136

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Nieno nie popadajmy w skrajnosci zeby zaraz kupowac inne ;)
Trzeba to rozplesc i polakierowac po ludzku.
Zadna farba/lakier/plastichujek nie bedzie sie trzymal niezmatowionej powierzchni, bez podkladu itd.
Ja sie zastanawiam nad swoimi kolami, ale rozplatanie i zaplatanie mnie troche odrzuca od pomyslu  slicznych lans bialych kolek.

WR 450 F
GSXR 1100

137

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

No coż, trudno się mówi, fakt faktem że zastosowałem plasti dipa z kilku prostych powodów; dystrybutora mam pod nosem, ciekawośc, nie zobowiązująca zmiana koloru i naprawdę nie liczyłem że będzie to jakiś długotrwały mod, ale nie przypuszczałem też że nie wytrzyma do ukończenia malowania :) Szkoda tylko poświęconego czasu, bo nie lubię go tracic. Poza tym do depresji z tego powodu jeszcze mi daleko ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

138

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Do tematu malowania kół wrócę po sezonie. Najchętniej bym anodował obręcze, nyple i piasty. Jednak nie znalazłem jeszcze firmy, która by się tego podjęła. Nikt nie chce anodować uzywanych elementów. Druga opcja to malowanie proszkowe ale nie wiem czy jest sens robić w ten sposób obręcze - wymiana kół, trochę kamyków i po efekcie.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

139

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Ja mam na felgach w samochodzie proszek i trzyma ładnie :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

140

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Kurde lipa :/ a ładnie w sumie by to wyglądało. Ale właśnie to mnie najbardziej ciekawiło przy tej operacji, jak będzie z ładnym odcięciem tego żeby było bez poszarpanych krawędzie no i masz :/ może już za pozno na rady, ale powinieneś ściągać ta okleine zabezpieczająca za każdym razem po malowaniu zanim jeszce wyschnie

Suzuki Bandit 600 -> SMC 690

141

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Lepko Byc może masz rację, jednak perspektywa odklejania i równego przyklejania ponownie taśmy po każdej warstwie których z klarem było 8, jest mało zachęcająca :)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

142

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Zadnej felgi nie pomalujesz  bez jej niszczenia . Zaden podklad i separator nie zwaze z anodowana piwierzchnia tak zeby nie odpadko niestety terzeba to zedrzec do golego aluminium

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

143 Ostatnio edytowany przez fistach (2013-03-27 14:26:12)

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

KWKM, szkoda pracy.... wspolczuje...

ale ciesze sie ze nie bedzie bialo pomaranczowej obreczy !! mi sie Ori obrecz z SMC-R podoba whui


ps. a odnosnie samego malunku to trzeba bylo dzwonic !! plastidip przywiera do tasmy wiec... jedyne wyjscie w takim malunku jak zrobiles, to po kazdej warstwie odklejac tasme, zanim plastidip wyschnie. Troche zabawy, ale wtedy masz ten efekt co chciales.

Huska 701 '17

144

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

kwkm napisał/a:

No coż, trudno się mówi, fakt faktem że zastosowałem plasti dipa z kilku prostych powodów; dystrybutora mam pod nosem, ciekawośc, nie zobowiązująca zmiana koloru i naprawdę nie liczyłem że będzie to jakiś długotrwały mod, ale nie przypuszczałem też że nie wytrzyma do ukończenia malowania :) Szkoda tylko poświęconego czasu, bo nie lubię go tracic. Poza tym do depresji z tego powodu jeszcze mi daleko ;)

Kwkm taśmę zrywałeś dopiero wtedy jak bezbarwny wyschnął ??

145

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

PG660 napisał/a:

Kwkm taśmę zrywałeś dopiero wtedy jak bezbarwny wyschnął ??

Tak, ale to nie zmienia faktu że gdybym nawet zerwał przed bezbarwnym, to rezultat byłby ten sam.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

146

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

nawet na zmatowionym papierem do zera amelinium stali drewna itp itd.. jak pomalujesz taśmę klarem i dasz mu zaschnąć to nie ma bata żebyś oderwał taśmę bez uszkodzenia lakieru...
jak dla mnie podszedłeś do tematu za szybko i bez rozkminy... nie ma co narzekać na chemie.

147

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Wiem co masz na myśli, ale chyba nie czytałeś dokładnie moich postów. Nie napisałem że po prostu sobie pociągnąłem za taśmę i wszystko jebło. Napisałem że, odrywając taśmę jednocześnie próbowałem odcinac skalpelem od niej ''gumę" ale okazało się że że się wyszarpuje i przy okazji rysuje sobie felgę, wiec wszystko wyjebałem. Poza tym nie wyobrażam sobie przy każdej warstwie kleic i znów odrywac taśmę..

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

148

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Mogę w zasadzie podzielić się już wrażeniami z plastidipa. Po dziś dzień od momentu pomalowania laczków specyfikiem, przelatałem ok 240km  i szczerze nie ma ani śladu po jakichkolwiek odpryskach. Jedyny problem z jakim się spotkałem to smar z łańcucha, ciężko zmyć z plastidipa. Efekt wymytych felg i psikniętych plakiem czy innym tego typu preparatem, jest niezły.
Jako taka alternatywa na inny kolor laczka nadaje się, ale patrząc na przypadek kwkm'a , w grę wchodzi tylko pomalowanie całej felgi :)

KTM 625 SMC

149

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

Dobrze że chociaż Tobie się udało :)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

150

Odp: Malowanie felg hit czy kit ?

[url=http://www10.zippyshare.com/v/57332592/file.html]http://www10.zippyshare.com/scaled/57332592/file.html[/url]
Może komuś się spodoba i zrobi poradnik jak takie koła odjebać u siebie ;)