46

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

Zaciski Brembo występują w dwóch rozstawach.
100mm - dla motocykli europejskich
108mm - japończyki i chyba aprillie lub ducati też mają 108 ale nie jestem pewien.

Z zaciskami jest taki myk, że w większości motocykli są montowane po 2 i w takim zestawie lubią ludzie sprzedawać.
Ja co prawda trafiłem dwa razy na zacisk z 690 i raz 990 gdzie montowane są po dwa ale koleś nie robił problemu sprzedać sam lewy.

Jeżeli ktoś robiłby taki adapter to chyba nie ma dla frezera znaczenia czy zrobi 100mm czy 108mm.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

47

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

no tylko lewe wchodzą w grę:) Z tym, że jakby zrobił kilka sztuk to na odsprzedaży chłopak by zarobił:) ZAleży jeszcze jakby wyglądał taki adapter...

SMR 505

48

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

Co do wygladu to bede sie wzorowal na oryginale. Myslalem zeby kupic juz gotowy adapter ale nie wiem czy rozstawy sie zgodza i czy bedzie odpowiednia odleglosc "otworu" w zacisku gdzie sa klocki a tarcza hamulcowa. Co do samego zacisku to bede brac te od bmw s1000rr, zagadam z kolesiem moze pusci tylko lewy, jak nie to wcisne prawy koledze ktory bawi sie jakimis motorowerami i skuterkami, zawsze z 2 czy 3 stowki w kieszeni.

49

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

Pamiętaj aby zrobić adapter pod tarczę 310mm
A ewentualnie jak ktoś będzie chciał 320 to da sobie 5mm podkładki pod zacisk, które możesz również oferować.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

50

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

Najwazniejsze to wystrigac taki adapter, raczej bede mial tarcze 320 wiec na taka bede robil adapter, ale co to za problem zrobic na 310

51

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

W KTMie najczęściej spotyka się tarcze 310mm.
Beringer ma 310mm
Braking ma w większości 310mm
Motomaster tylko ma chyba 320mm

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

52

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

zobaczymy co los przyniesie, szkoda ze mcienki fele sprzedal bo byly ekstra

53

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

hacker33 napisał/a:

Same radialne mocowanie zacisku do lagi jest cholernie ciężko kupić.
Widziałem takie coś może z 3 razy na ebayu, cena od 150Euro w górę.
Tu jest wada KTM-a że te mocowanie nie występuje osobno jako część zamienna. Pomimo tego że w innych KTM-ach występuje.


zapraszam krywult b-biala   kupisz  bez problemu ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

54

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

za chore pieniadze. Lepiej juz do Marka Antczaka gadac, chyba nawet pisal ile stopa magury pod radialny zacisk kosztuje jak robil watek na temat gabli

55

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

cross napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Same radialne mocowanie zacisku do lagi jest cholernie ciężko kupić.
Widziałem takie coś może z 3 razy na ebayu, cena od 150Euro w górę.
Tu jest wada KTM-a że te mocowanie nie występuje osobno jako część zamienna. Pomimo tego że w innych KTM-ach występuje.


zapraszam krywult b-biala   kupisz  bez problemu ;)

A ile sobie życzą za coś takiego? Bo u mnie jest jeden gwint zerwany od ośki i bym chętnie wymienił.


Aleksander.mx napisał/a:

za chore pieniadze. Lepiej juz do Marka Antczaka gadac, chyba nawet pisal ile stopa magury pod radialny zacisk kosztuje jak robil watek na temat gabli

Pytałem nie ma takich elementów. Kazał pisać do Magury.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

56

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

hacker33 napisał/a:

A ile sobie życzą za coś takiego? Bo u mnie jest jeden gwint zerwany od ośki i bym chętnie wymienił.


helicoila wstaw sobie i po problemie - sprawdzone na zerwanym gwincie w aluminiowym zacisku brembo w Subaru :)

SMR 505

57

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

Wracajac do tematu mam nastepujace pytanie. Otoz czytalem troche o Beringerze no i do 4 tloczkowego zacisku zalecaja pompe BRO10, a do 6 tloczkowego BRO12. Licytuje sobie zacisk 4 tloczkowy Beringera, no i koleś ma tez pompe ale BR14. Jak myslicie, bedzie to gralo jakies skrzypce, czy bedzie kiepska dozowalnosc i od razu bede gryzl ziemie po lekkim wcisnieciu pompki? Druga sprawa to taka ze seryjnie w KTM'ach od 2008, moze i wczesniej pompy hamulcowe wychodzily tez 10mm, tak wiec zastanawiam sie rowniez czy taka konfiguracja nie bedzie zla?

58

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

z katalogu Beringera:
pompa BR10 to tłoczek 14,5 mm
pompa BR14 to tłoczek 20,5 mm zalecana dla dwóch zacisków i dwóch tarcz, chyba trochę żyleta będzie :)

59 Ostatnio edytowany przez cross (2012-10-25 22:12:30)

Odp: Jaka pompa hamulcowa do supermoto?

hacker33 napisał/a:
cross napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Same radialne mocowanie zacisku do lagi jest cholernie ciężko kupić.
Widziałem takie coś może z 3 razy na ebayu, cena od 150Euro w górę.
Tu jest wada KTM-a że te mocowanie nie występuje osobno jako część zamienna. Pomimo tego że w innych KTM-ach występuje.


zapraszam krywult b-biala   kupisz  bez problemu ;)

A ile sobie życzą za coś takiego? Bo u mnie jest jeden gwint zerwany od ośki i bym chętnie wymienił.


Aleksander.mx napisał/a:

za chore pieniadze. Lepiej juz do Marka Antczaka gadac, chyba nawet pisal ile stopa magury pod radialny zacisk kosztuje jak robil watek na temat gabli

Pytałem nie ma takich elementów. Kazał pisać do Magury.

jakos  ~600zł dla jednego gwinta oski nie  warto lepiej wpuscic  nowe sprezynki z gwintem tak jak pisał wyzej

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest