16

Odp: kapitalka husaberg fe 650

Kupowałeś już uszczelki?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

17

Odp: kapitalka husaberg fe 650

Ile czekałeś w aunerze na części do berga.
Bo ja gadałem z rapidem i powiedział, że części ktm do 4 dni, natomiast do berga do 2 tygodni.
Dowiedziałem się też czegoś bardzo ważnego:)
Części KTM-wskie zaczynają się od cyfry 5, natomiast bergowskie od cyfry 8.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18 Ostatnio edytowany przez szakul123 (2013-09-26 20:41:05)

Odp: kapitalka husaberg fe 650

z uszczelek to kupowałem tylko pod głowicę ok 100 zł  i pod pokrywę magneta ok 25 zł. Pomiędzy połówkami uszczelki niema. Silnik składałem na preparat locite 510 o średniej wytrzymałości, jest to lepsze niżeli silikony bo zastyga dopiero po odcięciu powietrza, w silniku nie pływają żadne zanieczyszczenia jak w przypadku silikonu (tzn. środek zostaje cały czas w postaci płynnej wymiesza się z olejem po dotarciu zlewasz stary olej zalewasz nowy i silnik w środku masz czyściutki). Co do oczekiwania na części to podobnie jak w przypadku ktm. Do tygodnia zazwyczaj wszystko mieli. Chodzi oczywiście o auner

19

Odp: kapitalka husaberg fe 650

Co do oczekiwania na części to nie ma reguły, bo wysyłają zamówienie dopiero jak im się uzbiera wystarczająca kwota.
Czy przy rozpoławianiu silnika potrzebne Ci były jakieś specjalistyczne narzędzia oprócz ściągacza? Można się obejść bez tych, które są w serwisówce?
Łożyska wału założyłeś standardowe?
Wybacz za tyle pytań, ale przez zimę chcę swój motor przejrzeć i nie chciałbym żeby mnie coś zaskoczyło.
Odpaliłeś już silnik? Czy robiłeś coś z gaźnikiem?

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

20 Ostatnio edytowany przez szakul123 (2013-09-26 21:43:45)

Odp: kapitalka husaberg fe 650

wykaz łożysk masz na poprzedniej stronie. Co do samego rozpoławiania silnika to sprawa była dosyć upierdliwa przynajmniej w moim przypadku. Otóż ściągacz zrobiłem prowizoryczny z kawałka blachy, silni dołem się rozchodził ale górą już nie koniecznie więc musiałem użyć drewnianych klinków które delikatnie wbijałem pomiędzy kartery, kołki ustalające były dosyć mocno zapieczone więc innej sposobności nie było.  Tak silnik już odpaliłem i zrobiłem ok 200 km i jak na razie chodzi spoko, są tylko drobne problemy z odpalaniem na zimno, bo jakoś nie miałem większej chęci zabrać się do regulacji gaźnika(sezon się kończy a latać się chce hehe). Widzę żeś jest z Katowic jeśli będziesz miał jakieś problemy to zapraszam możesz pisać wpaść z silnikiem na pewno się coś zaradzi.

21

Odp: kapitalka husaberg fe 650

Hacker co do twojego pytania o terminy złożyłem w aunerze w granicach 10 zamówień w ciągu ostatniego roku tylko raz czekałem (łożysko z uszczelniaczem wałka pompy wody- w SKF też czeka się tyle samo tylko jest o 30 zł taniej) poza tym przypadkiem wszystko inne co zamawiałem dostępne było od ręki i to do rocznika 2002. Co do Rapida jak zadzwoniłem po części powiedzieli że nie przyjmują zamówień do roczników starszych niż 2004

DR 350 (93r) / Husaberg FE 501 2002 SM + Brudasek