1

Temat: pókanie w silniku

Panowie słychać w mojej husce 610sm pukanie w wyrzszym zakresie obrotów od 4 tyś mniejwięcej. Jest to raczej "twardy" stukot jakby luz na czymś. czy ktoś się orientuje czy może mają jakąś przypadłość te modele czy poprostu coś się wykańcza i wyzionie mi ducha. Nie mam gdzie się z nią udac żeby ktoś posłuchał kto sie naprawde zna , a rozbierać tam i spowrotem to nie za bardzo.

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

2

Odp: pókanie w silniku

może masz luźny łąńcuch rozrządu.  Mogł się wysypać napinacz od łańcucha.

- mi się tak stało ostatnio. do tego przeskoczył łańcuszek o 1ząb.

Było słychać metaliczy stukot jak łańcuch uderzał w ślizg a ślizg w obudowę.



....ale może być masę innych rzeczy.

Darek
Husky 610SM
Audi 80 Quattro Competition

3

Odp: pókanie w silniku

ja ostatnio czytalem w jakiejs gazecie, ze zbyt malo oktanowa wacha moze powodowac "stukanie" w silniku. to tak naprawde fala uderzeniowa nierownomiernie spalanej wachy w cylindrze....

sprobuj lac moze inna benzyne niz 80 od ruskich ;)

4

Odp: pókanie w silniku

Bez rozebrania niczego się nie dowiesz. Sprawdź czy w twojej okolicy niema serwisu motocyklowego który specjalizuje sie w singlach. Twoje rejony zamieszkania mogą sugerować że wiele osób takimi pojazdami śmiga.

HUSABERG 82

5

Odp: pókanie w silniku

Miałem taka samą huske, też mi coś stukało, wymienilem prawie wszystko co możliwe, ale dalej był lekki stukot, wiec ten typ tak ma:) Wiele ludzi na forach pisze ze huski mają specyficzną pracę silnika zwłaszcza te z poczatku 2000 r . W Twoim przypadku zainteresowałbym się rozrządem- koszt niewielki a może pomóc- 130zł łańcuszek u Zycha + 120 wymiana:)

Pozdrawiam

6

Odp: pókanie w silniku

no to od razu chłopaki lepiej mówicie a te lanie gównianej wachy w moim przypadku nie ma miejsca nie odpierniczam kaszany. Acha a gówniana benzyna (za mało oktanów) powoduje spalanie stukowe :) a gdzie proponujecie  zakup łańcuszka rozrządu? bo chodzi mi żeby go dobrali jak trzeba anie jak do innego sprzętu dwa razy wymieniałem bo różne długosci mieli.Pzdr.

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

7

Odp: pókanie w silniku

zamawiaj na www.zychoffroad.pl oni dobiorą odpowiednio. Też miałem przypadek ze chciałem kupic taniej i 2 razy przysłali mi zły mimo że taki model był podany w katalogu DID. wkońcu zamówiłem u zycha, mieli od reki i koszt 170 zł + kurier i wszystko grało cacy:)
P.S do tego modelu husky jest łańcuszek zapadkowy, pamietaj!

Pozdro

8

Odp: pókanie w silniku

Z tego co ja wiem.... To łańcuch kosztuje ok 200zł i jest to łańcuch płytkowy. Trzeba go zakuć na silniku. Nitownica D.I.D`a do łańcucha rozrz. kosztuje w intermotors 490zł Do tego najlepiej zaopatrzyć się w komplet uszczelek + - 300zł i wymienić te które trzeba. Reszta przyda się i tak w niedługim czasie;)

...do tego najlepiej wymienić filtr oleju (grosze...) +  koszt oleju (2L -podobno najlepszy jest motul) 120.PLN


Wiadomo że te rzeczy można kupić po różnych cenach ale bądź co bądź parę złotych trzeba wydać....

Darek
Husky 610SM
Audi 80 Quattro Competition