawa, jeśli wart powyżej 1000zł to musisz.

4

Odp: Cross, a papiren

Próbowałem szukać informacji wyżej - podobno jeżeli pojazd nie jest rejestrowany, w wydziale to nie trzeba opłacać podatku - na sam VIN.

Jak się dowiem konkretów, i potwierdzonych informacji dam znać

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

5 Ostatnio edytowany przez snieg (2016-04-20 09:45:40)

Odp: Cross, a papiren

Ty nie płacisz podatku od pojazdu. Podatek płacisz od czynności cywilnoprawnych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych wystąpi w przypadku transakcji między dwoma osobami fizycznymi.

Nie płacisz podatku, w przypadkach:

a) Jezeli wartość umowy nie przekracza 1000 zł
b) Nabycie towaru (np. od firmy) zawiera w cenie podatek VAT

#21, śnieg

6

Odp: Cross, a papiren

Mi tłumaczyli tak: nieważne jaki pojazd, ty się wzbogacasz i musisz złożyć oświadczenie PCC cos tam. Wtedy US wylicza sobie wg swoich baz danych wartość pojazdu i jeśli wg nich nie będzie to się lapalo na podatek od wzbogacenia to nic nie placisz ale oświadczenie trzeba składać zawsze. Tak na zdrowy rozum na umowie ktoś pisze ze auto jest warte 900zl a faktycznie wartość ok 10tys? Myślicie ze US w to uwierzy? A na pewno się dopatrzyć jak kolejny właściciel po was pójdzie oskarbic umowę ;) To za proste ;)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

7

Odp: Cross, a papiren

W świetle prawa płcić trzeba, tak jak koledzy wyżej napisali, zawsze gdy wartość pojazdu przekracza tysiąc złotych.
Liczy się wartość rynkowa a nie z umowy chyba, że są zbliżone.
W praktyce ludkowie nie płacą za crossówki bo ich nie rejestrują a więc i urzędy(w tym skarbowy) mają problem z wyłapaniem takich nieopłaconych transakcji...

Przy rejestracji pojazdu w urzędzie komunikacji od lat nie jest wymagana potwierdzenie ze skarbowego, że opłaciłeś PCC. Jednak istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że prędzej czy później dopatrzą się braku opłaty a wtedy kary są naprawdę wysokie bo idące w rysiące plus odsetki.
Ja w zeszłym roku zostałem wezwany do US w sprawie motocykla, który sprzedałem już bardzo dawno bo kilka lat temu. Chodziło własnie o rzekomo nie opłacony podatek - pokazałem im potwierdzenie, które trzymałem razem z umowami i okazało się ży zwyczajnie mieli bałagan i braki w dokumentacji. Gdybym nie miałe tych kwitów to miałbym poważny problem... W PL urzędnik nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoje błędy.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

8 Ostatnio edytowany przez Wojtkuuu (2016-04-20 10:09:06)

Odp: Cross, a papiren

Signe napisał/a:

Mi tłumaczyli tak: nieważne jaki pojazd, ty się wzbogacasz i musisz złożyć oświadczenie PCC cos tam. Wtedy US wylicza sobie wg swoich baz danych wartość pojazdu i jeśli wg nich nie będzie to się lapalo na podatek od wzbogacenia to nic nie placisz ale oświadczenie trzeba składać zawsze. Tak na zdrowy rozum na umowie ktoś pisze ze auto jest warte 900zl a faktycznie wartość ok 10tys? Myślicie ze US w to uwierzy? A na pewno się dopatrzyć jak kolejny właściciel po was pójdzie oskarbic umowę ;) To za proste ;)

Żaden podatek od wzbogacenia. Jakim wzbogaceniem jest wydanie pieniędzy na zakup? Raczej jest odwrotnie. Tak jak napisał śnieg, to jest podatek od dokonania czynności cywilnoprawnej, czyli zawarcia umowy, a oblicza się go od wartości jej przedmiotu. Zgodnie z obowiązującym prawem fakt rejestrowania pojazdu nie ma żadnego znaczenia.

9

Odp: Cross, a papiren

Takie oc to tylko do kontroli, bo przy zdarzeniu, ubezpieczyciel się wypnie.

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

10

Odp: Cross, a papiren

Właśnie, zdania są trochę podzielone, pytam u źródła - 25 min na linii z jakimś centrum podatkowym i wciąż trwa...

Ale wstępnie faktycznie jest tak jak mówił kolega snieg - podatek jest od czynności cywilnoprawnych.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

11 Ostatnio edytowany przez snieg (2016-04-20 10:55:02)

Odp: Cross, a papiren

Wojtkuuu napisał/a:

Tak jak napisał śnieg, to jest podatek od dokonania czynności cywilnoprawnej, czyli zawarcia umowy, a oblicza się go od wartości jej przedmiotu. Zgodnie z obowiązującym prawem fakt rejestrowania pojazdu nie ma żadnego znaczenia.

Otóż to.

Nie ma znaczenia czy kupujesz rower, przyczepkę, dom jednorodzinny czy prawa do domeny internetowej.
Płacisz podatek od czynności cywilnoprawnych, czyli tak jak Wojtku wyjaśnił najprościej - podatek od zawarcia umowy.

#21, śnieg

12

Odp: Cross, a papiren

Udało mi się skontaktować i uzyskać 100% informację.

Tak jak napisał snieg, bez względu co - nawet kur**unia telewizor od sąsiada na umowę k-s, trzeba odprowadzić podatek PCC-3 od czynności cywilnoprawnej, chyba, że kupi się to "pod stołem" - bez umowy - ale przy transakcjach lepiej umowę mieć - zawsze ktoś może zgłosić, że ukradłeś, i wtedy zaczną się problemy.

No nic, ja zamierzam się wybrać i ogarnąć ten temat - do naszego kochanego urzędu skarbowego.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

13

Odp: Cross, a papiren

oświadczenie trzeba składać zawsze.

Bzdura. Jest tak jak Rumian napisał. Z tym, że bez pisemnej umowy też należy opłacić podatek. Umowa ustna jest tak samo ważna.

14

Odp: Cross, a papiren

Signe napisał/a:

Tak na zdrowy rozum na umowie ktoś pisze ze auto jest warte 900zl a faktycznie wartość ok 10tys? Myślicie ze US w to uwierzy? A na pewno się dopatrzyć jak kolejny właściciel po was pójdzie oskarbic umowę ;) To za proste ;)

US korzysta z bazy EuroTax, jeżeli cena używanego pojazdu znacząca odbiega od ceny w umowie, to US może naliczyć Ci podatek od wartości z bazy EuroTaxu, a nie z kwoty na  umowie kupna-sprzedaży.

#21, śnieg

15

Odp: Cross, a papiren

Wojtkuu jest to potoczna nazwa tego podatku ;)
Śnieg dzięki za nazwę DB :)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka