1

Temat: wr 250x modyfikacje

W związku z tym, że stałem się posiadaczem ww moto interesuje mnie kwestia modyfikacji znalezionych w internecie.

Pierwsza sprawa na jaką trafiłem to AIS removal. Wszystko ładnie pokazane na tym filmiku:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=WFTOrxg_B6w[/url]
Idee tego systemu rozumiem, na logikę stwierdzam, że wywalenie tego systemu może mieć sens (dodatkowo wywalamy parę elementów, co w połączeniu ze zmianą wydechu z pewnością zredukuje masę). Pytanie, czy  ktoś robił coś takiego i jest w stanie podzielić się wrażeniami? Oczywiście w bajki nie wierzę i zdaję sobie sprawę, że nie  jest to sposób na dodatkowe 30 koni, ale może po takiej przeróbce poprawi się choćby reakcja na gaz etc.

Druga sprawa to zębatki. Na fabrycznym przełożeniu (które jest za długie) praktycznie nie ma potrzeby używania biegu 6. Nie chce, aby vmax poleciał bardzo w dół. Zastanawiałem się nad 12 zębami (zamiast fabrycznych 13) na przód, ewentualnie 47 zamiast 42 na tył. Rozumiem, że przy opcji nr 1 łańcuch zostaje seryjny, natomiast jak będzie w opcji drugiej? Czy łańcuch trzeba będzie przedłużyć?
Jakich używacie przełożeń i jak to się przekłada na jazdę (ciekawi mnie wasza opinia)?

Jeśli znacie inne metody na poprawienie charakterystyki w kierunku jak największego funu z jazdy zapraszam do dyskusji.

WR 250x

2

Odp: wr 250x modyfikacje

Sposobów na zwiększenie mocy jest sporo.
Kwestia ile masz na to funduszu ?

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3 Ostatnio edytowany przez mexiN (2014-12-03 11:17:47)

Odp: wr 250x modyfikacje

Gdybym miał wolne dodatkowe 10k to nie kupiłbym 250x tylka smc 690.
Powiedzmy, że na dzień dzisiejszy na ten motocykl mogę wyłożyć 3 000.
Teraz pytanie, kolego Majster128 co proponujesz? ;)

Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że z reguły masz odpowiednie podejście do tematu i sporą wiedzę, dlatego zapytam jakie jest Twoje zdanie w kwestii zmiany wydechu na przelot (co za tym idzie wywaleniu tych linek z oryginału)oraz usunięcia połączenia między wydechem a airboksem (AIS).

WR 250x

4 Ostatnio edytowany przez RoBuLL (2014-12-03 14:23:24)

Odp: wr 250x modyfikacje

Mam zrobioną modyfikacje o której piszesz.
Moim zdaniem delikatnie mocniejszy "dół" i tyle. Reszta, to kwestia psychiki :)
AIS jest systemem dodawania świeżego powietrza do spalin przez co spaliny są bardziej czyste(lepsze spalanie czy dopalanie), nie zapychają katalizatora i tyle.
Chyba głównie chodzi o ekologię.
Jak wyrzucisz AIS, wszystkie pierdoły i zmienisz wydech na akcesoryjny, to na pewno pozbędziesz się kilku kilogramów.
Jak coś błędnie napisałem, to sorki

SMR450

5

Odp: wr 250x modyfikacje

A jak nie wywalisz AIS i zmienisz wydech, to wata w nim będzie się wypalać dużo szybciej.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: wr 250x modyfikacje

a czy system AIS to raczej nie dodawanie spalin do airboxa ? Przynajmniej z czymś takim się spotkałem, a z dodawaniem powietrza do spalin, to jeszcze nie...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7

Odp: wr 250x modyfikacje

Powietrze w wydechu ma umożliwić dopalenie resztek zanieczyszczeń w katalizatorze. Jak zdemontujesz seryjny wydech z katalizatorem, to powietrze jest w wydechu już niepotrzebne czy wręcz szkodliwe.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: wr 250x modyfikacje

Jakiś aftermarketowy wydech i big bore kit na 290

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez RoBuLL (2014-12-03 14:24:56)

Odp: wr 250x modyfikacje

podobno są na 280, 290 i 310.

AIS- air injection system

SMR450

10

Odp: wr 250x modyfikacje

a nie prościej i korzystniej
sprzedać w/w motocykl i tę kwotę 3000 zł
dołożyć do mocniejszego sprzętu ??

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

11

Odp: wr 250x modyfikacje

Ok wszystko jasne.  Generalnie zawsze jest więcej niż 1 wyjście więc postanowiłem zbadać temat ;)  Docelowo ma być   690 smc (czyli wr+3000zł trochę mało).
Pewnie skończy się na zmianie wydechu, wywaleniu AIS i zmianie przełożenia i wystarczy.
W pełni zgadzam się z tym, że 250x nigdy nie bd rasowym supermoto, ale jeśli można coś poprawić do dlaczego nie. Do tego uważam, że to dobry start do nauki gum etc. Jak to ktoś tutaj powiedział, że więcej frajdy daje szybka jazda słabszym motocyklem, niż wolna motocyklem szybkim.

WR 250x

12

Odp: wr 250x modyfikacje

System o którym mówisz ma za zadanie dodać do spalin trochę powietrza w celu spalenia pozostałych węglowodorów i rozrzedzenia produktów spalania. Takie prymitywne oszukiwanie analizatora spalin. Wypalanie węglowodorów w wydechu podnosi temp. ukł. wydechowego, w tym głowicy, co na dobre silnikowi nie wychodzi.
W kwocie 3 kzł można zrobić sporo i oczekiwać bardzo przyzwoitych efektów. Można wykonać dwa wałki rozrządu o korzystniejszych zarysach krzywek, wykonać modyfikację głowicy, dobrać geometrię ukł. dolotowego i wydechowego uzyskując doładowanie dynamiczne.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

13

Odp: wr 250x modyfikacje

jak procentowo takie modyfikacje mogą wpłynąć na ilość KM i NM ?
ile da się wykrzesać z WR250X w granicach rozsądku bez zmiany na BigBora?

SMR450

14

Odp: wr 250x modyfikacje

20 % można spokojnie uzyskać.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

15

Odp: wr 250x modyfikacje

Co do wydechu ... [url]http://allegro.pl/delta-tlumik-wydech-wr250-yamaha-zeta-drc-kpl-mx-i4657443088.html[/url]

wr 250x

www.bikersbook.pl