1 Ostatnio edytowany przez juraas (2013-03-13 19:18:54)

Temat: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

witam, mam problem z moja gilerą. Otóż nie wiem czemu ale mój motor już w połowie skoku manetki ma full obroty. Nie idzie sobie np przytrzymać na 2/3 lub połowie obrotów tylko odrazu wchodzi na full. Gdy dam maksymalne obroty to jeszcze mogę manetka pół obrotu odkręcić. Czemu tak mam? trochę mi szkoda jej tak wysoko cały czas kręcić. Proszę o pomoc i sugestie. pozdr

[url]http://www.youtube.com/watch?v=VJAJO3_Ndh0&feature=youtu.be[/url]

Edit: Chciałem zacząć stuntować ale boję się bo jak tylko trochę odkrece manetke już mam odcinke   i zalicze plecy .

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Możliwe, że łapie lewe powietrze, trzeba by uszczelnić połączenie gaźnika z silnikiem i z filtrem, ale najważniejsze jest to pierwsze. Może być coś z membraną, ale co to nie wiem. 2t nie miałem (miałem, ale sprzęty mające 30 lat), więc na tym się moja pomoc zakończy.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

3

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Ok, Połączenie gaźnik silnik jest 100% szczelne jednak mój mechanik zamiast gumowego króćca dał takiej samej średnicy zwykły gumowy waż. A połączenie filtra powietrza także 100% szczelne wszystko pozakładane na gumowych opaskach.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

4

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

W jeździe też tak jest?

Będzie 690 niebawem

5

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Właśnie niestety tak, nie idzie na kole pojezdzic.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

6

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Nie wiem czy tam się ustawia pływak w gaźniku? może jego poziom powinieneś ustawić, posprawdzaj wszystko po kolei. od kiedy masz takie objawy?

7

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

sprawdż iglice moze za wysoko jest ustawiona :)

SUZUKI RMZ 450
   #94

8

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

a co robiłeś przy moto ostatnio?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Już jak go kupiłem tak miał. Teraz ,zaczęło mnie to denerwować gdy chciałem nauczyć się jeździć na kole. A co ma tu do tego pływak ?, bo nie mogę skojażyć.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

10

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Poziom paliwa w komorze pływakowej

Będzie 690 niebawem

11

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Ale co to ma wspólnego ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

12

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Zgadzam się z użytkownikiem    mack1111   pierwsze co, sprawdź iglicę ;)

Husqvarna sm 125 s ---> KTM SMC 690 - petarda!!!

13

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

Tylko ,że on mi teraz fajnie chodzi a jak zmienię ,to mi się rozreguluje..

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

14

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

juraas napisał/a:

Ale co to ma wspólnego ?

Pojebane wkręcanie się na obroty to taki książkowy objaw ubogiej mieszanki.

Jak poziom paliwa będziesz miał za niski to będziesz miał za ubogo.
Jak iglica jest za wysoko to też jest wtedy ubogo.

Lecz jeżeli u Ciebie to jest od połowy manety to też może być dysza główna za mała.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: Problem z gazem. FILM ! Pomocy

juraas napisał/a:

Tylko ,że on mi teraz fajnie chodzi a jak zmienię ,to mi się rozreguluje..

No właśnie na filmiku widać....

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"