1 Ostatnio edytowany przez zioleczko450 (2013-01-05 13:53:21)

Temat: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Jak w temacie. Kupiliśmy z dziewczyną na pół kawasaki kx 80 ccm i teraz pytanie ile oleju lać?
Z tego co znalazłem na internecie kawasaki zaleca proporcje 1:32
Jak ta sprawa wygląda(ła) u was? jakieś doświadczenia? ile lać najlepiej? słyszałem o różnych szkołach, a że moim ostatnim 2 suwem była Jawa 350 to wolę zapytać, żeby nie przedobrzyć :)

2

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

1:40 wytstarczy w zupełnośći,1:32 to jest proporcja na zawody w gorące dni żeby nieprzegrać maszyny

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

3

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

a przy docieraniu 1:30 może być?

czyli 1:40 to jest złoty środek? Chodzi o to, żeby znaleźć kompromis dobrego smarowania, jednocześnie żeby nie zarzucało olejem tłumika i świecy za bardzo. Przy czym dziewczyna będzie jeździć raczej pomału, zwłaszcza, że to jej pierwsze zetknięcie z 2 kołowym sprzętem z silnikiem w ramie, także raczej o przepalaniu go na wysokich obrotach możemy narazie zapomnieć

4

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

polecam Castrol.... pieknie pachnie :)

i can do this .. here, hold my beer

5

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

a ja słyszałem, że ten pachnie najpiękniej

[url]http://allegro.pl/olej-ipone-s2-synthesis-2t-zapach-truskawkowy-i2853848514.html[/url]

:D

6

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Jak na pełnym syntetyku i przy takiej dynamicznej jeździe to najlepsza jest opcja 1:40 bo to jest najlepsze rozwiązanie.
Jeśli spokojnie jeździć będziecie to w większości 2t robi się 1:50 wystarczy w zupełności. A 1:30 to jak już jest ostra jazda.

-Indywidualne okleiny z własnym wzorem cały motocykl. Zainteresowanych zapraszam na PW.
-Spawanie wydechów, aluminium, metali kolorowych, usuwanie wgniot z dyfuzorów, piaskowanie i toczenie dorabianie zamienników itp. Zainteresowanych zapraszam na PW.
No price counts, counts a common passion and your joy ; ))

7

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

zieloczko450
Ja tego Ipona używam :))
super pachnie i uzależnia ale po pewnym czasie jak dużo jeździsz to już go nie czujesz ;(

-Indywidualne okleiny z własnym wzorem cały motocykl. Zainteresowanych zapraszam na PW.
-Spawanie wydechów, aluminium, metali kolorowych, usuwanie wgniot z dyfuzorów, piaskowanie i toczenie dorabianie zamienników itp. Zainteresowanych zapraszam na PW.
No price counts, counts a common passion and your joy ; ))

8 Ostatnio edytowany przez HEMP (2013-01-05 14:51:53)

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

eeee takies jogurty do paliwa ....:)

musi pachniec tak jak spaliny slizgaczy motorowodniakow (castrol wlasnie troche to przypoina) .... hmmm... ekstra :) powinna byc taka linja perfum :)

i can do this .. here, hold my beer

9

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Lejcie tyle ile jest zalecane, nie mniej nie więcej. Zwykle to jest 1:40.
Większa proporcja bardziej szkodzi niż pomaga bo z nieprzepalonego oleju tworzy się nagar.

10

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Polecam śmiało tego Ipona, ile ja sie na tym przejeździłem... a jak pięknie pachnie przepalany na ssaniu :D
Zapach i pewnie wielu o tym nie pomyślało to znak że silnik jest prawidłowo smarowany, kiedy nie robi się mieszanki tylko zostawia się sprawę dozownikowi to sprawa nader istotna.
Bączki zdarza się mu puścić bo to tak naprawdę nie pełny syntetyk a semisyntetyk i po dłuższym postoju na jałowych czasami musi wywiać lekki obłoczek z rury.

Z bardziej przyziemnych olejów to Castrol power1 racing 2T.
[url]http://www.castrolmoto.com/pl/products/power1_racing_2t.php[/url]
Na ciepłym silniku absolutnie bezdymny i prawie bezzapachowy, kosztuje nieco mniej niż IPONE.

Jako ostateczność pojeździłem i mogę polecić w wersji total eco: XADO Atomic Oil 2T FC
Równie bezdymny jak castrol, silnik po nim czysty, niestety śmierdzi jak palone trampki, mechanicznie niczego nie udupił ale nos wkurwił :)

Odradzam wszelkie dziadkowe sposoby w postaci mixoli, turbododatkoli i innych mega-powah-2t specyfików od lotosa czy orlenu, tak samo jak zwykłych olei silnikowych a już uciekać od czystych mineralnych, silnik najprawdopodobniej się na nich nie zatrze ale wykręcanie świecy tłustej z kapiącego oleju, nagar na tłoku, oknie wydechowym i resztki ledwo przepalonego oleju w dyfuzorze skutecznie męczą silnik.

Mieszanka z własnego doświadczenia 1:50 nie robi niczemu krzywdy, tłok się nie przyciera, nie zostawiamy za sobą obłoków dymu po postoju na jałowych i nie misimy pocić się o świece a i wydech z dyfuzorem podziękują nam za brak tłustego nagaru na ściankach.

Yamaha TT600R 2001 - sold
KTM 625 SM 2004

11 Ostatnio edytowany przez TheGreat (2013-01-05 18:45:18)

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Najlepiej to poszukać jakiejś serwisówki w necie i zgodnie z nią lać olej.

@EDIT
[url]http://www.kawasaki-techinfo.net/showOM.php?view_lang=EN&spec=US&book_no=99920-1506&lang_code=EN[/url]

Wg tej serwisówki należy lać 1:32.

12

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Tylko jak to w serwisówkach najczęściej bywa zalecenia są podane przy 'zawodniczym' użytkowaniu więc tak jak koledzy pisali 1:40 powinno być wystarczające, ponoć dobrym olejem do 2t jest motul 800 2t jak miałem ktm'a to na nim jeździłem.

13

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Łukasz125 napisał/a:

Tylko jak to w serwisówkach najczęściej bywa zalecenia są podane przy 'zawodniczym' użytkowaniu więc tak jak koledzy pisali 1:40 powinno być wystarczające, ponoć dobrym olejem do 2t jest motul 800 2t jak miałem ktm'a to na nim jeździłem.

I masz racje, bo to najlepszy olej według mnie !!! :) Potwierdzony długoletnimi testami na 2T... ale polska to wolny kraj i kazdy robi jak uważa...
Proporcja 1:40 bedzie ok :)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

14 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2013-01-09 02:13:02)

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Również zalecam Motula 800, zaraz obok niego Castrol Power 1 Racing, oraz Fuchsa również w podwójnym estrze tak jak Motul 800.
Jest też dość tani olej Repsol Off Road (ok 33 zł/l). Wypaliłem go ok 5 litrów. Po 10 bakach tłok nie miał ani jednej setnej zużycia. Olej ten ma tylko jedną wadę, zostawia trochę nagaru. Testy przeprowadzałem na Hondzie CR 250.
Tu uwaga. Proporcja mieszania oleju zależy od modelu oleju. Różne oleje mają różną zawartość rozpuszczalnika, a niektóre nie mają go wcale. Dla przykłady gdyby pewnego valvoline zalać w proporcji 1:50 to można by zadymić całą wieś :)
Tak nawiasem nicasilu się nie dociera.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

15

Odp: Jaka proporcja oleju do 2suwu?

Ja też polecam motul nie tylko do mieszanki ale również do przekładni jeżdze na motulach cały czas a przy zakupie na inne się nawet nie patrzę ( raz mi koleś polecał BP to go zyśmiałem;D)