1

Temat: Wheelie na 2t.

Witam , od dluzszego czasu ucze sie wheelie i ostatnio spotkalem sie z dosc ciekawa wypowiedzia , ze jezdzac na kole nie dochodzi olej calkowicie do gaznika zatrzymuje sie w dozowniku i mozna zajechac silnik i mam dosc watpliwosci czy jest to prawda czy wymysl ludzi , jezeli ktos sie spotkal z czyms podobym to prosze o pomoc ;)

Rieju rr 50 sm / NSR125 / Husqvarna TE 250 !

2

Odp: Wheelie na 2t.

Ja nigdy nie ufałem dozownikom, pierwsze co zrobiłem w swoim piździku to go wywaliłem, tak dla pewności. Jeżeli też masz jakieś wątpliwości najlepiej rób sam mieszanke, będziesz miał pewność, że smarowanko jest ciągle, no i nawet jak Ci mieszalnik nawali to jedziesz dalej:]

"kto smaruje ten jedzie"

romet pony -> senda -> rm125 -> dr-z e400 -> wr400 -> crf450 -> fzs600 & sm690

3

Odp: Wheelie na 2t.

a od kiedy to w 2t idzie olej do gaznika. przeciez w 2t jest mieszanka wiec jak ma nie isc olej. to co gaznik rozdziela benzyne od oleju.? moze ja nie ogarniam tematu

Motocyklizm- Choroba dziedziczna, niestety niewyleczalna. Objawia się już od najmłodszych lat chorego, w postaci "rogala twarzowego"

4

Odp: Wheelie na 2t.

pedrosa73 napisał/a:

a od kiedy to w 2t idzie olej do gaznika. przeciez w 2t jest mieszanka wiec jak ma nie isc olej. to co gaznik rozdziela benzyne od oleju.? moze ja nie ogarniam tematu

U mnie w skuterze olej podawany był z dozownika przez gaźnik, więc bywa różnie.

Suzuki DRZ 400 '07 - sold
Suzuki RMZ 250 '04 - sold

https://www.facebook.com/CunningRiders

5

Odp: Wheelie na 2t.

pedrosa73 napisał/a:

a od kiedy to w 2t idzie olej do gaznika. przeciez w 2t jest mieszanka wiec jak ma nie isc olej. to co gaznik rozdziela benzyne od oleju.? moze ja nie ogarniam tematu

dokladnie sa gazniki w ktorych miesza sie paliwo z olejem;)

6

Odp: Wheelie na 2t.

Młody to tylko teoria. :D  W praktyce nikt sie z czymś takim nie spotkał :D Ja latałem, milion innych ludzi też i nikomu się takie cos nie przytrafiło. :)

A o wadliwości dozowników to inny temat.

W każdym razie olej dochodzi, ponieważ jest pompowany prze pompkę, wiec i do góry nogami to będzie pompować. :)

Lataj dalej :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

7

Odp: Wheelie na 2t.

Postaw moto w pion na postoju i sprawdź czy z małą ilością oleju dochodzi on do wężyka. Jeśli tak to zawsze będzie smarowanie. Jeśli nie to będzie od jakiegoś tam poziomu oleju.

8

Odp: Wheelie na 2t.

Taa oczywiście że można zatrzeć tak silnik.
Wiadomo od 100m gumowania nie. Jednak jeśli ktoś uprawia stunt i potrafi jechać i jechać na kole ze motocykl jest ciagle w pionie to oczywiście ze tak. Zbiornik oleju jest zawsze ustawiony tak by olej spływał do najniższego punktu w zbiorniku, prawie zawsze przesuniętego i umiejscowionego od strony kierownicy. W chwili gdy stawiamy na do pionu moto, ten punkt jest punktem najwyższym co za tym olej przelewa się w drugi koniec zbiornika. W chwili gdy w wężyku braknie oleju. Silnik przestaje go dostawać i zasysa powietrze.
Właśnie dlatego między innymi osoby które stuntują w 2t odłączają dozo lub zalewają go pod sam korek, dzięki czemu nie zasysa powietrza. W motocyklach 4t robi się przegrodę w misce olejowej, by olej smarujący nie przelewał sie w taki sam sposób jak w zbiorniczku 2t.
Co za tym idzie, najbezpieczniej mieć zalane dużo oleju do zbiorniczka, jeśli masz np 100 200ml i robisz długie wheelie możesz zatrzeć cylinder.

-Indywidualne okleiny z własnym wzorem cały motocykl. Zainteresowanych zapraszam na PW.
-Spawanie wydechów, aluminium, metali kolorowych, usuwanie wgniot z dyfuzorów, piaskowanie i toczenie dorabianie zamienników itp. Zainteresowanych zapraszam na PW.
No price counts, counts a common passion and your joy ; ))

9

Odp: Wheelie na 2t.

U mnie jest ze olej leci do gaznika i tam sie miesza z paliwem , to widze ze to wymysl ludzie jest moze sie zatrzec , jezdze z duza iloscia oleju zbiorniczek ma +/- 2l wiec zawsze mam tak ponad 1l ;)
Dzieki za pomoc :)

Rieju rr 50 sm / NSR125 / Husqvarna TE 250 !