1

Temat: Wybuchy w LC4

Witam,
Mam takie pytanko do włascicieli lc4'rek :)

Jak byscie sie mogli podzielic co sie działo z waszymi lc4'rkami przez czas który smigaliscie tymi sprzętami.

u mnie odkąd mam (teraz drugi sezon):

1) wysypał sie wysprzęglik kierunkowy rozrusznika.. oraz zębatki rozrusznika... co wpadło na dół i przyciągniete przez koło magesowe zorało całe zasilanie prądu ;/ koło magnesowe,wszystkie nawiniete cewki :/

2)Wydmuchało uszczelkę z kolektora wydechu.. na łączeniu kolektora z dalczą czescią wydechu..

3)osiadł simmering na wałku zdawczym na małą zębatkę.( cały tył zawsze zapluty olejem)

4)zaczeło rzygać spod uszczelki pod cylindrem oraz spod uszczelki pod głowicą co wymagało wymiany obydwu uszczelek.

5)Dwa razy osiadły uszczelniacze przedniego zawiasu.

6) no i std. łozysko główki ramy tez juz było wymieniane.

7) łozysko przedniego koła

8)problem z gaznikiem (dysza wolnych obrotów)  problemy z niskimi obrotami..

Jak macie tez jakąs listę to tez dopiszcie. :)
Zobaczymy czy są jakieś typowe usterki dla tego sprzętu.

pzdr

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

2

Odp: Wybuchy w LC4

KTM DUKE, ale poza zawiasem to LC4. Czas eksploatacji 2 lata. Wiek motocykla 7-9 lat.
1) uszczelniacze przedniego zawieszenia
2) pękła półka
3) skończyło się sprzęgło

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Wybuchy w LC4

a po jakim przebiegu padło sprzęgło i jaki to koszt :P  ???

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

4

Odp: Wybuchy w LC4

TomekLC4 napisał/a:

a po jakim przebiegu padło sprzęgło i jaki to koszt


330 zł w 2004 roku
Nie wiem po jakim przebiegu padlo, bo nie wiem jaki byl przebieg od nowosci.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5

Odp: Wybuchy w LC4

dzieki za info  :)
A btw. Tarczki ,spręzyny wymieniłes i hulało dalej??
Kosz sprzęgłowy cały??

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

6

Odp: Wybuchy w LC4

TomekLC4 napisał/a:

A btw. Tarczki ,spręzyny wymieniłes i hulało dalej??


tarczki jeno. Hulało.
Ale ja robilem przebiegi "parkingowe" liczone raczej w moto godzinach niż kilometrach.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

7

Odp: Wybuchy w LC4

U mnie poza sprzęgłem nie działo się nic. Rozrusznika brak więc jestem poza tematem :) Generalnie akcje "eksploatacja" - czyli klocki, oliwa, filtry, opony, napęd i lata.

8

Odp: Wybuchy w LC4

szwinia napisał/a:

U mnie poza sprzęgłem nie działo się nic. Rozrusznika brak więc jestem poza tematem :) Generalnie akcje "eksploatacja" - czyli klocki, oliwa, filtry, opony, napęd i lata.

A co z tym sprzęgłem??
Tez tarcze spręzyny??
koszt  taki jak u crazy'ego??
o przebieg nie pytam bo pewnie licznika brak :P

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

9

Odp: Wybuchy w LC4

U mnie to wiesz co :P

Uszczelka pod cylindrem, nie dokręcone śruby cylindra....

SMR 505

10

Odp: Wybuchy w LC4

"1) wysypał sie wysprzęglik kierunkowy rozrusznika.. oraz zębatki rozrusznika... co wpadło na dół i przyciągniete przez koło magesowe zorało całe zasilanie prądu  koło magnesowe,wszystkie nawiniete cewki"

odwieczny problem silników ktm w 525 i lc4 to właśnie  to powodem sypania tego jest to że jak masz go odpalony i jest zimny to nie możesz dopuścić do tego żeby zaczoł sie dusić lub  pzygasać to  powoduje jego rozpi...

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11

Odp: Wybuchy w LC4

Zmieniałem tarcze i sprężyny. Koszt około 300 w sumie. Aaaa no i chyba ze 3 linki sprzęgła mi poległy. Koszt linki jakieś 60.

12

Odp: Wybuchy w LC4

cross napisał/a:

"to właśnie  to powodem sypania tego jest to że jak masz go odpalony i jest zimny to nie możesz dopuścić do tego żeby zaczoł sie dusić lub  pzygasać to  powoduje jego rozpi...

Cross wez coś wyjasnij wiecej, jakoś enigmatycznie napisałeś.....

szwinia napisał/a:

Zmieniałem tarcze i sprężyny. Koszt około 300 w sumie. Aaaa no i chyba ze 3 linki sprzęgła mi poległy. Koszt linki jakieś 60.

spoko czyli niema dramatu kosztowego.
Linka odpada.. mam hydrauliczne.

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

13

Odp: Wybuchy w LC4

no kminie jak bym miałto zrobić ;D patrz odpalasz moto sobie przed jazda na ssaniu pochodzi chwile i zpaykasz ssanie i czest ow lc4 jest tak ze ma taki objaw jakby sie dusiło, dławiło .... i w tym samym momecie słychać takie dość głośne klupanie z silnika z okolic właśnie rozrusznika i sprzęgła mniejwiecej tamte rejony ... to właśnie powoduje wud... tego wysprzeglika

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

14

Odp: Wybuchy w LC4

Wg mnie jeżeli palisz sprzęta na biegu, albo nie wciskajac sprzegła na luzie to wtedy są opory dla rozrusznika.
Podobno trzeba palić go zawsze na luzie i na sprzęgle. Wtedy uniknie się problemów z rozrusznikiem

Apropos tego szarpania i duszenia to moze i racja bo czasem sie tak moj silnik zachowuje jakby miał z ramy wyskoczyć. A jak zapomne zredukować bieg i dodam gazu na 4ce przy 30 km/h to mam istne rodeo - chyba tego też należałoby unikać.
Nie wiem jak skrzynie w LC4 ale ja sie o swoją boję wiec pamietam zawsze o przegazówce przed redukcją biegu.

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

15

Odp: Wybuchy w LC4

Brzozrider napisał/a:

.Podobno trzeba palić go zawsze na luzie i na sprzęgle. quote]

Z odpreznikiem na chwilkę przy rozruchu wtedy niema obciązenia..... to juz wiem szkoda ze dopiero od  niedawna.

---------------------------
LC4 640 SM Prestige 04'

Posty [ 1 do 15 z 63 ]

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

FORUM.SUPERMOTO.PL » Garaż » Wybuchy w LC4