226

Odp: Zawody 2013

Złotą marchewkę od PZPNU znaczy PZM'u

***427***

227

Odp: Zawody 2013

Lubart napisał/a:

Trochę męczę temat wymiany koła/felgi i z tego co się dowiedziałem to tak:
- przekładka felgi - koszt ok 800-1000 zł, ale trzeba zwrócić uwagę na sposób zaplotu szprych, konieczność dobrania dystansu na zębatkę i tarczę, przy zachowaniu osiowości całego zestawu, czy jakoś tak. Generalnie, aby to zrobić super ekstra dobrze to należałoby wysłać cały wahacz wraz z kołem do speca od przeplatania. o_0

Wysyłasz stare koło + nowa obręcz do Pawła Króla i gość robi Ci to w 48h bez wysyłki wahacza itp.
Jeżeli będzie inny splot to facet Ci to zrobi (przerabiał to Cienki - chyba dawał koło 4 osobom, nikt nie zaplótł nowej obręczy, Krół zrobił to bez problemu w 48h).
Należy pamiętać aby stare koło było całe/nierozplecione ponieważ na podstawie starego koła wie jak wycentrować nową obręcz.
Koszt chyba +- 250zł

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

228 Ostatnio edytowany przez tabul (2013-01-10 00:10:21)

Odp: Zawody 2013

sajfer napisał/a:

No ja jeszcze nie czytałem regulaminu SM, muszę to przyznać szczerze, pierwszy start i tak planuję dopiero w okolicach końca lata o ile poczuję się na tyle pewnie na moto, żeby w ogóle spróbować. Ale celna uwaga, poczekam na regulaminy.
W samochodach masz na cały ubiór osobne homologacje, inne na kask, inne na kombinezon, inne na bielizne, dlatego całkiem logiczne jest że w SM jest tak samo, stąd moje pytanie o kask.

tabul, za stary jestem na udowadnianie niedowiarkom, google prawdę Ci powie, albo nawet wystarczy zajrzeć w profil.

Co racja to racja, zamiast pytać i się prosić wystarczy przeczytać. 10 minut z zegarkiem w ręku na szybkie przelecenie regulaminu, nie widzę tam żadnych zapisów tego demonicznego PZM które niszczą sport.
Dla zainteresowanych:

2.1.19. Kaski ochronne
Podczas treningów i zawodów zawodnicy muszą być ubrani w kaski ochronne. Kaski te muszą być
odpowiednio dopasowane, być w dobrym stanie i posiadać znaki zatwierdzające uznane przez
Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM):
Europa - ECE 22-05 ‘P’, ‘NP’ lub ‘J’
Japonia - JIS T 8133 : 2000
JIS T 8133 : 2007
USA - SNELL M 2005
SNELL M 2010

Ciężko było odpisać?

No i skończyłem czytać regulamin, 15 minut na szybkości. Wiem jakie powinienem mieć numerki, wiem jakie tło, przedrutować korki, zbiorniczek i wiem że moje klamki i wydech nie spełniają regulaminu, bo klamki przyciąłem i nie mam kuleczek na końcach, a wydech nie ma końcówki 30mm w osi moto :D

nie potrzebuję abyś cokolwiek udowadniał, jak dla mnie ktoś kto chce coś zrobić, po prostu to robi a nie gdyba i traci czas na forum... a z tego co wnioskuje z dotychczasowej rozmowy, to głównie chodzi o to że PZM zamiast promować i działać aby było lepiej w naszym wspaniałym kraju to robi nic... lub utrudnia... Ale po tym jak przeczytałem o PZPN i co tam się wyprawia... Szanowny złodziej 2 pora roku i pewnie cała elita... to w tym pięknym kraju z poe......mi często ludźmi, nic mnie już nie zdziwi :(

tak z ciekawości ktoś Cie sponsoruje ??

229

Odp: Zawody 2013

Hacker informacje ktore napisalem sa wlasnie z Bielska;)

***427***

230

Odp: Zawody 2013

W marcu będę wiedział wiecej ....Nie ma jeszcze oficjalnego kalendarza ale prezes jeden termin mi zdradził....Mam nadzieję że bedą trzy rundy

231

Odp: Zawody 2013

Może podał Cenę za oba koła albo nie wiem za co.
Ani ja ani Cienki nie płaciliśmy takich chorych pieniędzy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

232

Odp: Zawody 2013

Lubart daj sobie spokój z tym przeplataniem i lataj na wąskiej feldze. Marcyś tak latał i darł jak niekastrowany kocur w pogoni za dobrym numerkiem !!

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

233 Ostatnio edytowany przez paolo (2013-03-27 18:53:58)

Odp: Zawody 2013

.

234

Odp: Zawody 2013

Tyle tylko, że lepiej było by chyba rozejrzeć się za oponą 150-tką - lepiej się ułoży.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

235 Ostatnio edytowany przez Lubart (2013-01-09 22:51:06)

Odp: Zawody 2013

To jest cena z felga za 600stow;) zapomnialem dodac;)
Opon 150tek jak na lekarstwo.chociaz mutanty to prawie jak rainy;)

Znalazłem tylko Shinko w tym rozmiarze. Ktoś coś próbował? Szukałem po opiniach i plastiki wypowiadają się strasznie negatywnie. Co do supermociaków to różnie.

***427***

236

Odp: Zawody 2013

Jak chcesz latac w zawodach, to jak zauwazyles bedzie problem ze znalezieniem slikow 150, ale...
Ale ja mam 4,25 na kolach deszczowych i prytuje tam Micheliny WETy i daja rade.
Jak masz luzna kase, to zmien na 5".

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

237

Odp: Zawody 2013

mutanty nie są dobre na wodę, a przekładka felgi nie jest wielką filozofią chyba że ktoś ma dwie lewe ręce, lepiej mieć 5" i duży wybór dobrych opon

238 Ostatnio edytowany przez Lubart (2013-01-10 19:58:36)

Odp: Zawody 2013

Jakbym czlowiek mial wszystko umiec, wiedziec i robic sam to raczej zycia by mu zabraklo. Moze przeplecenie kola jest latwe ale dla czlowieka majacego cos wspolnego z tym tematem. Ja tez moge powiedziec ze przygotowanie i zrobienie przetargu w agentricsie jest latwe i zajmuje mi to 5 minut, co nie znaczy ze wszyscy to zrobia w takim czasie lub w ogole.

Dobra rozumiem przesłanie - mniej spuszczania się nad sprzętem którego możliwości i tak nie wykorzystam;)

***427***

239

Odp: Zawody 2013

Lubart napisał/a:

Moze przeplecenie kola jest latwe ale dla czlowieka majacego cos wspolnego z tym tematem. Ja tez moge powiedziec ze przygotowanie i zrobienie przetargu w agentricsie jest latwe i zajmuje mi to 5 minut, co nie znaczy ze wszyscy to zrobia w takim czasie lub w ogole.

Materka napisał że przeplecenie koła jest łatwe jeśli nie masz dwóch lewych rąk. Widziałem Cie i nie sądze abyś miał dwie lewe ręce. Zakładam, że do przetargu w argecośtam trzeba nieco więcej niż dwóch prawych rąk.
I nie musisz kombinować czy mutanty to sa zajebiste, a czy shinko to coś warte, tylko kupujesz normalna gume i skupiasz sie na tyłku Hermesa, aby był za Tobą a nie przed Tobą. :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

240

Odp: Zawody 2013

Gdyby coś to Karaluch z Poleposition z Wawy potrafi też zaplatać koła więc ewentualnie z Nim możesz pogadać czy ogarnie. W razie czego mogę dać namiar na PW.