1

Temat: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

Witam
Chciałem zapytać czy ktoś z was też miewa takie cuś
Podczas przyspieszania gdy zapinam 5-bieg jedzie i po ok sekundzie wraca na 4 i muszę ponownie zapiąć, zdarza się to też chyba na 3 ale rzadziej.
Oczywiście biegi zmieniam jak zawsze i buty też mam te same więc na bank to nie jest wina nie umiejętnego wrzucenia biegu.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

2

Odp: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

albo nie umiejetnie ot robisz albo skrzynia juz prosi o litosc i dobicie jej ;p

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

przytarte kły na trybach i zapewne wodzik który te tryby przesuwa, samo się nie polepszy, idzie zima czas garażowy

4

Odp: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

hanskloss napisał/a:

przytarte kły na trybach i zapewne wodzik który te tryby przesuwa, samo się nie polepszy, idzie zima czas garażowy

Właśnie głównie o to się rozchodzi że nie mam garażu moto stoi na parkingu a zimować będę w płatnym miejscu. Dlatego remont skrzyni to nie tylko cena części i tak np w HONDZIE powiedzieli że taka naprawa skrzyni to ok 1500-2000zł. Tu nasuwa się pytanie, biorąc pod uwagę bardzo duży koszt czy można jeździć z taką skrzynią w końcu to nie zdarza się często czasami raz dziennie a czasami raz na tydzień.
Ostatnio zacząłem się zastanawiać (co mało prawdopodobne), że to żeczywiście może być moja wiana a to dlatego że zacząłem inaczej zmieniać biegi. Wcześniej przy zmianie biegu gaz redukowałem do zera a od jakiegoś czasu tylko o ok 1/4 i zauważyłem że dźwignia zmiany biegów może być trochę za wysoko i nie do końca zapinam biegi. Biegi zmieniam ze sprzęgłem i w serwisie powiedzieli że może to być także wina sprzęgła i powinno zacząć się od niego, choć nie chce mi się w to wierzyć to nie wykluczam bo to na pewno tańsze.

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

5

Odp: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

Spróbuj zaczynać zmianę biegu nogą i kończyć nogą, tzn. lekki nacisk na dżwignię na moment przed zamknięciem gazu lub przygazówką i zwolnienie nacisku dopiero po odpuszczeniu sprzęgłą i dodaniu gazu. Może się okazać że problem tkwi w niechlujnej zmianie biegu. Przestaw dżwignię trochę niżej i to powinno pomóc przy zmianie w górę.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: DR-Z 400SM wyskakujące biegi

mi też kilka razy wyskoczył bieg, ale to na torze i jestem przekonany że było to wynikiem mojego błędu - zbyt delikatnie wbiłem bieg.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"