1

Temat: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

Siemka, byłem wczoraj z kumplem po w/w Berga, no i dzisiaj po jezdzie próbnej po ok 1h poszedł niebieski dym z tłumika i troszke oleju posączyło się prawym kolanem wydechowym (przy łączeniu z silnikiem). Silnik odpala, nie było żadnego uderzenia w silniku, chodzi jak by mu nic nie było, ale po dodaniu gazu wali niebieskim dymem? Podejrzewamy że może coś być z uszczelniaczami zaworowymi.
I teraz moje pytanie jest takie:
- jak ustawić w tym czorcie GMP???
- jeżeli byłby walnięty uszczelniacz zaworowy to jak go wymienić bez zdejmowania głowicy(czy wogóle jest taka opcja?) jezeli tak, to jaka jest kolejność czynności.
Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

2

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

jest możliwość tłok do góry żeby zawór nie opadł i rozpinasz następnie nowy uszczelniacz i po robocie.Ale raczej bym nie stawiał na uszczelniacz.

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

3

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

77kanzas napisał/a:

jest możliwość tłok do góry żeby zawór nie opadł i rozpinasz następnie nowy uszczelniacz i po robocie.Ale raczej bym nie stawiał na uszczelniacz.

A na co bys stawial.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

to zależy jak mocno kopci na niebiesko ale obstawiał bym pierścionki,może pękł olejowy albo się zapiekł lub przegrzał,ostro dawałeś po garach jak zaczął kopcić?

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

77kanzas napisał/a:

to zależy jak mocno kopci na niebiesko ale obstawiał bym pierścionki,może pękł olejowy albo się zapiekł lub przegrzał,ostro dawałeś po garach jak zaczął kopcić?

Na wolnych obrotach nie kopci, jak doda gazu to daje na niebiesko, to kumpla moto, jechal delikatnie, dojechal na zwirownie bez problemu, pierwszy podjazd pod gore i dobra kieta i zaczal mu kopcic. Uszczelniacze sprawdzone, na 99% wszystko na gorze w porzadku. ch***ia jak tralala:-(

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

to bez zdjęcia czapki się nie obędzie

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

7

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

wyjmijcie filtr powietrza i zobaczcie czy w ramie niema oleju podobne objawy miałem jak dosłownie trochę za duzo oleju miałem i cały nadmiar wyrzygał odmą do ramy a z ramy został już wciągnięty przez gaznik do silnika jezeli tam bedzie czysto to zostaje juz tylko coś z tłokiem bądz tuleją :(

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

8

Odp: Husaberg FE 550 2008r PROBLEM

Diagnoza juz postawiona, uszczerbil sie jeden zawor, wiec tragedii jakiejs wielkiej nie ma, tlok i cylek jak nowe. Przynajmiej kumpel bedzie teraz wiedzial czym lata

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650