1

Temat: Problem-magistrala olejowa KTM

Witam,

Mam problem z magistralą doprowadzającą olej do głowicy. W dolnej części w miejscu gdzie magistrala jest przykręcana do bloku/karteru cieknie mi olej. Wymieniłem miedziane podkładki i nic to nie dało, nadal cieknie. Wydaje mi się że magistrala/rurka jest pęknięta......lub blok silnika....W jaki sposób mogę sprawdzić czy magistrala jest szczelna ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

KTM 450 SMR
#58

2

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

Umyj dobrze, odpal i wypatruj.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

miełem ostatnio ten sam problem rurka pusciła na lucie.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

4

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

helmex napisał/a:

miełem ostatnio ten sam problem rurka pusciła na lucie.

W którym miejscu ? przy głowicy czy przy bloku ?

KTM 450 SMR
#58

5

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

przy bloku

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

6

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

odkręć
zaślep z jednej strony, z drugiej podłącz kompresor albo pompkę rowerową i pompuj po zanurzeniu w wodzie.


w starej literaturze opisują też jakąś metodę z talkiem, myjesz dokładnie element, następnie go podgrzewacz i posypujesz talkiem. Pod wpływem temp. olej wycieka z pęknięcia a talk się przykleja, czy jakoś tak

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

Hmm jeśli dobrze kojarzę to ja w wr miałem podobny problem. Wydawało mi się, że koniec tej rurki tzn tulei jest idealnie prosty. Jednak mi sie wydawało. Po sfrezowaniu nic nie cieknie. Te miedziane uszczelki nic nie dawały.
[url]http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/55/37/80/58/5537805874[/url] :)

8

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

helmex napisał/a:

przy bloku

Kupiłeś nową ?

hacker33 napisał/a:

odkręć
zaślep z jednej strony, z drugiej podłącz kompresor albo pompkę rowerową i pompuj po zanurzeniu w wodzie.


w starej literaturze opisują też jakąś metodę z talkiem, myjesz dokładnie element, następnie go podgrzewacz i posypujesz talkiem. Pod wpływem temp. olej wycieka z pęknięcia a talk się przykleja, czy jakoś tak

Dzięki! Sprawdzę to

Jacis napisał/a:

Hmm jeśli dobrze kojarzę to ja w wr miałem podobny problem. Wydawało mi się, że koniec tej rurki tzn tulei jest idealnie prosty. Jednak mi sie wydawało. Po sfrezowaniu nic nie cieknie. Te miedziane uszczelki nic nie dawały.
[url]http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/55/37/80/58/5537805874[/url] :)

Chodzi tobie o powierzchnię styku z blokiem silnika ?

KTM 450 SMR
#58

9

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

pospawałem tigiem potem sprawdziłem czy nie zamknelo scianek. taki przewód kosztuje 40 zł uzywka.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

10

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

Tak. Chodzi o styk z blokiem. Parę razy za mocno dokręciłem i ta rurka się zgniotła. Kupiłem nowe podkładki miedziane i dalej miałem to samo. sfrezowałem powierzchnie tej rurki i nic nie cieknie. No chyba, że tobie pękło na spawie ale to od razu byłoby widać.
Ciężko wyczuć gdzie to leci i miałem z tym chwile problemu. ;)

11

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

Ok dzięki, problem rozwiązany

KTM 450 SMR
#58

12

Odp: Problem-magistrala olejowa KTM

i?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD