451 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-09-07 19:56:20)

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

dżejkop napisał/a:

hacker ... filtr powietrza będziesz nasączać mieszanką benzoliny i oleju (w stosunku 50/50) czy masz jakiś profesjonalny specyfik?? :D

co ???? co to za patent ????

452 Ostatnio edytowany przez dżejkop (2012-09-07 15:27:08)

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Normalny patent....... nasączasz gąbkę z filtrem mieszanką benzyny i oleju (połowa benzyny i oleju)..... później bierzesz papierowy ręcznik żeby wchłonął nadmiar... wkład nie ma ociekać tylko ma być wilgotny
co to ma na celu?? ... filtr po czymś takim lepiej wychwytuje zanieczyszczenia...
jak ci się nie chce babrać to możesz sobie kupić takie ustrojstwo w spreju
chyba że w 4-posuwach nie stosuje się takich patentów.....

wr 250x

www.bikersbook.pl

453

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

No na pewno, i do tego założy bieżnikowane opony i dębowe klocki. Ludzie trzymajcie mnie.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

454

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

dżejkop napisał/a:

Normalny patent....... nasączasz gąbkę z filtrem mieszanką benzyny i oleju (połowa benzyny i oleju)..... później bierzesz papierowy ręcznik żeby wchłonął nadmiar... wkład nie ma ociekać tylko ma być wilgotny
co to ma na celu?? ... filtr po czymś takim lepiej wychwytuje zanieczyszczenia...
jak ci się nie chce babrać to możesz sobie kupić takie ustrojstwo w spreju
chyba że w 4-posuwach nie stosuje się takich patentów.....

To żart?? po to są specjalne do tego specyfiki czyt. olej do nasączania filtra powietrza żeby to używać a nie kombinować z jakimiś mieszankami, jak u was się tak robi to pozdro...

455

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Widząc olej Ipone do mieszanki, przypomina mi "akcja jaka z nim miałem", słysząc wiele dobrych opinii na jego temat postanowiłem go zakupić po zrobieniu mieszanki 1:30 motocykl przerywał, miał problem z przyspieszeniem przy gwałtownym przyśpieszeniu, myśląc ze mieszanka jest zbyt bogata zmieniłem ja na  1:45 problem dalej nie znikał, piszę to tylko dlatego ze gdybyś miał takie wrażenie ze motocykl nie jedzie jak powinien to po prostu spróbuj  zmienić olej do mieszanki, aa i dodam ze było to w motocyklu Husqvarna WR125 dodam jeszcze ze kolega w Ktm sx200 miał dokładnie takie samo krotkie doświadczenie z tym olejem. Ogólnie zarowno husq jak i ktm wcześniej jeździły na Castrolu R2 po powrocie do tego oleju problem znikł.

456

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Może przeterminowany, oleje do 2t szybko się utleniają. Mają krótsze terminy ważności niż zwykłe.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

457

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

endo007 napisał/a:

Widząc olej Ipone do mieszanki, przypomina mi "akcja jaka z nim miałem", słysząc wiele dobrych opinii na jego temat postanowiłem go zakupić po zrobieniu mieszanki 1:30 motocykl przerywał, miał problem z przyspieszeniem przy gwałtownym przyśpieszeniu, myśląc ze mieszanka jest zbyt bogata zmieniłem ja na  1:45 problem dalej nie znikał, piszę to tylko dlatego ze gdybyś miał takie wrażenie ze motocykl nie jedzie jak powinien to po prostu spróbuj  zmienić olej do mieszanki, aa i dodam ze było to w motocyklu Husqvarna WR125 dodam jeszcze ze kolega w Ktm sx200 miał dokładnie takie samo krotkie doświadczenie z tym olejem. Ogólnie zarowno husq jak i ktm wcześniej jeździły na Castrolu R2 po powrocie do tego oleju problem znikł.

Ipone zaleca mieszankę 1:100 dla triali i 1:50 dla enduro i cross.
To jest dobry olej i nie robi się 1:30.
Może po prostu zrobiłeś za bogatą mieszankę w olej. Świeca była ok? Wymieniłeś w ogóle świecę? Pewnie nie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

458

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Hacker czyli polecasz ten truskawkowy? Do czego można go porównać?
Nie chciał bym lać gówna, a jestem ciekaw jak to pachnie :D

Husqy SMR-R 450

459

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Ja bym lal motula albo putoline

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

460

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

praktycznie każdy olej zaleca mieszankę 1:50 Castrol też lecz w przypadku husqvarny producent podawał bodajże 1:33 ja lałem zawsze 1:35 a nawet 1:30 była to 125 i jeździłem ja tylko w terenie oraz na torach motocrossowych, mieszanki 1:50 nie robiłem w żadnej secie a miałem ich kilka ponieważ według mnie jest ona po prostu za uboga. tak świece wymieniałem, jeżeli już go stosowałeś i nie miałeś z nim problemów to spoko, chciałem ci tylko napisać co mnie spotkało w razie czego będziesz mógł wpierw sprawdzić jak motocykl zachowuje się na innym oleju ;)

461

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

Jak narazie nie lałem żadnych "wynalazków" ale huska to pewnie moje ostatnie 2T, chyba że kiedyś bede bogaty i zapragne polatac w crossach :) Ciekawi mnie jak to pachnie a nikt z ekipy pewnie nie kupi :) Póki co też na motulu śmigam, albo castrolu :)

Husqy SMR-R 450

462

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

kusloncu napisał/a:

Hacker czyli polecasz ten truskawkowy? Do czego można go porównać?
Nie chciał bym lać gówna, a jestem ciekaw jak to pachnie :D

kupiłem zwykły bez aromatów

maniek-rr312 napisał/a:

Ja bym lal motula albo putoline

Motul 800 i Ipone Samoruai to podobno ten sam olej. Z tą różnicą że ipone ma bardziej przemyślaną butelkę z fajnym dozownikiem.
Ogólnie chciałem lać Shella ale niestety olej ten został wycofany z produkcji.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

463

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

dżejkop napisał/a:

Normalny patent....... nasączasz gąbkę z filtrem mieszanką benzyny i oleju (połowa benzyny i oleju)..... później bierzesz papierowy ręcznik żeby wchłonął nadmiar... wkład nie ma ociekać tylko ma być wilgotny
co to ma na celu?? ... filtr po czymś takim lepiej wychwytuje zanieczyszczenia...
jak ci się nie chce babrać to możesz sobie kupić takie ustrojstwo w spreju
chyba że w 4-posuwach nie stosuje się takich patentów.....


WTF ???

i can do this .. here, hold my beer

464

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

W sumie jak jest sprawny dozownik to taka butelka nie potrzebna :)
Olej husqvarny swego czasu lałem do 50 ccm to miał taką samą butle :)
Już nic nie pisze bo niezły off top sie robi :)

Husqy SMR-R 450

465

Odp: KTM 380 EGS by hacker33

JA mam serwisuwka do ktm 360 i ta jest zalecane przy docieraniu 1:40 i tak ciągle leje a po zdjeciu głowicy niebyła jakoś oblepiona olejem itp itd, a ludzie co ścigaja się na crosach to zawsze leja 1:30 bo mówia że dzieki temu lepiej sie chłodzi cylinder.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004