16

Odp: Blokujące koło w Moim Super Moto

No zgodzę się z Tobą SUPERMOTO , tłok przetarłeś a co z pierścionkami ? na zamkach je piłowałeś ?

Ogólnie to chyba problem rozwiązany , choć dalej nie jeździłem . Przedtem po szlifie siedział termostat i stawał co 500 metrów tzn blokowało koło , wczoraj założyłem termostat , przepaliłem cały wydech , czyściłem chłodnice , wszystkie kanały chłodzące ( choć w kanałach nic nie było ani w chłodnicy ) i póki co jest spoko , musiałbym się wybrać w jakąś dalszą trasę żeby to sprawdzić , ale póki co to pogoda nie sprzyja .

A mam takie pytanko , chodzi o odpalanie motorku z rana , bądź po jakimś dłuższym postoju . Gdy z rana jego odpalam , to jest tak kopne go ze ssaniem on zapali z pierwszego trzymam ssanie i po 5 sek. zmula go i zdycha i wtedy żeby go odpalić muszę go na pych i w taki sposób , że go pcham , daje gaz do oporu żeby go troszkę zalać puszczam manetkę gazu i już normalnie chodzi , czy to wina rozregulowanego gaźnika ?

Pozdrawiam
Sebo

17

Odp: Blokujące koło w Moim Super Moto

A próbowałes jak odpali po sekundzie, dwóch wyłączyć ssanie?

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

18

Odp: Blokujące koło w Moim Super Moto

właśnie, zaraz po odpaleniu cofnij ssanie częściowo albo i dalej, a może bez ssania odpali? jak go pchasz z manetką gazu do oporu to nie zalewasz a przedmuchujesz praktycznie samym powietrzem - tak działa gaźnik

19

Odp: Blokujące koło w Moim Super Moto

dragilla napisał/a:

A próbowałes jak odpali po sekundzie, dwóch wyłączyć ssanie?

Tak próbowałem i kiedyś właśnie tak działał , teraz niestety już tak się nie da , trzeba go na pych i manetka opór na 2 sek odpuszczam manetkę i już ma obroty i jedzie .