1 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-04-12 20:05:46)

Temat: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Witam , otóż mam takie stare moto które chciał bym trochę odrobić ,żeby można było je zarejestrowac. Nie ma w nim światła stop, pozycyjnego ani kierukow ;/ . Przelaczniki są sprawne tak samo z czujnikiem stop.Poradzcie mi jak to wszystko ominąć żebym to wszystko miał sprawne ?  , sprawa dosyć pilna , pozdrawiam

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Zrób wszystko na baterie to będzie działało. A tak serio, z tak opisanym problemem i oczekiwaniami nikt Ci nie pomoże.

3

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

poszukaj schematu instalacji oswietlenia moto..

4

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Albo rób od podstaw :)

Będzie 690 niebawem

5

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

No właśnie o to mi chodzi , jak zrobić od podstaw światło STOP i kierunkowskazy ...

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

6

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Swiatlo stop, to jest banal, ale zalezy jaki masz czujnik - o wysokim potencjale, czy niskim. Jezeli niskim, sterowanie masz masa, jezeli wysokim - zasilaniem. Ale w skrocie to jest tak. Jeden przewod z instalacji (aku, a najlepiej kostki bezpiecznikowej lub odpowiedniego wyprowadzenia) idzie na stale do zarowki, drugi przewod idzie przez przelacznik. Przelacznik stopu jest zawsze rozlaczony, gdy wcisniety, wlaczony gdy poluzowany - czyli dziala odwrotnie niz np guzik od klaksonu.

Co do kierunkowskazow, to troszke trudniej masz, bo jest przelacznik, przerywacz i kierunki, ale dam Ci przejrzysty schemat z motocykla Simson z przerywaczem bimetalicznym. A, jeszcze, gdybys nie mial przerywacza - kup zwykly elektroniczny przerywacz z fiata 126p, w razie czego moge pomoc usunac przyspieszone mruganie gdy wlozona jest zarowka o mniejszej mocy (wykrywanie spalonej zarowki). Robilem tak do Simsona.

[url]http://zweirad-rohrmann.de/assets/images/tips/S51B1-4_Kpl.jpg[/url]

Migacze prawe maja przewod koloru zielono czarnego, lewe bialo czarnego. Do gory masz jeszcze wpiety klakson, wiec jezeli go nie potrzebujesz to go tam nie wpinasz.

Jak bedzie problem to pisz, robilem juz kilkanascie instalacji w Simsonie na roznych przerywaczach.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

7 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-04-13 08:52:40)

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Mam taki czujnik :

[url=http://www.shop.mieloch.pl/czujnik-stopu-rms-plastikowy,pZ000158.bhtml]www.shop.mieloch.pl/czujnik-stopu-rms-plastikowy,pZ000158.bhtml[/url]

Mógł byś mi teraz to wytlumaczyc bardziej szczegółowo? ,tzn mam dwa podpiete kable do czujnika i co dalej ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

8 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2013-04-13 18:16:18)

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Jezeli chcesz dokladnie to musisz mi zrobic fotke oprawki tylnej zarowki, zebym zobaczyl, czy sterowanie masz masa, czy napieciem. Najlatwiej (i najbezpieczniej) jest zrobic tak:

Akumulator przewod plusowy (za bezpiecznikiem i stacyjka) odrazu do zarowki stopu na stale do jednego bieguna;
Masa przewod minusowy (z ramy lub akumulatora) do przelacznika stopu do jednego wejscia;
Przelacznik stopu drugie wyjscie (to jest tez minus) do zarowki stopu, do drugiego bieguna.

Masz schemat na szybko:

http://forum.supermoto.pl/misc.php?action=pun_attachment&item=2292&download=0&secure_str=103325t23482

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

9 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-04-20 12:23:35)

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Tego schematu nie widać.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

10

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Edit: Zdjęcia lampy:

[url]http://imageshack.us/photo/my-images/546/1366448815089.jpg/[/url]
[url]http://imageshack.us/photo/my-images/811/1366448822541.jpg/[/url]

Pomóżcie mi tylko z podłączeniem światła stop. Z pozycyjnym sobie poradziłem. Pozdrawiam.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

11

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Masz sterowanie zasilaniem, bo masa jest wspolna a zarowka dwuwloknowa. Laczysz plus z aku do przycisku stopu, potem do lampy, nic wiecej nie trzeba, jezeli masz juz pozycje i dziala.

Sterowanie masa tez sie da, ale musialbys zamienic przewody od pozycji, szkoda roboty. Domniemam, ze podlaczyles wszystko zgodnie z ogolnie przyjetymi zasadami.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

12 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-04-20 23:31:42)

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Oj nie do konca zrozumiałem. Od lampy mam poprowadzic przewód do plusa a z plusa do czujnika stopu ? , tylko tyle i będzie działać ? a co z drugim dzyndzlem od czujnika ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

13

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Wlasnie tym czujnikiem masz przerwac obwod. Wiesz jak dziala wlacznik? Zrob obwod zamkniety, a potem wstaw w niego przelacznik. Tak samo masz zrobic z zarowka stopu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

14

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

chyba trzeba mu narysować w paincie z tego co widzę :D

15 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-04-22 21:37:40)

Odp: Brak świateł ,kierunkow - nowa elektryka

Nie no bez przesady. Po prostu jakoś po chłopsku bardziej :D

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)