301

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Hacker, wpadłem na to żeby zajrzeć do owner i workshop manuala i wcale tam tak dużo zdjęć nie ma - z tych, które są, miałem już tak linki ułożone i dalej się blokowały.

Jak się korzysta z tego czegoś do centrowania?
Delta masz znowu rozebrany silnik ?! :/

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08

302

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Kiedyś miałem coś takiego w rowerze.
Jak pancerz jest gdzieś przerwany lub nie zamocowany na kocach (gaźnik lub rollgaz) to podczas skręcania się naciąga (wydłuża) lub wyskakuje z końców i się wyciąga. Skutek jest taki, że linka się napina bo wyciąga się pancerz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

303

Odp: Husaberg 100 pytań do...

mallly200sx napisał/a:

Delta jakieś straty w silniku?

Szczęście w nieszczęściu, że tylko łożyska i balanser, ale i tak ch*j strzelił wyjazd na Bydgoszcz i pewnie Toruń:/

https://www.bikepics.com/members/81

304

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Jak tylko te 3 łożyska to jeden dzień roboty.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

305 Ostatnio edytowany przez delta (2014-04-24 13:18:43)

Odp: Husaberg 100 pytań do...

hacker33 napisał/a:

Jak tylko te 3 łożyska to jeden dzień roboty.

Dla Ciebie:)
Jak narazie walcze z mechanikiem i załatwiam balanser, ale coraz bardziej przekonuję się do tego, żeby zabrać od niego moto i zrobić z kolegą, który naprawia motocykle. Po 2 nauczkach już wiem, że jak się samemu nie zrobi porządnie to ch*j z tego będzie.
Potem opchnąć go, a teraz powoli już szukam czegoś innego, mam nadzieję, że zdążę przygotować "nową" furę do czerwca.

https://www.bikepics.com/members/81

306

Odp: Husaberg 100 pytań do...

A bo Ty masz balanser na jednym łożysku?

Nie gniewaj się na sprzęt jak dupy daje mechanik. Bo co mu nie zawieziesz to wszędzie będzie robił to samo.
A Husaberg jest prosty w naprawach. Tylko trzeba robić dokładnie a nie na zasadzie złożyć i jechać.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

307

Odp: Husaberg 100 pytań do...

hacker33 napisał/a:

A bo Ty masz balanser na jednym łożysku?

Nie gniewaj się na sprzęt jak dupy daje mechanik. Bo co mu nie zawieziesz to wszędzie będzie robił to samo.
A Husaberg jest prosty w naprawach. Tylko trzeba robić dokładnie a nie na zasadzie złożyć i jechać.


Tak, w tych nowszych jest na jednym łożysku, którego nie idzie dostać, pisałem nawet do fabryki SMT.

Ja się nie gniewam, fakt, zdołował mnie ten drugi rozpi***ol, odechciało mi się wszsytkiego.
Ale w domu mam się z nim nie pokazywać, żonkę i tak mam wspaniałą i wyrozumiałą. Chce żebym jeździł, nawet hajs mam już przeznaczony na drugie moto zanim ten sprzedam. Trochę szkoda go, bo teraz już będzie latał elegancko, nowy nabywca napewno będzie się cieszył.

https://www.bikepics.com/members/81

308

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Sanchez Ci składa moto? Czy o innym mowa?

KXF 250 '14

309

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Hustler13 napisał/a:

Sanchez Ci składa moto? Czy o innym mowa?

Tak, on robił.

A teraz w D**** ma klienta, w zeszły poniedziałek zawiozłem moto na diagnoze, miał przysłać kosztorys i zastanowić się co z robocizną, do tej pory się nie odezwał.

https://www.bikepics.com/members/81

310

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Ważne, że zawczasu to wykryłeś...tak?
Obyło się bez rozpierdolu?
Jakbyś został z tym moto to bym zamówił balanser na dwóch łożyskach i wtedy koszt to 400 a nie 1400zł.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

311

Odp: Husaberg 100 pytań do...

hacker33 napisał/a:

Ważne, że zawczasu to wykryłeś...tak?
Obyło się bez rozpierdolu?
Jakbyś został z tym moto to bym zamówił balanser na dwóch łożyskach i wtedy koszt to 400 a nie 1400zł.

No fart, że zgasł mi w winklu i nie zrobiło się więcej szkód, bo bym go spalił odrazu w toruniu, a tego co składał silnik porąbał siekierą.

Mówisz ten starszy balanser będzie grał w tym silniku? Nawet nie pomyślałem o tym

https://www.bikepics.com/members/81

312

Odp: Husaberg 100 pytań do...

A powiedzccie mi panowie, czy wszystkie lozyska mozna dokupic w hurtowniach? I skad brac typ/rozmiar bo w serwisowce nie znalazlem, a fajnie by bylo najpoerw zgromadzic rupiecie a potem robic szybko

313

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Mam na wierzchu więc mogę topie podać szerokość i średnice wenętrzną łożysk.
Sądzę, że mogą być takie same. Wtedy zamawiasz u Taffiego za 400zł łożyska lub dorabiasz sam. Bo ja kolejne to chyba sam będę robił bo sadzę, że przebitka jest spora u niego.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

314

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Lionix napisał/a:

A powiedzccie mi panowie, czy wszystkie lozyska mozna dokupic w hurtowniach? I skad brac typ/rozmiar bo w serwisowce nie znalazlem, a fajnie by bylo najpoerw zgromadzic rupiecie a potem robic szybko

Łozyska masz podane w serwisówce.
Dodatkowo w moim temacie oraz innych kolegów również znajdziesz takie informacje z cenami.
W tym też gdzieś jest podane jakie łożyska wchodzą do silnika.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

315

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Dzieki wielkie