1

Temat: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

Wczoraj zabrałem się za pierwszą wymiane oleju, niestety coś pomieszałem i odkręciłem jakąś śrubke z przodu silnika po prawej stronie na dole, trochę oleju(chyba silnikowego ściekło) i teraz zastanawiam się co i skąd to było bo instrukcja nie wspina o tym miejscu przy wymianie oleju :/

Ktoś wie co to i po co? to olej silnikowy tam był czy mam się martwic?

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

2

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

zapodaj zdjęcie to może się rozkmini

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

3

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

to będzie ta centralnie widoczna śruba, którą przypadkowo odkręciłem i coś tam upuściłem

foto

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

4

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

Jest to śruba do blokady wału, w celu znalezienia np. GMP, to że było tam troche oleju to normalna sprawa nie ma się czym martwić, zakręć śrubę z powrotem ale tylko z tą podkładką która tam jest oryginalnie.
Pzdr

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

a śrubka z filterkiem jest od dołu taka na imbus

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

6

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

to już wiem, dalej wymiana poszła raczej bez problemów.

Na filmikach gdzieś widziałem że te śrubofiltry psikali jakimiś zmywaczami do oleju - to ma jakąś nazwe? lub jak inaczej to przeczyścić?

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

7

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

snowboarder napisał/a:

to już wiem, dalej wymiana poszła raczej bez problemów.

Na filmikach gdzieś widziałem że te śrubofiltry psikali jakimiś zmywaczami do oleju - to ma jakąś nazwe? lub jak inaczej to przeczyścić?

NP: Wurth Zmywacz Uniwersalny

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

8

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

od biedy możesz zwykłą benzyną przemyć i też będzie ok.

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

9

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

TRW brake cleaner np, wszystko do czyszczenia hamulców i sprzęgieł się nadaje

10

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

Jezeli chcesz takiego psikacza to musisz szukac jako contact cleaner albo brake cleaner. Bez tego dlugo nie pociagniesz, nawet benzynka nie jest dobra. Samo psikniecie daje juz duzo bo cisnienie syf zwala, a jak przelecisz to sciereczka to funkiel nowka

11 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-06-09 15:41:26)

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

"Bez tego dlugo nie pociagniesz, nawet benzynka nie jest dobra." co to znaczy ? bez czego nie pociągnie ??


benzyną ekstrakcyjną można czyścić praktycznie wszystko !!! więc po co przepłacać za to samo nazwane brake cleaner ??

a contact cleaner służy do czyszczenia styków elektrycznych więc nie pisz ludziom bzdur !!

12

Odp: KTM RFS - czy czegoś nie skopałem?

Poza tym brake cleaner i Wurth Zmywacz i inne podobne służą do odtłuszczania czyli dokładnie jak benzyna ekstrakcyjna !

a zdecydowanie najlepszym i najtańszym dla mnie rozwiązaniem jest ekstrakcyjna+kompresor+http://allegro.pl/pistolet-do-konserwacji-ropownica-i2408704052.html

jeśli ktoś nie ma kompresora to zawsze można żyć pędzelka ;)

pozdrawiam