1

Temat: Iryda czy platyna?

Jaką swiecę kupić?  kto jakich używa i jak wrażenia? NGK irydowa czy platynowa? A może jakaś inna firma robi też jakieś dobre świece :) ??

Pozdrawiam !

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2

Odp: Iryda czy platyna?

Wklejam odpowiedź naszego wspólnego kolegi Jarka do mojego posta na innym formum, może sie komuś przyda

Irydowe:
Klik
Platyna-pallad
Klik

Realnie poprawia sie rozruch silnika i praca na biegu jałowym jest stabilniejsza, na obu typach świec, w każdym motocyklu (LC4, XTZ 750, XR 650R, Husqa 2T 250 i 4T 450) dawalem takie świeczki. W Husce WR 250 przeleciałem wszystkie mozliwe świece-standarty, VX, IX, i racingowe. Praca silnika ulegała poprawie przede wszystkim pomiedzy swiecą standrtową a każdą inną z wyższej pólki. Pomiedzy IX, VX i racingowymi nie czułem żadnej róznicy-ale i nei byłem takim kozakiem by sie całkiem, i na długo uwiesić na manecie w 250 2T i testowac  .
Do świec tego lepszego sortu daje też zawsze integralny z fajką kabel NGK, ten racingowy, wściekle czerwony. Nie wiem czy coś to daje ale zaspokajam tym swój prywatny film jaki mam na dobry zapłon w motocyklu 
Plus NGK typu VX czy IX, czy tez odmian racingowych jest taki ze są one produkowane w Japonii a nie tam gdzie tanio, i nigdy nie psioczyłem na jakość tych upgradowych świec.
Moim zdaniem warto, sztuka lepiej odpala na tych świecach, czy to na zimno czy po zalaniu (gleba), i ciut czyściej pracuje.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."