1

Temat: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Jak w temacie proszę o pomoc .Poprzedni właściciel wymienił olej i no i niestety widać nie taki jak trzeba. Może mi ktoś polecić jaki olej wlać żeby te sprzęgło sie uspokoiło bo niechciał bym os razu go wymieniać no i przy okazji filtr . Luba jakiś link do sklepu w normalnych cenach.Pozdrawiam

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

2

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

10W60, taki zaleca Huska. Produkuja do m.in. Agip, Motorex. Cena to 48-50 zl za litr.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

A ile tego oleju wchodzi? bo nie wiem ile kupić.pzdr

A ile tego oleju wchodzi? bo nie wiem ile kupić.pzdr

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

4

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

kup dwa litry to starczy

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Crazy_Russian napisał/a:

kup dwa litry to starczy


No chyba, że wpadnie kilka osób :D

6

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Ja w swojej mam 15W50 Syntetyczny od Motula. Jeżeli chodzi o ilość to powinno być ci wejść ok 1,5L. A w razie czego: http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8

Husqa SM 450R

7

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Nie ma się co sugerować wyszukiwarką castrola, bo oni w ogóle 10w60 nie mają w ofercie... Ogólnie raczej biedna ta ich oferta na nasz rynek. Ja też osobiście preferuje Motula, ale Crazy twierdzi że huska mocno wrażliwa na zmiany i jak zalał inny niż 10w60 to spalił sprzęgło... Przypadek? Możliwe, ale lepiej być czujnym jak rosomak :D
Tu masz namiary na dystrybutorów Agipa, który ma oliwę 10w60 zalecaną przez producenta : http://www.techem.com.pl/index.php?p=przedstawiciele&nr=4&co=oleje

8

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Rczej przypadek, bo ja miałem półsyntetyk, 15W40 chyba i po zmianie nic się nie dzieje

Husqa SM 450R

9

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

AGIP RACING 4T (SAE 10W60) 2 litri z serwisówki 2006r
..........AGIP RACING 4T-5W40  2L  z 2000r

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

10

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Misja zakończona, zalałem Agip 10w60 kupiłem w Olsztynie bo u mnie twierdzili w mieście że wogóle takiego oleju nie ma ( niezłe koczkodany) , zalałem polatałem.Odczucia? troszke głośniej chodzi reszta bez zmian :) Dzięki i pozdro

A co do ilości to wlałem 1.3 l i na wizjerku poziomu pokazuje niby że ok , to dolać do tych 2 jak piszecie? żeby mi potem nie wysadziło simeringów jakichś ;/

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

11

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

Podłącze się pod temat, właśnie kupiłem 610 sm z 98' na nalatane ~26 tys. km. poprzedni właściciel lał jakiegoś castrola actevo 4t 20w40 i jest to chyba minerał. I wolałbym zmienić to na jakiś lepszy olej, jaki moge zalać bez szkody dla silnika ?

12

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

wlałem 1.3 l i na wizjerku poziomu pokazuje niby że ok , to dolać do tych 2 jak piszecie?


utrzymuj taki stan żeby na wzierniku było OK
2L jest na "suchy" silnik, jak spuszczasz olej nie wszystki zlatuje zawsze coś zostanie

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

13

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

do Huski lejcie AGIP RACING 4T 10W60, z innymi olejami pojawiają się problemy ze skrzynią biegów.

Uważajcie przy zakupie na oznaczenia bo jest też olej AGIP RACING 10W60 który jest olejem samochodowym.

kupiłem ostatnio przez allegro ok. 50zł litr


pozdrawiam

PS, ten samochodowy jest znacznie tańszy, ok. 30zł litr

14

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

a ten samochodowy pod jakim względem nie pasuje do moto?bo ja właśnie agipa kupiłem ale nie jestem pewien do końca jego nazwy, potem sprawdze. pzdr

Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę

15

Odp: Jaki olej do husqvarny 610 Pomóżcie

w motocyklu (przeważnie) na tym oleju pracuje silnik, skrzynia biegów,sprzęgło
w samochodach- silnik
olej musi mieć inne właściwosci

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238