1

Temat: Odpalanie husaberg 650

Witam. Niedawno zakupiłem husaberga 650 i mam problem z odpalaniem na zimno bo jak jest ciepły to odpala od kopa a zimny nie chce ile kopiecie go na ssaniu? Z góry dzięki za odp.

2

Odp: Odpalanie husaberg 650

Przekop z 3 razy na wciśniętym dekompresatorze
Później zaciągnij zimne ssanie i wtedy kopnij.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Odpalanie husaberg 650

ale kopać na zaciągniętym ssaniu aż odpali?

4

Odp: Odpalanie husaberg 650

z zaciągniętym dekompresatorem raczej nie odpalisz silnika
przekopujesz 3 razy bez ssania i bez próby odpalenia
dopiero za 4 razem zaciągasz ssanie, ustawiasz tłok i kopiesz

jak to nie działa to możesz troszkę zakręcić manetą aby trysło paliwa na tłok ale ja tego nie preferuję i nie polecam
ogólnie twój motocykl może być ok i robisz to dobrze tylko masz za mało wprawy i pary w nodze aby odpalić za pierwszym razem
jak nigdy nie miałeś motocykla z kopką to może troszkę czasu minąć, aż się nauczysz
ogólnie wybrałeś motocykl który głównie należy odpalać z kopki a ze względu na pojemność uchodzi za jeden z trudniejszych do odpalenia

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Odpalanie husaberg 650

Ja robie jak haker, kope z wcianietym deko pare razy, puszczam deko, ssanie ustawienie tloka i od kopa odpala

6

Odp: Odpalanie husaberg 650

ale ssanie wyłączam dopiero jak motocykl odpali tak?

7

Odp: Odpalanie husaberg 650

Darek18 napisał/a:

ale ssanie wyłączam dopiero jak motocykl odpali tak?

tak
u mnie chodzi może z 5s i wyłączam
jak będzie zimniej to pewnie będzie musiał pochodzić dłużej, wyczujesz to po obrotach i pracy silnika

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Odpalanie husaberg 650

i nie pomyl ssań
czarna dźwigienka to typowe ssanie i zaciągasz na zimnym silniku jak jest zimno - daje więcej paliwa
czerwona dźwigienka to ciepłe ssanie - zaciągasz po glebie lub po zalaniu motocykla kiedy silnik jest gorący - daje więcej powietrza

oczywiście wpierw sprawdź czy masz dobrze wyregulowane zawory:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Odpalanie husaberg 650

Dzięki za odpowiedz :) Jutro po próbuje. U nas kolega miał ktm lc4 620 i zanim nauczył się odpalać to z 2tyg więc będe ćwiczył. Tylko nie wiedziałem dokładnie jak z tym ssaniem w tym moto jest.

10

Odp: Odpalanie husaberg 650

hacker33 napisał/a:

jak to nie działa to możesz troszkę zakręcić manetą aby trysło paliwa na tłok ale ja tego nie preferuję i nie polecam

    dlaczego jeśli można wiedzieć coś to szkodzi?

11

Odp: Odpalanie husaberg 650

Gdy zarzuci świece paliwem to przy tej pojemności nie tak łatwo ją wysuszyć kopiąc.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL