586

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

cichy napisał/a:

Trochę to banalne, ale czy kosz nie ma wybitnych zabkow, jeden i drugi. Przekładki też mogą pomoc. Czasami jak się za mocno spoleruja od tarcia, mają większą adhezje.

miałem wybite ząbki na koszu w cr i też sprzęgło sie sklejało zeszlifowałem ząbki i jest git

Dwu rurka ●0●
https://www.facebook.com/Enduroodcinateam?notif_t=page_invite_accepted
https://www.youtube.com/channel/UCYV8bbKRwrZfIIc8wr4fhyA

587

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

na koszu jest taki wielki oring ?
nie podszedl pod tarcze ?

588

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

u mnie nie ma oringu na koszu

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

589

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Aha, nie wiem czy nie za późno ale wszystkie zewnętrzne śrubki skręciłeś na klej anareobowy?
Jeśli nie to zrobiłbym to jak najszybciej, w przeciwnym razie po jakimś czasie zaczniesz gubić podzespoły:P

590

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Modest napisał/a:

Aha, nie wiem czy nie za późno ale wszystkie zewnętrzne śrubki skręciłeś na klej anareobowy?
Jeśli nie to zrobiłbym to jak najszybciej, w przeciwnym razie po jakimś czasie zaczniesz gubić podzespoły:P

co ?? skąd to wymyśliłeś ?? potocznie mówi się loctite, pierwsze słyszę aby kosz na klej skręcać, kilka w życiu rozkręciłem i skręciłem i nigdy nic się nie odkręciło i nie widziałem śladów oryginalnych po kleju. Pamiętam tylko że około 8Nm
ps. nie miałem nigdy ktm'a ;)

591

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

W ktm sprężyny dokręcać 6nm

Dzisiaj puściło troszkę sprzęgło.
Ogólnie rozebrałem je i na 100% jest to wina oleju.
Tarcze z przekładkami, aż ciężko było rozdzielić.
Lecz mogę już przepchać gnoja nie kręcąc wałem.
Teraz też na forum ktm-a widzę wpisy, że kto stosował Motula to zalał go pierwszy i ostatni raz bo miał problem z klejącym się sprzęgłem.
Na innych olejach tego nie mają:)

Niestety nie sprawdziłem w praktyce bo motor nie odpalił.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

592

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Hacker wlej putoline to jest olej dedykowany do singli wyczynowych. I nie wlewaj trans oil tylko taki olej jak do silnika w 4t

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

593

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

maniek-rr312 napisał/a:

Hacker wlej putoline to jest olej dedykowany do singli wyczynowych. I nie wlewaj trans oil tylko taki olej jak do silnika w 4t

A zalać syntetykiem czy półsyntetykiem?
Bo manual zaleca półsyntetyk shella 20w40 który niestety już został wycofany z produkcji.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

594

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Problemy  z Transoil exp.  ?

zawsze lałem expert'a do 2t i było git ....  myslę ze olej od  4t to kiepski pomysł , za "zimno mu tam będzie"  :)  i ta chemia  w oleju do 4t  ( srodki czyszczace ,dodatki przed osadem,itd)  , olej  bardziej "przekładniowy"  tak jak np. Trans oil jest bardziej na miejscu .

nie składałeś sprzęgła na sucho? ... kosz nówka (brak ząbków)  i "trzyma"  dziwna akcja ....

i can do this .. here, hold my beer

595

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

jak masz wszystko poprawnie złożone to mogę się założyć, ze po paru jazdach i "strzałach" ze sprzęgła wszystko się unormuje.

hybryda

596

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

miałem kilka Hond CRF tam jest osobno olej korby i skrzyni i zawsze lalem taki sam tu i tu. Było git więc uważam że będzie wszystko ok.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

597

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

mareklc4 napisał/a:

jak masz wszystko poprawnie złożone to mogę się założyć, ze po paru jazdach i "strzałach" ze sprzęgła wszystko się unormuje.

Tylko jeżeli mam takie wiksy mieć co 10mth to ja dziękuję.
Olej ma być taki że go wlewam i jadę. A nie odpalam sprzęta na pych, strzelam ze sprzęgła albo wbijam biegi bez niego.
Nie mogę sobie też pozwolić na to aby mi silnik gasł od sprzęgła bo przekopać ten silnik nie jest w cale tak łatwo i na mieście będzie gnój.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

598 Ostatnio edytowany przez sobekkk (2012-09-19 21:23:40)

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

hacker33 napisał/a:

Bo manual zaleca półsyntetyk shella 20w40 który niestety już został wycofany z produkcji.

zobacz co KTM zaleca do nowych 2t

edit :
manual KTM 2T:
[url]http://www.ktm.com/uploads/tx_ktmproduct/techdocs/13_3211861_pl_OM_40254b.pdf[/url]
motorex cross power 2T:
[url]http://www.motorexoilpoland.pl/index.php?gid=15&catid=54&prodid=159[/url]

599

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Ipone robi tez oleje do przekladni, jest tez pelen syntetyk do wyczynowek ;) Ale to troche dziwne ze sklejaly Ci sie na tym tarcze, sam tez lalem do swojego 2t na poczatku Motula Transoil, ale potem wszystkie oleje i plyny na Ipone wymienilem ;P

600

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

motorex cross power 2T:[url]http://www.motorexoilpoland.pl/index.php?gid=15&catid=54&prodid=159[/url]


+

i can do this .. here, hold my beer