1

Temat: tarcza hamulcowa

Chłopy mam problem próbuje odkręcić tarcze hamulcową od piasty lae obawiam się, że poprzednik wkleił śruby na klej do łożysk, bo ani drgnąa do tego kapitulują gniazda śrub....Czy jestem skazany na rozwiercanie ? czy może ma ktoś jakiś patent?????????????

Kto się targuje ten się szanuje :)

2

Odp: tarcza hamulcowa

rozwiercić najprościej można jeszcze poklupać po nich

Dwu rurka ●0●
https://www.facebook.com/Enduroodcinateam?notif_t=page_invite_accepted
https://www.youtube.com/channel/UCYV8bbKRwrZfIIc8wr4fhyA

3

Odp: tarcza hamulcowa

Podgrzej i wbij torxa jak gniazdo obrócone.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

4

Odp: tarcza hamulcowa

Dokladnie mocno je podgrzej np opalarka lub palnikiem na propan-zdupan.

5

Odp: tarcza hamulcowa

Ewentualnie jak gniazdo całkiem zjechane to dospawaj jakąś nakrętkę na śrubę i wtedy odkręć. No i grzej :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

6

Odp: tarcza hamulcowa

Ja w DRZ pociąłem tarczę gumówką i jak została mi ładnie sama śruba to ją wykręciłem kombinerkami czy czymś:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: tarcza hamulcowa

a ja moge polecic taką metode . jest cos takiego tak wykretak do pobijania cos takiego
[url]http://allegro.pl/wkretak-wykretak-udarowy-do-pobijania-jonnesway-i3334304117.html[/url]
ja tym odrecam wszystko idzie bez problemu .najlepiej wbic mocno torxa za duzego ale lepiej srube delikatnie naciąc dremelem lub cienka tarczą gumowki i tym pobijakiem na dużą plaską koncowke

8

Odp: tarcza hamulcowa

alowy napisał/a:

a ja moge polecic taką metode . jest cos takiego tak wykretak do pobijania cos takiego
[url]http://allegro.pl/wkretak-wykretak-udarowy-do-pobijania-jonnesway-i3334304117.html[/url]
ja tym odrecam wszystko idzie bez problemu .najlepiej wbic mocno torxa za duzego ale lepiej srube delikatnie naciąc dremelem lub cienka tarczą gumowki i tym pobijakiem na dużą plaską koncowke

Też polecam.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: tarcza hamulcowa

Łukaszenko jak chcesz taki wykrętak, lutlampę i cokolwiek to jutro mogę podrzucić do torunia, bo wstępnie planujemy pojeździć późnym popołudniem

rmz 250
gas gas txt 250

10

Odp: tarcza hamulcowa

jebane kowale potem po kim takim kupic motocykl to jest porazka ... wbic torxa to se mozecie ale w glowa . grzac,  wykrecac wykretakiem udarowym ew nawiercic i wykretakiem potraktowac.

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2013-06-19 10:58:27)

Odp: tarcza hamulcowa

Ale o co Ci chodzi, śruba i tak do wymiany, więc w czym problem bo nie rozumiem? Takie samo kowalstwo jak wiercenie.
Chyba, że takie nacięte i po wykrętaku wkręcasz na nowo bo oryginalne, to zajebiście, taki sprzęt to tylko brać w ciemno.

Wszytko trzeba umieć zrobić, bo i po wierceniu czy po wbijaniu, grzaniu czy wycinaniu tarczy piasta może być do wyrzucenia, zależy kto i jak robi.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

12

Odp: tarcza hamulcowa

alowy napisał/a:

a ja moge polecic taką metode . jest cos takiego tak wykretak do pobijania cos takiego
[url]http://allegro.pl/wkretak-wykretak-udarowy-do-pobijania-jonnesway-i3334304117.html[/url]
ja tym odrecam wszystko idzie bez problemu .najlepiej wbic mocno torxa za duzego ale lepiej srube delikatnie naciąc dremelem lub cienka tarczą gumowki i tym pobijakiem na dużą plaską koncowke

Mam takie cuś i odkręci wszystko jak dobrze walniesz młotkiem. No chyba, że już zjechałeś śrubę to kaplica i pozostaje rozwiercić ;)

13

Odp: tarcza hamulcowa

rbsn99 napisał/a:

Ale o co Ci chodzi, śruba i tak do wymiany, więc w czym problem bo nie rozumiem? Takie samo kowalstwo jak wiercenie.
Chyba, że takie nacięte i po wykrętaku wkręcasz na nowo bo oryginalne, to zajebiście, taki sprzęt to tylko brać w ciemno.

Wszytko trzeba umieć zrobić, bo i po wierceniu czy po wbijaniu, grzaniu czy wycinaniu tarczy piasta może być do wyrzucenia, zależy kto i jak robi.


O to ze do tego sa narzedzia ! Jak do wykrecenia sruby uzywasz torxa to strach pomyslec co jeszcze masz ukowalone w moto...

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

14

Odp: tarcza hamulcowa

Największe kowalstwo to było wkleić tą śrubę na taki klej żeby się nie odkręciła ( nigdy ), lepiej było tylko ją zaspawać to wtedy już na pewno by sie nie odkręciła.

Generalnie uważam tak: montaż tylko z manualem a jak ktoś coś polepił inaczej doprowadzić do stanu zgodnego z manualem. Co do śruby to każdy sposób jest dobry który nie zniszczy piasty i zacząłbym od tych mniej agresywnych. Na torxa kiedyś coś odkręciłem a potem śruba i torx do śmeci. Z udarowy wykrętakiem zawsze się boje że mi piasta pęknie

PZDR

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

15

Odp: tarcza hamulcowa

Torxa zostaw w spokoju, raz mi się udało a raz nie i powiem Ci, że teraz wolałbym wydać parędziesiąt pln i to zrobić jak trzeba a nie później kombinować, tracić czas i nerwy. Na rozwiercanie też bym uważał i jak masz to robić to wal ze statywu. Przekonałem się na własnej skórze i nie polecam metod chałupniczych: oszczędny płaci dwa razy!