1

Temat: Dziwne odgłosy z silnika

Witam , po złożeniu silnika z xt 125 dochodzą z niego dziwne dźwięki . Kupiłem ją uszkodzoną i nie wiem jak przedtem chodziła , pewnie tak jak teraz :/  . Dźwięk po wciśnięciu sprzęgła nie ustępuje , wydaje mi się , że dochodzi z górnej części silnika .Wszystko było złożone na nowych uszczelkach , może pokusić się o zmianę oleju z pół na full syntetyk? . Przejechałem się nią kawałek, silnik wkręca się bdb.  Nagrałem filmik , może podpowiecie coś ?

[url]https://www.youtube.com/watch?v=Yw-4_J5YxFI&feature=youtu.be[/url]

[url]https://www.youtube.com/watch?v=tD45gj6xMJ4&feature=youtu.be[/url]

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Żadnych sugesti/podpowiedzi panowie?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

3

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Sprawdź luzy zaworowe.
Jeśli nie sprawdzałeś płaskości przylgni głowicy to jest możliwość, że ciśnienie gdzieś ucieka przy uszczelce głowicy.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

4

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

a mi to na słuch wygląda na obijający o obudowę łańcuch w silniku.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

sprawdz luzy i lancuch  na ile dokreciles glowice ?  np w xt600  ma byc 20nm ale trzeba poprawic po 24 godzinach bo nie zostanei nawet 10nm bo uszczelka siadzie,

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

6

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Luzy sprawdzone i ustawione zgodnie z serwisówką.Płaszczyznę przylgni głowicy nie sprawdzałem, ale po odpaleniu i przejażdżce nie widać aby gdzieś były ślady oleju. Głowice dokręcalem niestety bez klucza dynamometrycznego (pożyczyłem i dostałem zepsuty ;/) jak by sprawdzić ten łańcuch?  Chyba czeka mnie znowu ściąganie góry co? Bo wydaje mi się ze ten głos dochodzi właśnie z góry...

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

7

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Sprawdź luz na sworzniach łańcucha.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

8

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

no daj spokój - kup sobie własny dobry klucz, będziesz miał na lata...

nie ma nic gorszego niż składanie na szybko - ja o mały włos nie rozwaliłbym sobie silnika, gdybym nie napisał na forum :-)

także spokojnie, bez pośpiechu - zmierz łańcuch rozrządu jak mocno jest wyciągnięty i czy napinacz działa jak należy.

Czy w tym silniku jest jakiś łańcuch w okolicy kosza sprzęgłowego ? jeżeli tak, to go też sprawdź

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9 Ostatnio edytowany przez juraas (2015-03-23 23:01:48)

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Pożyczyłem w sensie swój pożyczyłem kumplowi i oddał mi zepsuty;) Dzięki za podpowiedz, jutro sprawdzę i dam znać   ;)
Ps; napinacz działa poprawnie, łańcuch jest tylko jeden od rozrządu.

Edit ; Przejrzałem serwisówke i niestety informacji odnośnie rozciagnietego łańcuszka rozrządu nie ma, oprócz rysunku przedstawiającego, że po powieszeniu musi być prosty bez jakichś zagiec.  Co teraz,  nic nie przychodzi mi do głowy...

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

10

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Pomóżcie pany, co dalej z tym zrobić ?? Rozbierać to?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

11

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

zmierz ten łańcuch rozrządu i poproś jakiegoś sprzedawcę, żeby zmierzył dla Ciebie wartość w nowym łańcuchu - na tej podstawie będziesz widział, czy jest wyciągnięty, czy nie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Dzisiaj sprawdzałem napinacz w jakim stopniu jest napięty. I po wyciągnięciu go wyszło, że jest w połowie zakresu, czyli lancuszek jest jeszcze w dobrym stanie.Wydaje mi się, że pomiary nie są już raczej potrzebne nie?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

13

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

pomiary juz nie potrzebne psikaj jakims plakiem na silnik jka bedize mgielke odwiewac czyli przedmuch ;)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

14

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

Ok sprawdzę,  jak poznam, że jest przedmuch bo niezrozumiałem?  ;> i czy to może powodować, że silnik wydobywa takie odgłosy??

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

15

Odp: Dziwne odgłosy z silnika

moze bedzie poprostu piszczeć . na ile dociagnoles glowice ?

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600