16

Odp: Crf 450 x vs exc 525

A możesz coś o niej więcej powiedzieć? Oprócz paru opinii "internetowych teoretyków", że lubią paść to nic więcej nie słyszałem. Jak wygląda sprawa z dostępnością części, i serwisowaniem takiej huśki? Plusy i minusy w zestawieniu z wymienionymi wyżej sprzętami. I dlaczego 450, a nie 510?

17

Odp: Crf 450 x vs exc 525

to ze starsze katy mialy jeden obieg oleju to nie jest wada, wszelkie syfy wylapuja 4 filtry oleju, a awarie skrzyni biegów ?? ktos cos słyszal zeby w 525 padła skrzynia ??
no i obsługa przy ktm, dostep do gaznika...
szczerze to watpie zeby do crf bylo wiecej power partsów niz do ktm
ja jestem za ktm :D

hybryda

18 Ostatnio edytowany przez Kowal SG (2012-06-20 00:07:49)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

mareklc4 napisał/a:

to ze starsze katy mialy jeden obieg oleju to nie jest wada, wszelkie syfy wylapuja 4 filtry oleju,

4 litry oleju? to chyba w  deaslu go masz.

exc 400                 www.oklejsie.pl

19

Odp: Crf 450 x vs exc 525

tomekkowalski napisał/a:
mareklc4 napisał/a:

to ze starsze katy mialy jeden obieg oleju to nie jest wada, wszelkie syfy wylapuja 4 filtry oleju,

4 litry oleju? to chyba w  deaslu go masz.

nie litry tylko filtry, a dokładniej 2 wymienne papierowe i 2 stałe sitkowe - chyba to miał na myśli pisząc 4 ;]

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

20

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Po ilu godzinach w CRF serwisówka zaleca zmianę tłoka?

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

21

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Niech DukeSebo pochwali się ile przejechał km bez wymiany tłoka swoją CRF'ą :D i wszystko jasne :D

life's 2 short 2be slow

22

Odp: Crf 450 x vs exc 525

subek napisał/a:

Po ilu godzinach w CRF serwisówka zaleca zmianę tłoka?

Powtarzam to już setny raz !!
Serwisówki odnoszą się do eksploatacji na torze MX i w ciężkim terenie, a według mojej wiedzy i co najważniejsze dużego doświadczenia... nijak się to ma do codziennej eksploatacji po asfalcie. (nie mówię tu o zawodniczej eksploatacji)
Wszystkie te serwisowe zalecenia spokojnie można wydłużyć bez szkody dla silnika. Pamiętając o przestrzeganiu codziennego serwisu - wymiana oleju (co 400/600km) dbanie o czystość filtra.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

23 Ostatnio edytowany przez cichy (2012-06-20 14:23:16)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Należy uściślić, że pytałeś o CRF 450X a koledzy mają 450R i to są zupełnie inne motocykle.
Zalety CRF 450R to masa i zawieszenie, a wady to krótka skrzynia jak na ulicę.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

24

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Czym jeszcze różni się X od R? X to wersja street legal, która jest pewnie trochę cięższa, ale moc i eksploatacja chyba ta sama? Skrzynie są inne?

25

Odp: Crf 450 x vs exc 525

x na pewno dużo słabsza w liczbach to podchodziło jakoś pod 10km różnicy, jak kupowałem swoją crf to się orientowałem, ale teraz już nie bardzo pamiętam, jak to było z zawieszeniem i skrzynią, remonty podobno ciut rzadziej, jak to w enduro, ale pewnie niewiele modyfikacji i moc będzie podobna

26 Ostatnio edytowany przez cichy (2012-06-20 17:45:06)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Po modyfikacjach mocy będzie, nie dużo mniej.
Trzeba zmienić tłumik i dysze.
Ale charakterystyka silnika nadal inna, zabrano trochę mocy na górze, żeby dodać momentu na dole.
Zawieszenie crossowe twardsze. Różnica w masie coś koło 17-18kg, rozrusznik akumulator koło zamachowe itp.
Skrzynia crossowa ma blisko biegi i długą jedynkę. Można powiedzieć że 5 biegów crossówki mieści się w przedziale czterech biegów enduro.
Wydaje mi się też, że mają inną średnicę zaworów.
Crossówka nie ma wyjścia na światła, ale można dokupić uzwojenie za 600-700zł

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

27

Odp: Crf 450 x vs exc 525

tomekkowalski napisał/a:

4 litry oleju? to chyba w  deaslu go masz.

ja tam widze FILTRY  a nie litry...

hybryda