1

Temat: Problem z rokiem produkcji RM 250

Witam mam problem z rokiem suzuki RM kupując właściciel mowił ze to 97r pozniej okazało sie ze części z tego roku nie pasują do motocykla a nie ma numerów ramy:/ więc zgłaszam się do speców od tych własnie motorków zeby pomogli bo nawet nie wiem od jakiego roku graty kupować. Numer silnika mam taki J111-105688 a moto wygląda tak jak na fotce

2

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

[url]http://www.2040motos.com/Suzuki/RM/1991-suzuki-rm250-rm-250-showroom-collector-cond-mint-all-original-perfect-cond-44834/[/url]
motor wygląda jak ten w tym artykule

3

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

Po 1 primo to przywitalnia a po drugie primo to odpuść tego paździerza jak ma zeszlifowany vin..

KXF 250 '14

4

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

A po co mu VIN ? Rejestrować go ma ?
Latasz tym po torze i po cholerę ci ten VIN, kto cię tam będzie sprawdzał ?
Po silniku można też jakoś dojść, ale pozostaje ci masa innych części po których można uśrednić dość dokładnie rok : plastiki, felgi,gasbox'y, niekiedy gaźniki, czasami w innych miejscach na ramie też są dodatkowe tabliczki z datami.


Jak masz okazję kupić igłę za grosze to ja bym tam na vin nie patrzał poruszając się tylko po torach.

5

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

Extender napisał/a:

A po co mu VIN ? Rejestrować go ma ?
Latasz tym po torze i po cholerę ci ten VIN, kto cię tam będzie sprawdzał ?
Po silniku można też jakoś dojść, ale pozostaje ci masa innych części po których można uśrednić dość dokładnie rok : plastiki, felgi,gasbox'y, niekiedy gaźniki, czasami w innych miejscach na ramie też są dodatkowe tabliczki z datami.


Jak masz okazję kupić igłę za grosze to ja bym tam na vin nie patrzał poruszając się tylko po torach.

A może pomyślałeś o tym, że nikt od niego nie kupi paździerza bez vin'u ? ;)
Czemu ktoś miał zeszlifować vin? Nie podobał mu się czy po prostu moto było jumane ? ........

KXF 250 '14

6

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

Ale powiedz mi, było czy nie, to kto mu to sprawdzi, nikt mu nie sprawdzi, nawet nikt się tym nie zaciekawi.
Jak ma możliwość wyrwania go za grosze to czemu go nie brać ?
Vin zeszlifowany bo zapewne kradziony, ja tam innego wyjścia nie widzę. Ale, ale, ale... jak miałbym możliwość kupna Rm'ztki za psie pieniądze to bym brał, do popyrkania po torze zawsze fajne.
A jak będzie sprzedawał to wypiaskuje ładnie ramę, potem pomaluje i będzie się zarzekał, że mu zakład zapomniał Vin'u zakryć.

Boże, nie takie problemy ludzie mają, a ty dramatyzujesz, bo moto mogło być wieki temu kradzione.

A co do autora. Jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie rocznika.
Dowiadujesz się jakie części nie pasują, potem szukasz tych części gdzieś w internecie/sklepie motoryzacyjnym i sprawdzasz od którego i do którego te elementy pasują i potem sam dochodzisz do tego jaki masz tam konkretnie rocznik.

7

Odp: Problem z rokiem produkcji RM 250

Ja dochodzę po zdjęciach.
Patrzę na swój motocykl, patrzę na zdjęcia poszczególnych roczników i wszystko jasne.
Chyba, że to jest perfidny składak.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD