31

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

"główna 62 to przesada" ? Rozumiem, że miałeś na myśli dyszę wolnych.
Musisz obczaić podstawy regulacji gaźnika. Znajdź jakiś artykuł lub książkę na ten temat i dowiedz się, które części odpowiadają za jaki zakres i dlaczego.
Dodam tylko, że strzelanie "jak z karabinu" wywołane jest za ubogą mieszanką, a strzelanie o dużo mniejszej częstotliwości jakby bomba wybuchła jest spowodowane zbyt bogatą mieszanką.
Wszystko zależy od tego w jakim przedziale wzniosu przepustnicy badasz efekty spalania. Jeśli badasz np. połowę otwarcia przepustnicy to zajmij się położeniem iglicy i jej modelem. Jeśli badasz przy max otwartej to zajmij się dyszą główną.
Dysza wolnych interesuje Cię tylko gdy występuje jakieś strzelanie przy schodzeniu z obrotów i max zamkniętej przepustnicy.
Możesz mieć przeróżne konfiguracje składu mieszanki. Np. na 1/8 otwarcia za ubogą, na 1/2 za bogatą, a na 1/1 znów za ubogą.
Trzeba przebadać pełny zakres.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

32 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-06-28 22:39:51)

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Ja u siebie wyczyściłem gaźnik. W jednym miejscu tylko jest problem bo występuje tam kamień którego nie udało mi się usunąć. Tam gdzie jest część numer 11 tylko nie na tej pokrywce a na na korpusie gaźnika. (może to mieć jakieś znaczenie dla przerywania?).
http://cdn.partzilla.com/diagram/honda/14MEB2/ILLUST/MEB4E/1800H.png

Ogólnie to trochę pojeździłem. Na początek włożyłem świecę od starej cebeerki, motor chodził ładniej ale i tak przerywał oraz miał mniej mocy jak na irydówce. Potem wsadziłem irydówkę, kręciłem śrubą mieszanki na różne sposoby a przerywanie i tak nie ustało. Na śrubę obroty reagują. Króciec jest cały. Kolor świecy trochę się poprawił, nadal się nie oczyszcza. Strzelanie już praktycznie nie istnieje, lecz przerywanie w okolicach 3000obr. na stałym gazie jest cały czas.

Kolor świecy.
[url]https://drive.google.com/file/d/0B_C_XOSD5rXxWVBVZEJVdHFlMTZKOHlYTDlzLVJvemROd3hz/edit?usp=sharing[/url]

Przy okazji założyłem krótki rolgaz i odrazu się lepiej kręci manetą, tylko linki przykrótkie.

33

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

To jest cięgno pompki przyśpieszającej. Nie ma żadnego znaczenia przy jeździe na stałych obrotach. Działa tylko gdy gwałtownie dodasz gazu.
Żadne świece od cbrki nie wchodzą w grę. Świca musi być o odpowiedniej ciepłocie.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

34

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Tak wiem. Założyłem na chwilę aby sprawdzić czy przerywanie to nie wina walnietej świecy ale skoro na innej jest to samo to widać przyczyna jest gdzie indziej.

35

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

u mnie strzelanie w tłumik jest umiarkowane wkońcu przelot musi czasem sobie strzelić tak mi się wydaje, a kolor świecy bliski ideału może troche zamartwiam się na wyrost zaniedługo przegląd tam chyba mi powiedzą jaki skład mieszanki na podstawie odczytu z afr?

p.s. oczywiście 62 wolnych, sorki xd

36

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Jeśli będą wiedzieć jak zaadoptować sondę w w silniku jednocylindrowym to jak najbardziej pomiar afr jest najlepszym sposobem.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

37

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

a jaki problem może być z wsadzeniem sondy? żebym wiedział czy dobrze mierzą ;D i jaki powinien być stosunek na poszczególnych obrotach taki optymalny?

38

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Oczywiście najlepsza ilość tlenu to 14,7-1  Dla uzyskania trochę wyższej mocy można ustawić go w zakresie 12,5 - 13,5.
Całą resztę powinien wiedzieć już operator urządzenia.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

39

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

tak sobie teraz pomyślałem, może to się dla niektórych wydać głupie ale jakieś plotki swego czasu krążyły po internecie, a czy bandaż/ owijka kolektora termoizolacyjna która miała za zadanie podnieść temp spalin w wydechu żeby te szybciej się wydostawały na zewnątrz przy okazji nie podniosła temp. w komorze spalania i przez to świeca by się wygrzewała? tak trochę "teoryzuję" . :F

40

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

To na pewno ma jakieś znaczenie ale skoro fabrycznie tego nie stosuje sie w zasadzie w żadnych silnikach motocyklowych, to Na zwykłej gołej rurze musi być ok ;)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

41

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

A co może być przyczyną, że po odpaleniu na ssaniu motor nie wchodzi na obroty. Tzn. odpala ale obroty są dosyć niskie, podbija je ale nie tyle ile powinno.

42

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

Podmieniłem fajkę i cewkę i oczywiście nic to nie dało, oprócz straty kasy. Dalej bez zmian. Jakby ktoś chciał cewkę do crf 450 to tanio sprzedam.

43

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

http://p1.bikepics.com/2014%5C07%5C31%5Cbikepics-2686760-full.jpg
ideał? oczywiście jak na fcr'a xd

44

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

http://c.wrzuta.pl/wi14691/df0998f50014037153da8f48/dscn0496

swieca z xr400,  na dyszach 55 - 165,  motor na dotarciu

45

Odp: Strzelanie z wydechu, kolor świecy?

na jakim gaźniku?