16

Odp: Wymiary tłoka LC4

kusloncu i porównujesz kosiarkę, której nawet nie wysilasz, do berga ?? zastanów się ...

17

Odp: Wymiary tłoka LC4

"kosiarka" kręci napewno wiecej obrotów niż berg, napewno także z mniejszej pojemności jest wyciągniete wiecej koni a to właśnie jest wysilenie. Na torze śmigam wiec miała by okazje sie przegrzać napewno i nic sie nie dzieje :)

Husqy SMR-R 450

18

Odp: Wymiary tłoka LC4

Tabul wossner robi specjalne właśnie tłoki do cylindrów żeliwnych dziwne bo wszystkie starsze samochody mialy bloki żeliwne dopiero teraz zaczeli robic na nicasilu silniki w samochodach.Chyba wogóle nieznasz się na mechanice.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

19

Odp: Wymiary tłoka LC4

szczerze to w samochodach siedzę już z 15 lat i do tej pory nie spotkałem się z nicasilem

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

20 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-06-10 13:40:41)

Odp: Wymiary tłoka LC4

daniel91x napisał/a:

Tabul wossner robi specjalne właśnie tłoki do cylindrów żeliwnych dziwne bo wszystkie starsze samochody mialy bloki żeliwne dopiero teraz zaczeli robic na nicasilu silniki w samochodach.Chyba wogóle nieznasz się na mechanice.

yhy nie znam się, to powiedz w jakich autach w/g Ciebie dopiero zaczęli robić silniki na nicasilu ?? naprawde widze ze swiecisz przykladem i sie znasz... a nowe to nie mają bloków żeliwnych ?? wogole jak mozna porownywac zwykly silnik samochodowy do naprawde wysilonego berga, ktory z jednego cylindra wyciaga prawie 70KM...

a nicasil seryjnie na pewno jest w cayenne, nissanie gt-r, skyline i supra, ale na prawde nie interesuje sie wszystkim i wszystkiego nie wiem.

77kanzas cieżko spotkać w aucie nicasil bo stosowany jest tylko w bardzo drogich i wyczynowych rozwiazaniach, zwykly silnik nie potrzebuje nicasilu i kutych czesci, regulowanych ostrych walkow i tak dalej... ale co ja o tym wiem, wy sie znacie najlepiej...

pozdrawiam

21

Odp: Wymiary tłoka LC4

No to tak:
Posiadam: Derbi Sende silnik 2 suwowy orginalnie założony cylek na nicasilu dla zwiekszenia mocy,a teraz mam w nim założony cylinder cały żeliwny firmy metrakit poj 70 licza koni 13.Oraz ktm egs 360 licza koni 60 oczywiście w 2 suwie wbita tuleja żeliwna do cylindra aluminiowego w firmie motor tech siedze w niej tłok wosner kuty w powłoka teflonowa na 1 pierścieniu motor niegrzeje się ani niestracił mocy.A jeżeli wiesz to silnik 2 suwowy ma bardzo duża temperature pracy dlatego wiekszość tłoków niszczy sie od strony okna wydechowego tak samo wyciera nicasil.A pisałem przedtem że silniki samochodów są na żeliwie a jedynie niektóre na nicasilu dla zwiekszenia osiągów.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

22 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-06-10 17:02:31)

Odp: Wymiary tłoka LC4

Dokształciłem się trochę i zmieniam zdanie, tuleja powinna działać jeśli będzie zrobiona z odpowiedniego materiału i do tego dobrany odpowiedni tłok. Pozdrawiam i Sorki za offtop
pozdrawiam

23

Odp: Wymiary tłoka LC4

prosze bardzo takiego wossnera miałem wcześniej który mogłbyć stosowany  we wszystkich rodzajach cylindrów (żeliwo, Nicasil, aluminium itd.)

[url]http://www.wossner.pl/product.php?id_product=425[/url]

a taki chcę włożyć który też moze pracować w żeliwie i jest o prawie 3mm większy

[url]http://www.wossner.pl/product.php?id_product=1011[/url]

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

24 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-06-10 20:01:22)

Odp: Wymiary tłoka LC4

to dużo, to jeszcze średnice zaworów, kanałów ssących i wydechowych przydałoby się aby były podobne;) robisz coś z głowicą ?

25

Odp: Wymiary tłoka LC4

jeszcze nie wiem czy uda sie założyć ten tłok tak więc o głowicy narazie nie mysle ;)

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

26

Odp: Wymiary tłoka LC4

Tutaj udalo mi sie znalezc numer kat. i wymiary sworznia: 58330833000 PISTON PIN 22 X 13 X 60

27

Odp: Wymiary tłoka LC4

ok dzieki ;)

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

28

Odp: Wymiary tłoka LC4

tak z ciekawości, jak tam tuning berga ??

29

Odp: Wymiary tłoka LC4

nic z tego nie bedzie zupełnie inną ma wysokość :( składam na serię
korbę i zawory już mam :D

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM