1 Ostatnio edytowany przez skotniol (2013-06-30 09:23:16)

Temat: Wybór kół do exc ?

Jestem na etapie kompletowania kół/hamulców do 450/500 exc na tą chwilę skupiam się bardziej na kołach, interesują mnie tylko nówki sztuki. Budżet ok. 6 000,00zł na same  koła rozmiar jaki chcę to 3,5x17 i 5x17, szukam na goglach ale ciężko coś znaleźć w Polsce. Pomóżcie wybrać coś dobrego :)

Na razie znalazłem:

DID + Talon w 24mx.pl nie ma ich na stanie i ciężko mi uwierzyć w cenę 3 775,00zł za przód i tył  ? napisałem maila do nich  i czekam na odp.

http://api.24mx.se//File/Image.ashx?oid=28153&maxw=395&type=p

Ceny Excel + Talon na stronie dynotechu są chyba trochę nie aktualne bo modele motocykli kończą się na 2009r – cena za przód i tył ok. 6 600,00zł

http://static.shop033.com/resources/B9/2489/picture/9F/16962719.jpg

Czy koła z SMC-Ra podpasowały by do EXC ? Są też do kupienia w okolicach 6 500,00zł w KTMie.

Ewentualnie może warto dołożyć do Alpiny Carbon Matrix (wyglądowo wypas, ale czy są naprawdę  tyle warte) ? w przeliczeniu z wysyłką jakieś 7 800,00zł przy obecnym kursie funta
http://alpina-uk.com/image/cache/data/alpinas/20121008_160411%20(Copy)-500x500.jpg

Może macie jakieś inne propozycje lub co najlepiej wybrać z powyższych opcji ? Jakieś namiary gdzie kupić w dobrych pieniądzach ?

pozdr

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

2

Odp: Wybór kół do exc ?

Mój kolega kupił te koła z 24mx do swojego EXC500 i naprawdę tyle kosztowały i naprawdę dotarły w 4 dni - też nie mogłem w to uwierzyć bo chwile wcześniej kupiłem używki na Allegro za 3k...

Miej wyjeb@ne, a bedzie Ci dane...
MANEY#101 RMPST
Bez Ciśnienia rally team

3

Odp: Wybór kół do exc ?

to dobrze słyszeć że cena jest prawdziwa, także te DIDy zostały moim faworytem własnie ze względu na cenę:)

Czy jakościowo obręcze DIDa są porównywalne do Excela ? Ma je założone już na moto ?

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

4

Odp: Wybór kół do exc ?

Koła jeżdżą tylko na torze - tam nie ma krawężników... Na razie wszystko jest ok, w kpl. były łożyska i tulejki oraz zestaw śrub do przykręcenia tarczy oraz zębatki. Mam felgi DID'a na brudasach, jak na razie no problem. Pomarańczowe piasty Taloona są śliczne;-)

Miej wyjeb@ne, a bedzie Ci dane...
MANEY#101 RMPST
Bez Ciśnienia rally team

5

Odp: Wybór kół do exc ?

No D.ID-a nawet bym nie rownał z Excelem. Zresztą cena mówi sama za siebie...

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

6

Odp: Wybór kół do exc ?

Martinez a jeździłeś na DIDach? Albo dotykałeś chociaż nowe excele? Husaberg, czyli KTM ładuje do swoich maszyn właśnie DID dirtstar. Wielu czołowych zawodników w różnych seriach wyścigowych też ich używa.

Poza tym... cena excel/talon i did/talon jest identyczna w ww. sklepie

rmz 250
gas gas txt 250

7 Ostatnio edytowany przez MartinezKtm525 (2013-07-03 19:55:52)

Odp: Wybór kół do exc ?

Nie, nie jeżdziłem. Jezdzili moi znajomi tyle ze Motocross/Enduro, wiec ja na szczescie nie musiałem sie przekonywać na własnej skórze jaki jest DID :( Nowych Exceli tez nie dotykałem, zawsze miałem uzywane i wiem ze to porzadny towar. Jesli cena DiD+Talon i  Excel + Talon jest taka sama to nie ma nad czym sie zastanawiać!!! Ale kilka postów wyzej widze ze Excel+ Talon jest prawie dwa razy droższy DiD, wiec nie wiem kolego gdzie ty to znalazłes? Chetnie bym kupił taki zestaw Excel + Talon za 3700zł, moze mi Powiesz kolego "metys" gdzie to kupić?  Ps. Mam juz trzeciego KTM-a w swoim zyciu i jakoś zawsze miałem felgi Excela :) Dziwne to wszysto, chyba sie nie znam...

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

8 Ostatnio edytowany przez Dukers (2013-07-03 20:10:10)

Odp: Wybór kół do exc ?

