1

Temat: Trzęsie kierownica !

Witam. Mam aprilie 450 kupioną od jednego z forumowiczów. Przy okazji napisze że owy forumowicz to oszust.Motocykl miał być w świetnym stanie, niestety nie jest.Do rzeczy; przy prędkości ponad 130km/h zaczyna trząść kierownicą. Na początku myślałem że to brak amora skrętu to powoduje po czym dowiedziałem sie od mechanika że przednia opona trze mi o lagi.Czy to może powodować owy problem? Jakie opony macie założowe w swoich apkach? Ja mam 120/17. I wydaje mi się że są to opony dętkowe. Czy wy macie bezdętkowe pozakładane? Pozdrawiam

2

Odp: Trzęsie kierownica !

Jak kupowałeś to nie widziałeś że tak  jest ?!?
Podchodzac do tego fizycznie to w stanie spoczynku może byc ok i nic nie ocierac, jednak przy predkosci 130 km/h opona jest troche szersza niz w spoczynku bo działają nie nie rozne siły. Nie wchodząc w pojęcia.
Sprawdzić w manualu jaki rozmiar masz miec oponki - sprawdz czy masz dobry. Jesli tak to moze opnka jakas leciwa czy ma gorsze dni juz i nie zachowoje sie jak nalezy. No i rozumiem ze lagi juz sprawdziles czy proste ?

PS; lub moze ktos zle poskladal kolko i wystarczy to poprawic.

3

Odp: Trzęsie kierownica !

A nie kupiłeś wersji enduro z małymi kołami?
Bo chyba taka wersja też była na sprzedaż.
A pewnie wersja supermoto ma szersze półki od wersji enduro.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Trzęsie kierownica !

1. Sprawdź stan opony.
2. Sprawdź bicie obręczy oraz czy jest ustawiona na środku.
3. Wyważ koło.
4. Sprawdź stan zawieszenia i jego regulację. Możliwe, że po zmniejszeniu prędkości odbicia problem zginie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: Trzęsie kierownica !

Dzięki za podpowiedzi.
A co do opon. Macie bezdętkowe czy dętkowe? Czy to robi jakąś różnice ?

6 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2014-05-31 21:12:39)

Odp: Trzęsie kierownica !

Po wyważeniu, żadną.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Trzęsie kierownica !

Nie do końca żadną. Bezdętkowe lepsze ale to raczej na poziomie MŚ może mieć jakieś znaczenie.

8

Odp: Trzęsie kierownica !

A więc, przede wszystkim jak masz opony, które mają wymiary określone w instrukcji to nie ma opcji żeby Ci tarły. Jak śmigałem swoją aprilia to też się bałem szybciej, bo zaczynało rzucać motocyklem. Ale okazało się, że to wynika ze stylu jazdy. TO jest rasowe supermoto, więc trzeba nim UMIEĆ jeździć. Ja uczyłem się latać swoją 6 miesięcy. A co do trzęsienia kierownicą to jest kwestia 2 rzeczy. Raz - siedzisz zbyt blisko. 2 - trzymasz się kierownicy. A w supermoto kierownicy trzymać nie można - lepiej łapać się nogami. Nie dość ze bezpiecznej, lepiej się prowadzi i pewniej. Nie ma co poprawiać po fabryce. Tam tylko delikatnie jej mówisz jak ma jechać, nie walcz z kiera :) Powodzenia :)

Roll all day --> SXV 5.5 getting used to. wroooooommmmmm

9

Odp: Trzęsie kierownica !

http://i106.photobucket.com/albums/m267/basiulek/lopata.png

:U

Terror Kitty Crew
500->650->600->1000->625->450->125->1200

10

Odp: Trzęsie kierownica !

Dziambel78 napisał/a:

A w supermoto kierownicy trzymać nie można - lepiej łapać się nogami.

A na jakim motocyklu lepiej trzymać się rękami? Myślę o zmianie motocykla a mam wyjątkowo słabe nogi, i poszedłbym tą drogą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11

Odp: Trzęsie kierownica !

gierwi napisał/a:
Dziambel78 napisał/a:

A w supermoto kierownicy trzymać nie można - lepiej łapać się nogami.

A na jakim motocyklu lepiej trzymać się rękami? Myślę o zmianie motocykla a mam wyjątkowo słabe nogi, i poszedłbym tą drogą.

Wydaje mi sie ze musisz pójść w choppery, innej drogi nie ma, tam nogi nieraz są szerzej niż ręce ;)

A tak na serio gierwi jak zwykle mistrz! ;)

GasGas FSE 400 SM

http://www.bikepics.com/members/huntrr/
http://p1.bikepics.com/2014/10/31/bikepics-2705839-800.jpg