1

Temat: Usuwanie lakieru proszkowego

Ktoś zna jakieś sprawdzone specyfiki do usuwania powłoki proszkowej? Piaskowanie odpada bo powierzchnia to rama rowerowa. Najlepiej chemia.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

2

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Dobre pytanie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

a taki specjalny spray, co się pryska na lakier i po 5 minutach robi się taka jakby guma do zdrapania ?

oczyszczałem tym felgi samochodowe z lakieru przed polerką...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Levis mam coś mocniejszego bo żel do usuwania farb i z farbami nakładanymi tradycyjną metodą natryskową radzi sobie znakomicie, powłoka się marszczy i po kwadransie można wodą pod ciśnieniem spłukać starą farbę, na lakierze proszkowym nie robi to wrażenia.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

5

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

A płyn hamulcowy? Wiem że ładnie żrący jest.

HUSQVARNA TE 449 2013
BMW E65 2005

6

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Mam to na uwadze ale nie mam płytnu O_O Nie chcę narazie spuszczać z układu :D

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

7

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

papier wodny 500 i jedziesz hehe

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

8

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

ale po plynie powloka nie bedzie do malowania. skansol (czy jakos tak ) nie daje rady ?   piaskowanie  spacjalnym proszkiem lub szkielkowanie. ale nie wiem czy  ktos bedzie ch chciał to robić.  dam Ci taką wskazówkę .  zapytaj o preparat do sciagania emulsji na bazie kwasu solnego ;) w duzym budowlanym beda to mieli  [url]http://img818.imageshack.us/img818/1221/xdiw.jpg[/url] zrobi robote. ;)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

9

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Ja muszę poszukać.
Na jakiś forach rowerowych polecali jakiś środek do usuwania lakieru w sprayu ale taki do kupienia w sklepach lakierniczych a nie kastoramach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2015-07-21 09:16:48)

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Tak, taki w czerwonej puszczce do czyszczenia pistoletów malarskich, mi poszło ich 8 na cztery alusy. W przypadku proszku trochę lepiej działa niż ten żel nakładany pędzlem ale bardzo szybko się kończy... może w przypadku ciękiej warstwy farby mniej go pójdzie i będzie ok. Ze zwykłym podkładem trochę miał ciężko. Ja go stosuje na normalne lakiery samochodowe i ogólnie jest ok tylko mało go. Co do proszku to bez efektu wow i stosować trzeba było ze dwa, trzy razy w jednym miejscu ale chyba najskuteczniej działa z takich preparatów. Puszka kosztowała coś koło 25zł.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

11

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Na forach rowerowych też pisali że te w postaci żelu to największe gówno.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

A czemu ram rowerowych nie można piaskowac?

13

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Nie chodzi o to że nie można, ja chcę to zrobić jak najmniej inwazyjną metodą. Piaskowanie lakieru proszkowego to raz, że męka dla piaskarza a dwa duże ryzyko że może ucierpieć na tym sama rama i mimo że mam ogarniętego gościa od piaskowania to nie chcę ryzykować. Dowiadywałem się w firmie zajmującej się chemicznym usuwaniem lakieru to koszt około 120zł za moją ramę.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

14

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

Poszukaj sodowania jakby co.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: Usuwanie lakieru proszkowego

hm a zanurzenie w kwasach takich jak sie zanurza przed cynkowaniem?

Husqa smr 570