MartinezKtm525 napisał/a:

Nie, nie jeżdziłem. Jezdzili moi znajomi tyle ze Motocross/Enduro, wiec ja na szczescie nie musiałem sie przekonywać na własnej skórze jaki jest DID :( Nowych Exceli tez nie dotykałem, zawsze miałem uzywane i wiem ze to porzadny towar. Jesli cena DiD+Talon i  Excel + Talon jest taka sama to nie ma nad czym sie zastanawiać!!! Ale kilka postów wyzej widze ze Excel+ Talon jest prawie dwa razy droższy DiD, wiec nie wiem kolego gdzie ty to znalazłes? Chetnie bym kupił taki zestaw Excel + Talon za 3700zł, moze mi Powiesz kolego "metys" gdzie to kupić?  Ps. Mam juz trzeciego KTM-a w swoim zyciu i jakoś zawsze miałem felgi Excela :) Dziwne to wszysto, chyba sie nie znam...

Wez to na logike ... Jak cos kosztuje polowe drozej to musi byc polowe lepsze, nie ? EXC a Six days wiadomo ze sixdays jest lepszy i ma cene lepszą... Tak samo jest z samochodami za lepsze felgi zaplacisz, a za te co sa w serii albo w tzw "gratisie" to nawet ich nie porownuj jak za fele dasz 2000/3000 od sztuki bo moga byc inaczej wykonane... Jedz i sie spytaj do salonu gdzie maja wszzystkie w sprzedazy. Nie znasz starego powiedzenia ? "Każdy chwali co ma" ... Nikt nie będzie narzekał na coś, na co zarabiał - proste.

9

Odp: Wybór kół do exc ?

Nie chwale swojego, pisze tylko to co wiem. Widziałem co sie dzieje z felgami DiD-a i sobie nigdy nie kupie. Dla mnie DiD to jest cos pomiedzy Made in China a Excelem, to jest moje zdanie, koniec tematu.

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

10 Ostatnio edytowany przez Kowal SG (2013-07-04 00:33:38)

Odp: Wybór kół do exc ?

Słyszałem że po 530 ciśniesz, przy okazji zobacz te koła terenowe na pomarańczowym talonie. Did-a na to zaplatasz ( u Olka kupisz w dobrej cenie) i jest max.

http://imageshack.us/a/img844/5163/1rwb.jpg

exc 400                 www.oklejsie.pl

11

Odp: Wybór kół do exc ?

[url]http://www.24mx.co.uk/motocross/p/talon-excel-wheel-set-red/28348/wheels-rims-and-accessories-/k27/[/url]
680Ł
[url]http://www.24mx.co.uk/motocross/p/talon-did-wheel-set-red-/28345/wheels-rims-and-accessories-/k27/[/url]
670Ł

co prawda brudasy, ale SM trochę droższe, ale DID i Excel dostaniesz w tej samej cenie.
Żadna china. DID japan, excel japan

rmz 250
gas gas txt 250

12

Odp: Wybór kół do exc ?

Dukers napisał/a:

Wez to na logike ... Jak cos kosztuje polowe drozej to musi byc polowe lepsze, nie ?


Nie.

Husaberg FS 650

13

Odp: Wybór kół do exc ?

Kowal SG napisał/a:

Słyszałem że po 530 ciśniesz, przy okazji zobacz te koła terenowe na pomarańczowym talonie. Did-a na to zaplatasz ( u Olka kupisz w dobrej cenie) i jest max

ta 530 stoi już u mnie w garażu trochę pogrzebać przy niej trzeba  bo delikatnie zapuszczona :D , a przed kupnem 500 chce sprawdzić czy wole jednak 690 czy może coś lżejszego przypadnie mi do gustu

Koła oglądałem u Pawła ale nie rozmawiałem o cenie, chyba poczekam poki co na te DIDy z 24mx, ewentualnie może coś się pojawi z używek na allegro w dobrym stanie

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019

14

Odp: Wybór kół do exc ?

Husaj napisał/a:
Dukers napisał/a:

Wez to na logike ... Jak cos kosztuje polowe drozej to musi byc polowe lepsze, nie ?


Nie.

No dobra nie wszystko :) sa rzeczy tansze i lepsze - mozna sie kłócić :)

15

Odp: Wybór kół do exc ?

pojawił się taki  zestaw [url]http://allegro.pl/kola-supermoto-excel-kpl-zestaw-do-ktm-husaberg-i3398867091.html[/url]

chciałem tył 5 cali i jedyny minus to tylna felga 4,25 cala na którą założona jest opona 160/60R17 ciut za duzo jak na taką fele ?

Czy 150/60R17 da rade na 4,25 cala ?

KTM 250 EXC 2021
KTM 500 EXC 2022 SM
KTM 790 ADVENTURE R 2019