1

Temat: Zatarł się czy co?

Siema,
taka przygoda mi się przytrafiła, a mianowicie, przed chwilą, przyprowadziłem maszynę do domu. Przyprowadziłem, bo po 40 minutowym lataniu (m.in. na gumie) zgrzytło coś w silniku, zszedłem z obrotów, chwila spokoju... znowu zgrzytło, za chwilę znowu. Zatrzymałem się, zgasiłem i zauważyłem, że całe nadkole jest z oleju, totalnie wszystko nad kołem oraz samo koło uwalone olejem. Domyślam się, że to z odmy, ale że aż tyle żeby zatrzeć silnik? Dodam, że motor ma kompresję, tłok się nie blokuje ani nic z tych rzeczy, łożysko mogło paść? Nie mam bladego pojęcia co się schrzaniło.

2

Odp: Zatarł się czy co?

skrzynia ?

i can do this .. here, hold my beer

3

Odp: Zatarł się czy co?

Na skrzynię mi to nie brzmiało, zgrzytnięciu towarzyszyło lekkie szarpnięcie.

4

Odp: Zatarł się czy co?

Alex napisał/a:

zgrzytnięciu towarzyszyło lekkie szarpnięcie.

To akurat nie wyklucza skrzyni, jedno jest pewne nie odpalaj moto teraz i bierz sie za rozkładanie, jak koło sie nie blokuje to nie jest zatarty, ale może być po łożysku lub skrzynia umarła :/
Biegi na gumie wrzucasz ze sprzęgłem czy bez?
Wogole co to za moto?

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Zatarł się czy co?

sposc olej i zobacz co odpadlo...

6 Ostatnio edytowany przez Alex (2012-08-10 23:15:31)

Odp: Zatarł się czy co?

Raczej motorek. Yamaha TT-R 125, do zmian biegów na gumie jeszcze nie doszedłem, na razie staram się ogarnąć tylni hebel, ale że mam bęben to zbyt łatwo mi to nie przychodzi. W skrzyni ostatnimi czasy pojawił się problem, duży zakres luzu, muszę do końca dźwignię pociągnąć aby dwójka wskoczyła, wcześniej wystarczało delikatnie i wskakiwała.

Jutro sprawdzę jak to wszystko wygląda przy świetle dziennym.

7

Odp: Zatarł się czy co?

Alex napisał/a:

W skrzyni ostatnimi czasy pojawił się problem, duży zakres luzu, muszę do końca dźwignię pociągnąć aby dwójka wskoczyła, wcześniej wystarczało delikatnie i wskakiwała.

No to dlaczego przed chwilą wykluczyłeś skrzynie, skoro póki co wsyztsko na nią wskazuje ? :)
Spuść olej jak wylecą jakieś odłamki to w sumie odrazu mozesz rozpoławiać, jak nie to zerknij do głowicy :)
Napisz co zobaczyłeś to będziemy dalej próbować pomóc :)

Husqy SMR-R 450

8

Odp: Zatarł się czy co?

tak jak napisali  , olej do miski i szukaj w nim skarbów ... stawiam jednak na skrzynie

i can do this .. here, hold my beer

9

Odp: Zatarł się czy co?

To tak, olej spuściłem, nic ciekawego nie wypłynęło. Oleju powinien być litr, a było coś nie więcej niż 0.3. Może po prostu te zgrzyty były objawem zacierającego się silnika, ale nie zatartego? Zanim ściągnę głowicę to trochę czasu minie, bo muszę wyciągać silnik.

10

Odp: Zatarł się czy co?

Do latania na gumie zalewa sie oleju ponad stan, a nie mniej. :)

Możesz spodziewać sie uszkodzenia spod znaku "niedosmarowanego silnika" czyli wał, panewki, tłok.

Diagnozuj, naprawiaj, lej olej i lataj dalej :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Zatarł się czy co?

Było nalane pod max, ale najwyraźniej silnik postanowił się pozbyć większości odmą...

12

Odp: Zatarł się czy co?

Ok, piździk śmiga, nie otwieralem bydlaka, bo wiąze sie to z wyciaganiem silnika, a na to brakło mi samozaparcia. ;p Zalałem świezutkim Power1 i chodzi lepiej niz wcześniej, w sumie to przed zdarzeniem zabieralem sie za wymiane. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia. ;)

13

Odp: Zatarł się czy co?

HE, kur... dobre. Ostatnio sprawdzalem stan oleju w skrzynii, w miedzyczasie ktos mnie zawolal zeby cos pomoc, moto zostawilem, na drugi dzien odpalam, jade do sklepu, patrze a tam od cholery oleju, okazalo sie ze zapomnialem o srubce poziomu oleju:D

14

Odp: Zatarł się czy co?

Haha, skleroza chodzi za ludźmi.

15

Odp: Zatarł się czy co?

Odważna z Ciebie bestia. W piecu zgrzyta, a ten tylko olej zalewa i dalej jazda :D

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

GPZ500S>TL1000R>DRZ400 SM czarna, gangsterska ;)