1

Temat: uszczelka i silikon?

Jak w temacie, zamówiłem w serwisie uszczelkę pod dekiel sprzęgła do hondy xr650r, mam pytanie czy użyć też bardzo cienko silikonu czy sama uszczelka wystarczy?

2

Odp: uszczelka i silikon?

Silikon raczej nie potrzebny. Możesz ją natłuścić towotem.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

3

Odp: uszczelka i silikon?

ja zwykłe uszczelki lubię cieniutko posilikonować, łatwiej się później odklejają

4

Odp: uszczelka i silikon?

ja dawałem sporo sylikonu ale uszczelki nie miałem. Ale myślę że trochę nie zaszkodzi.

5

Odp: uszczelka i silikon?

chudo posmarowany sylikon nie zaszkodzi, a przy kolejnym otwieraniu dekla uszczelka będzie cała i się jeszcze nada ;)

yamaha DT -> suzuki GS -> HUSQVARNA SM610S  + SUZUKI GSX750F

6

Odp: uszczelka i silikon?

A nie można tego zrobic tak jak robi producent?? Czy wszyscy zawsze muszą kombinować i dodawać coś ekstra. Skoro fabrycznie jest bez sylikonu (jest tylko w miejscu gdzie uszczelka łaczy się z gumą od wyjści z alternatora) i nie cieknie to chyba jest ok. Oryginalne uszczelki maja to do siebie ze po rozgrzaniu twardnieja i przyklejają sie do powieszchni dlatego są jednorazowe więc poco ulepszać fabrykę.

Włoska zapierdalajka TE + SM 4,5 '07 :D
Any time, any where... Husqvarna

7

Odp: uszczelka i silikon?

Miło widzieć starego druha Asmodana!:)
Oczywiście popieram twoją odpowiedź, uszczelki są po to aby nie ładować silikonu!
Silikon daje się tam gdzie uszczelek nie ma i producent zaleca mazanie powierzchni silikonem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: uszczelka i silikon?

eetam ale polacy sa hojni i wszystko udoskonalaja, dajmy czerwony specyfik i na pewno nic nie pocieknie,  wszystkie sruby zamiast 10Nm dokrecamy 15Nm tak dla pewnosci i później, panie silnik dopiero co po kapitalce w profesjonalnym serwisie...

hybryda

9

Odp: uszczelka i silikon?

Panowie bez większej ideologii, mam w klasyku uszczelki z fibry (jednorazowe), np pod pokrywą zaworów, super uszczelniają i się jakby wulkanizują do dekli, a przy demontażu się rozwarstwiają i trzeba skrobać nożykami, extra film silikonowy oszczędza mi tego skrobania, w WR uszczelki mam wielorazowe gumowe albo np sprzęgłowa z czegoś twardego z nadrukowanym paskiem silikonu, tam nie smaruję bo po co

10

Odp: uszczelka i silikon?

i nie mam na myśli gały silikonu żeby się lało tylko subtelnie jak na tym obrazku
http://i548.photobucket.com/albums/ii345/klosswr450/PICT1708.jpg