1

Temat: Wlewanie oleju do ramy LC4

Siema. Dziś będę lał olej do ramy w moim lc4 i tak się zastanawiam czy są jakieś "domowe" sposoby wlewania oleju do ramy. Macie jakieś sprawdzone metody oprócz dużej olejnicy?

2

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

Ja zabrałem z kuchni mały lejek i planuje dokupić kawałek wężyka w rolniczym. Śruba w ramie jest M16, więc wężyk max. średnica zewn. 14 mm.

3

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

Ja robiłem sobie lejek z 2 węży (grubszego i cieńszego) oraz połowy butelki po motorexie. Zalewałem ile trzeba i wkładałem między klamkę hamulca a handbara i sobie leciało.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

4

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

Skocz sobie do apteki po strzykawę do cewników (200ml), chyba niecałe 2 ziko mnie kosztowała. Działa bez pudła ;]

http://bikepics.com/members/rr666/
XF650 -> LC4 SM+E -> Z1000 -> EXC400 E+SM -> Transalp 600 '96 (jeszcze kiedyś SM kupię!)

5

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

Peka napisał/a:

Ja robiłem sobie lejek z 2 węży (grubszego i cieńszego) oraz połowy butelki po motorexie. Zalewałem ile trzeba i wkładałem między klamkę hamulca a handbara i sobie leciało.

+1

6

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

ja też strzykawki używam 100ml bo taka tylko mieli w aptece, ale sprawdza sie w 100%.
pamiętaj żeby odpowietrzyć ramę jak zalejesz olej :)
by-pass sprawdzałeś ?

KTM 625 SMC

7

Odp: Wlewanie oleju do ramy LC4

By-pass był sprawdzany ostatnio. Był w normie :)
Zdobyłem strzykawkę 150 ml i do tego cewnik więc zaraz idę robić profesjonalną robotę :D