31

Odp: Jak pomalować plastiki

acha, taki temat już był i pewnie wystarczy użyć funkcji "szukaj"

32 Ostatnio edytowany przez EasySMRider (2011-12-22 15:30:38)

Odp: Jak pomalować plastiki

Po pierwsze: proszkowo nie maluje się plastików, ponieważ farba proszkowa jest wypalana w temp. min 180C, co większość plastików źle znosi i albo sie rozpływa albo zaczyna pełzać.
Po drugie nawet jak sie znasz na sposobach lakierowania, to sie nie wypowiadaj. Malowałem kilka razy na mokro i tak to mniej więcej przebiega, jednakże osobiście uważam, że malowanie metalowych elementów na mokro jest głupotą ;p
Po trzewcie przedstawiłem metodę malowania mokre w mokre, czyli na mokro pistoletami natryskowymi! A NIE PROSZKOWĄ!
Po czwarte: czytanie ze zrozumieniem :)

33

Odp: Jak pomalować plastiki

Projektuję okleiny na Wszystkie motocykle.
Okleina jest na pewno o wiele ładniejsza oraz można ją zmieniać.
Okleinę można też wymienić a na obklejonym moto nawet głębszych rys nie widać ;)
Jeśli ktoś jest zainteresowany -  wojtek916@gmail.com

Yamaha YZ 250F

34

Odp: Jak pomalować plastiki

makaron napisał/a:

Nie wiem w jakim stanie masz te plastiki i jaki efekt chcesz uzyskać, ale może faktycznie zamiast lakierować lepiej obkleić. I to niekoniecznie specjalnymi okleinami dedykowanymi do danego modelu które kosztują kupę siana ale zwykłą grubą folią reklamową.
Metr bieżący takiej folii kosztuje góra kilkanaście złotych a wychodzi całkiem nieźle.

Warunek jest taki że trzeba najpierw zrobić szablony z papieru i dopasować je do plastików a potem kleić folię na mokro.
Najlepiej nalać do wanny ciepłej wody z pewną ilością płynu do naczyń (daje poślizg ;-)) i przyłożyć naklejki  do plastików pod wodą jak kalkomanie (kto za młodu kleił modele to wie o co biega). Po wyjęciu z wanny trzeba wycisnąć wodę spod naklejki i gotowe. W przypadku problemów z przyleganiem do plastiku można podgrzać naklejkę suszarką i wtedy naciągnąć i dopasować.

Na wiosnę "przemalowałem" mojego kata w ten sposób ze srebrnego na biały i mimo paru gleb w terenie i parokrotnego mycia myjką ciśnieniową wszystko nadal wygląda git. A mam jeszcze drugi zestaw oklein bo zrobiłem od razu 2 komplety. Jak ktoś jest zainteresowany jak wyszło to mogę załączyć foty...

Witam serdecznie , jestem nowy na forum.
Mam pytanie odnośnie wypowiedzi "makaron" ,gdzie taką folię można dostać? szukałem na allegro ale nie mogę znaleźć.
Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki. Pozdrawiam

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

35

Odp: Jak pomalować plastiki

Najtańsza folia w papierniczym, kupujesz na metry, mam oklejone płaskie plastiki takim wynalazkiem i narazie dają radę, do oklejania bardziej skomplikowanych kształtów się nie nadaje, jest za "twarda", źle się naciąga. Na allegro pełno folii, tańsze, droższe, wystarczy poszukać.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

36

Odp: Jak pomalować plastiki

juraas napisał/a:
makaron napisał/a:

Nie wiem w jakim stanie masz te plastiki i jaki efekt chcesz uzyskać, ale może faktycznie zamiast lakierować lepiej obkleić. I to niekoniecznie specjalnymi okleinami dedykowanymi do danego modelu które kosztują kupę siana ale zwykłą grubą folią reklamową.
Metr bieżący takiej folii kosztuje góra kilkanaście złotych a wychodzi całkiem nieźle.

Warunek jest taki że trzeba najpierw zrobić szablony z papieru i dopasować je do plastików a potem kleić folię na mokro.
Najlepiej nalać do wanny ciepłej wody z pewną ilością płynu do naczyń (daje poślizg ;-)) i przyłożyć naklejki  do plastików pod wodą jak kalkomanie (kto za młodu kleił modele to wie o co biega). Po wyjęciu z wanny trzeba wycisnąć wodę spod naklejki i gotowe. W przypadku problemów z przyleganiem do plastiku można podgrzać naklejkę suszarką i wtedy naciągnąć i dopasować.

Na wiosnę "przemalowałem" mojego kata w ten sposób ze srebrnego na biały i mimo paru gleb w terenie i parokrotnego mycia myjką ciśnieniową wszystko nadal wygląda git. A mam jeszcze drugi zestaw oklein bo zrobiłem od razu 2 komplety. Jak ktoś jest zainteresowany jak wyszło to mogę załączyć foty...

Witam serdecznie , jestem nowy na forum.
Mam pytanie odnośnie wypowiedzi "makaron" ,gdzie taką folię można dostać? szukałem na allegro ale nie mogę znaleźć.
Bardzo prosił bym o jakieś wskazówki. Pozdrawiam

Jaką folię potrzebujesz, jestem królem folii ;)

exc 400                 www.oklejsie.pl

37

Odp: Jak pomalować plastiki

Tak jak pisał makaron, "gruba folia reklamowa" znasz ?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

38 Ostatnio edytowany przez Kowal SG (2013-01-09 01:44:26)

Odp: Jak pomalować plastiki

makaron napisał/a:

Najlepiej nalać do wanny ciepłej wody z pewną ilością płynu do naczyń (daje poślizg ;-)) i przyłożyć naklejki  do plastików pod wodą jak kalkomanie (kto za młodu kleił modele to wie o co biega). Po wyjęciu z wanny trzeba wycisnąć wodę spod naklejki i gotowe. W przypadku problemów z przyleganiem do plastiku można podgrzać naklejkę suszarką i wtedy naciągnąć i dopasować

Zaimponował mi z tą wanną.
Mam taką folę około 10zł m2. Powodzenia w oklejaniu.
Zrób jakąś foto relacje z oklejania, chętnie podpatrzę, now knify.

exc 400                 www.oklejsie.pl

39

Odp: Jak pomalować plastiki

kowal pw

525 EXC

40

Odp: Jak pomalować plastiki

Kowal ,daj jakiś kontakt do siebie. GG najlepiej. Chciał bym ją kupić.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)