1

Temat: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

Ma ktoś jakieś rady? są do tego jakieś narzędzia ułatwiające prace?

Właśnie szarpałem się 30 minut przy zdejmowaniu zapinki po czym się poddałem :/ Jak sprawdziłem zapinke z nowego łańcucha to założenie jej też wygląda że nie będzie proste :/ - łańcuchy mam DID

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

2

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

Ja to robię zwykłymi kombinerkami ale są oczywiście do tego specjalne narzędzia:

[url]http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NzIwMTU4NA==[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

wprawy trzeba 2 sek roboty  pod warunkiem ze masz apinke a nei zakóke ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

cross napisał/a:

wprawy trzeba 2 sek roboty  pod warunkiem ze masz apinke a nei zakóke ;)

Mi to też zajmuje 2s ale ja zapinam to na łańcuchach bez oringu a to na pewno ułatwia sprawę:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-05-29 23:34:58)

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

stary łańcuch to DID VT jakoś, a nowy VX2 czy jakoś tak, majstrowanie śrubokrętami, walenie młotkiem nic nie pomaga, a nie chce go wygiąć czy uszkodzić bo łańcuch jest ok ale zbyt długi na koła supermoto :/ samą zapinke zdejmuje bez problemów, problem mam ze zdjęciem zewnętrznej ósemki czy nie wiem jak nazwać ten element :)

Precyzując nie potrafie zdjąć elementu z napisem DID ze zdjęcia test

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

6

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

Ja to zdejmuje obcążkami.
Ale nie łapiąc za te ogniwo które chcę zdjąć, tylko jednym ramieniem obcążek łapię po drugiej stronie łańcucha za boczne ogniwo, a drugim ramieniem obcążek łapię za ten jeden z dwóch bolcy co wystają i ściskam.
Inaczej mówiąc staram się wcisnąć te wystające bolce do środka ogniwa.
A później to już jakoś leci.
Może Ci pomoże jeżeli będziesz to robił na tylnej zębatce (miejsce zapinki na środku tylnej zębatki), łańcuch wtedy w tym miejscu nie będzie napięty i ogólnie będzie stabilniej.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-05-29 23:51:58)

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

hacker33 napisał/a:

Ja to zdejmuje obcążkami.
Ale nie łapiąc za te ogniwo które chcę zdjąć, tylko jednym ramieniem obcążek łapię po drugiej stronie łańcucha za boczne ogniwo, a drugim ramieniem obcążek łapię za ten jeden z dwóch bolcy co wystają i ściskam.
Inaczej mówiąc staram się wcisnąć te wystające bolce do środka ogniwa.
A później to już jakoś leci.
Może Ci pomoże jeżeli będziesz to robił na tylnej zębatce (miejsce zapinki na środku tylnej zębatki), łańcuch wtedy w tym miejscu nie będzie napięty i ogólnie będzie stabilniej.

masz możliwość zrobienia fotki jak mam to złapać? jakoś nie bardzo potrafie sobie tego zobrazować :/

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

8 Ostatnio edytowany przez vilku (2012-05-30 00:35:21)

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

http://www.fotoszok.pl/upload/d358ee07.png

edit przepraszam
w ogole nie ogarnalem o co chodzi w tym poscie
do skasowania

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

9

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

Eee to zielone to potrafie zdjac. To czerwone nie chce zejsc.

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

10

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

...a niebieskie, to szczypce (obcęgi)

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

11

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

http://img.archiwumallegro.pl/?604488331

Kup sobie to.

Ja tez kiedys kombinowalem z srubokretami. Z ta maszynka DRC zapiecie/rozpiecie lancucha to kilka sekund :)

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

12

Odp: łańcuch napędowy - jak zdjąć/założyć zapinke

Zdejmowanie to śrubokręt tępy i delikatnie trzeba podważać. Po troszeczkę z każdej strony i będzie git.
Możesz spróbować na chama to zrobić ale możesz uszkodzić oringi. Jeśli tak się stanie to możesz użyć nowych które wyjmiesz sobie z wolnych ogniwek, które Ci zostały przy skracaniu łańcucha podczas wymiany.
Jak uda się zdjąć to od razu na przyszłość domową metodą na dociśnięcie tej ósemki do ogniwa jest przyłożenie nakrętki (lub dwóch) na ogniwko i skręcanie kluczem, albo żabką, albo kombinerkami, albo małym imadełkiem, czymkolwiek :)