1

Temat: Jaka firma tłoka?

Jak w temacie jakie macie doświadczenia z producentami tłoków, które najlepsze godne polecenia? pozdrawiam

2

Odp: Jaka firma tłoka?

Oryginał, Wossner, Vertex

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

3

Odp: Jaka firma tłoka?

Ile ludzi tyle opini jedni wolą Wossnera natomiast drudzy Wiseco a jeszcze inni wsadzą Proxa, napisz do jakiego moto poszukujesz tłoka, bo też nie każda firma robi tłok wszystkich modeli jakie są na rynku. Jeżeli tłok miałby być do 4T to osobiscie byrałbym Wiseco o podwyższonym stopniu cisnienia sprężania.

4

Odp: Jaka firma tłoka?

Słyszałem, że do niektórych silników nie polecają Wossnera, ale np o Vertexie nie słyszałem takiej opinii, wręcz przeciwnie

READY TO >> TERROR

5

Odp: Jaka firma tłoka?

moto to Honda Xr 600r

6 Ostatnio edytowany przez kabat (2013-11-03 17:46:19)

Odp: Jaka firma tłoka?

Jak ciężko o Wiseco i Vertexa do XR600 to Wossnera jest pełno z różnymi wymiarami, w takim wypadku ja bym szedł w Wossnera, są to dobre i sprawdzone tłoki

7

Odp: Jaka firma tłoka?

a co myślicie o powłoce ceramicznej na denku tłoka? Motor_tech oferuje takie rozwiązanie ale czy ma to sens czy nie będzie to odpadać ?
[url]http://www.motor-tech.katowice.pl/powloki/powloki.html[/url]

8

Odp: Jaka firma tłoka?

Motor tech nie robi lipy, wyslałem tam kiedyś cylinder do tulejowania + dobór tłoka przez nich i jak zawsze było na wysokim poziomie. Myśle, że jeżeli miałoby to odpadać to motor tech by się za to nie brał

READY TO >> TERROR

9

Odp: Jaka firma tłoka?

Olaff napisał/a:

Motor tech nie robi lipy, wyslałem tam kiedyś cylinder do tulejowania + dobór tłoka przez nich i jak zawsze było na wysokim poziomie. Myśle, że jeżeli miałoby to odpadać to motor tech by się za to nie brał

Pierwsza powłoka u mnie odpadła.
Musiałem wysłać do poprawki.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Jaka firma tłoka?

i teraz jest ok? Czujesz efekty takiej powłoki?

11

Odp: Jaka firma tłoka?

Teraz jest ok.
Nie ma za bardzo co czuć. Głównie chroni to tłok przed przegrzaniem i spuchnięciem.
Mocy nie dodaje, w oczy też się nie rzuca.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Jaka firma tłoka?

O to mi wlasnie chodziło. Dzięki:)

13

Odp: Jaka firma tłoka?

a jak taka powłoka się rozpadnie to nie zrobi zamieszania w cylindrze ?

14

Odp: Jaka firma tłoka?

Ta powłoka jest jak farba tylko bardzo cienko położona.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15 Ostatnio edytowany przez _Radzio_ (2013-11-27 21:29:22)

Odp: Jaka firma tłoka?

kolejne pytanie jak ustawić pierścienie co 180 stopni co 120 ? czy jak to wygląda w praktyce oczywiście mowa o 4T.