1

Temat: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

Dzisiaj pojeździłem trochę dłużej w korku, do tego sporo świateł. Jak odstawiłem moto to chodził wiatrak - normalna spawa przy takich warunkach, jednak chwilę później pociekł płyn z chłodnicy - po stronie zbiorniczka wyrównawczego.
Czy to normalne zjawisko, że wypluwa 'nadmiar' płynu jak ciśnienie wzrosło? Czy może powinienem zacząć się martwić i szukać winnych uszczelek, dziur w chłodnicy itp?

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

2

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

Raczej poprostu miałeś za duzo płynu :)
Sprawdz stan to będziesz wszystko wiedział.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

3

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

Peka napisał/a:

Raczej poprostu miałeś za duzo płynu :)
Sprawdz stan to będziesz wszystko wiedział.

Sprawdzę rano bo jak dzisiaj odstawiałem moto to nawet nie miałem czasu żeby zerknąć w zbiorniczek wyrównawczy. Wystarczy zajrzeć do zbiorniczka czy trzeba chłodnicę otworzyć?
Myślałem, że zbiorniczek wyrównawczy jest po to żeby radzić sobie z nadmiarem płynu.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

4

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

sprawdź korek wlewu na chłodnicy, bo miałem podobnie i był za lekko dokręcony i przepuszczał

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

5

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

sarar napisał/a:

Wystarczy zajrzeć do zbiorniczka czy trzeba chłodnicę otworzyć?
Myślałem, że zbiorniczek wyrównawczy jest po to żeby radzić sobie z nadmiarem płynu.

Wystarczy do zbiorniczka, ja w wyrównawczym trzymam minimum, miałem ponad połowę stanu i przy gumowaniu ciekło, teraz utrzymuję minimum i jest ok.
Zbiorniczek ma za zadanie zapewniać chłodnicy pełny stan a także odbierać nadwyżkę, jednak pamiętaj że jego pojemność jest również ograniczona.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

6

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

Zbiorniczek wyrównawczy jest prawie pusty ale pocieszające jest to, że moto nie grzeje się jakoś specjalnie.
Dzisiaj uzupełnię płyn w zbiorniczku i będę obserwować którędy ucieka.

Żeby zalać chłodnicę koniecznie trzeba zdjąć bak?

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

7

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

sarar napisał/a:

Żeby zalać chłodnicę koniecznie trzeba zdjąć bak?

Z tego co pamiętam, to baku nie musisz całkiem ściagać, zdejmij kanapę, zbiornik masz przykręcony na jedną śrubę (imbus) odkręć i unieś bak i będziesz miał już dostęp.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

8

Odp: Pociekł płyn chłodniczy - KTM 690 SM

Peka napisał/a:

Raczej poprostu miałeś za duzo płynu :)
Sprawdz stan to będziesz wszystko wiedział.

No i Peka miał rację, trochę przypanikowałem ;)
Dużo płynu w chłodnicy, wysokie ciśnienie jak temperatura sięga maxa no i wtedy standardowo chłodnica rzyga nadmiarem płynu przez taką rurkę.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto