1

Temat: Ciemny olej hamulcowy?

Gdy kupiłem był jasny teraz jest prawie czarny, ma przejechane 5k i tylko z tylnym się tak stało
Czy należy go wymienić?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2 Ostatnio edytowany przez Wilkhusy (2014-07-05 17:48:38)

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Ja bym wymienił. Koszt nie wielki a jednak hamulce rzecz ważna :-D
~ thx olaf

3

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Wilkhusy napisał/a:

żecz

Słownik też sie przydaje :D

READY TO >> TERROR

4

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

To co , tylko tylnego używasz?

Sherco st300  Cabestany Replica

5

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Nawet było by wskazane wymienić ten płyn. W ogóle coś tu jest nie tak, to nie jest normalny objaw, płyn hamulcowy i po 50tyś km pozostaje jasno żółty.

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

6

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

chyba że zbiorniczek nie dokręcony (nakrętka) i płyn nabrał wilgoci z zewnątrz

7

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Mi się coś tak świta, że płyn zmienia kolor na ciemniejszy jak się nażłopie wilgoci.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Ja też miałem ciemny płyn hamulcowy w tylnym zacisku.Wydaje mi się że gumka w zbiorniczku wyrównawczym była źle się przyssała albo po przpaleniu przewodu pompka-płyn nabrało to wszystko wilgoci :D

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

9

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

być może to wina częstego traktowania kercherem, jaki olej polecanie i jak się wymienia, bo jeszcze tego nie robiłem ;P

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

10

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Ciężko będzie olejem hamować. Jak tego nie robiłeś to lepiej daj komuś do zrobienia, bo łatwo zapowietrzyć układi potem hamulców brak

READY TO >> TERROR

11

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Pw

Sherco st300  Cabestany Replica

12

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

plyn jest szary- metaliczny ( nieprzezroczysty) ? czy tylko ciemny zolty-przezroczysty? w pierwszej opcji to zluszczone amelinium. w drugim to wilgoc w plynie hamulcowym.

Pozdrawiam,
Piotrek

13

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

mallly200sx napisał/a:

plyn jest szary- metaliczny ( nieprzezroczysty) ? czy tylko ciemny zolty-przezroczysty? w pierwszej opcji to zluszczone amelinium. w drugim to wilgoc w plynie hamulcowym.

Mally bazując na Twojej wypowiedzi, to ja mam zawilgocony, czy to jest przyczyną że któregoś razu po dość ostrym traktowaniu hamulca klamka zrobiła mi się miekka ?

SMC 690

14

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

szepiet napisał/a:

czy to jest przyczyną że któregoś razu po dość ostrym traktowaniu hamulca klamka zrobiła mi się miekka ?

możliwe, zmień jak nie lubisz niespodzianek i hamowania piętami.

Green

15

Odp: Ciemny olej hamulcowy?

Woda ma nizsza temperature wrzenia niz plyn hamulcowy, wiec mozliwe, ze zagotowales plyn i wytracila sie scisliwa para wodna.

Pozdrawiam,
Piotrek