1

Temat: wydech do DR-Z 400SM

Witam, zastanawiam sie nad zmiana wydechu z seryjnego na jakis sportowy. Czy moze ktos cos polecic i gdzie to mozna dostac?

2

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Ja mogę polecić full układ Yoshimura RS-2 dedykowany do DRZ400SM. Do kupienia w USA albo u Grandysa.
Z chameryki wyjdzie 1800-2000pln, w Grandysie nie wiem.
Konieczna też będzie regulacja gaźnika, więc dolicz do tego zakup większych dysz.

3

Odp: wydech do DR-Z 400SM

kildow napisał/a:

Z chameryki wyjdzie 1800-2000pln, w Grandysie nie wiem.


1. Hameryka a nie Chameryka
2. Ponoc lepiej zamowic u Grandysa- drozej ale chociaz tytanowe są :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

4

Odp: wydech do DR-Z 400SM

kildow napisał/a:

Ja mogę polecić full układ Yoshimura RS-2 dedykowany do DRZ400SM. Do kupienia w USA albo u Grandysa. Z chameryki wyjdzie 1800-2000pln, w Grandysie nie wiem.Konieczna też będzie regulacja gaźnika, więc dolicz do tego zakup większych dysz.


kiepsko to wyglada na wykresie z hamowni:
https://www.yoshimura-rd.com/popup.aspx?src=images/product/large/3805_5_.jpg

5

Odp: wydech do DR-Z 400SM

ja mam sportowy nie dedykowany ;) mocy nie podnosi ale fajnie chodzi ;) do tego stozek i wieksze dysze i jakos gada.
jak chcesz to moge ci pokazac na zywo bo widze zes z KRK 


NO RISK NO FUN

6

Odp: wydech do DR-Z 400SM

-=Tomek=- napisał/a:

kiepsko to wyglada na wykresie z hamowni:https://www.yoshimura-rd.com/popup.aspx?src=images/product/large/3805_5_.jpg

Myślałem że chcesz zadać szyku optyczno-akustycznego.
Innych cudów nie oczekuj po wydechu. Jeśli chcesz dużo więcej mocy to kup inny motocykl - wyjdzie najtaniej.

W DR-Z producent momontował parę badziewnych patentów, które go z lekka zamulają. Można się ich pozbyć i trochę ją ożywić. Można też wymienić gaźnik. Grubsze sprawy to już ingerencja w silnik.

Crazy_Russian napisał/a:

1. Hameryka a nie Chameryka2. Ponoc lepiej zamowic u Grandysa- drozej ale chociaz tytanowe są :)

Kolego Crazy Spamerze :)
1. CHameryka to taka Hameryka tyle, że Centralna. :P
2. Nie wywołuj wilka z lasu. :)

7

Odp: wydech do DR-Z 400SM

kildow napisał/a:
-=Tomek=- napisał/a:

kiepsko to wyglada na wykresie z hamowni:https://www.yoshimura-rd.com/popup.aspx?src=images/product/large/3805_5_.jpg

Myślałem że chcesz zadać szyku optyczno-akustycznego.Innych cudów nie oczekuj po wydechu. Jeśli chcesz dużo więcej mocy to kup inny motocykl - wyjdzie najtaniej.W DR-Z producent momontował parę badziewnych patentów, które go z lekka zamulają. Można się ich pozbyć i trochę ją ożywić. Można też wymienić gaźnik. Grubsze sprawy to już ingerencja w silnik.

Crazy_Russian napisał/a:

1. Hameryka a nie Chameryka2. Ponoc lepiej zamowic u Grandysa- drozej ale chociaz tytanowe są :)

Kolego Crazy Spamerze :)1. CHameryka to taka Hameryka tyle, że Centralna. :P2. Nie wywołuj wilka z lasu. :)


myslalem, ze jest lepszy efekt jesli chodzi o osiagi, bo znajomy mial kiedys DRZ i mowil, ze po zalozeniu wydechu Leovince roznica byla duza szczegolnie w dolnym zakresie obrotow.

jazlo napisał/a:

ja mam sportowy nie dedykowany ;) mocy nie podnosi ale fajnie chodzi ;) do tego stozek i wieksze dysze i jakos gada. jak chcesz to moge ci pokazac na zywo bo widze zes z KRK


chetnie zobacze, odezwij sie do mnie na gg

8

Odp: wydech do DR-Z 400SM

-=Tomek=- napisał/a:

myslalem, ze jest lepszy efekt jesli chodzi o osiagi, bo znajomy mial kiedys DRZ i mowil, ze po zalozeniu wydechu Leovince roznica byla duza szczegolnie w dolnym zakresie obrotow.

Właśnie zmiana w dolnym zakresie wadaje się być najbardziej zauważalna, ciężko jednak powiedzieć, że różnica jest duża. W sumie jest to pojęcie względne.
Moto chodzi inaczej i to czuć, ale turbo-dopalenia się nie spodziewaj.

9

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Kolekor , zmien kolektor. Sama koncowk to gagu dodaje i moze min mini jakies roznice.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

10

Odp: wydech do DR-Z 400SM

radziu napisał/a:

Kolekor , zmien kolektor. Sama koncowk to gagu dodaje i moze min mini jakies roznice.


a czy rs-2 full system nie uwzglednia zmiany kolektora?

11

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Uwzględnia. Full, czyli pucha, kolektor i... naklejka ;)

12

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Zapodaj jeszcze FCRa 40 badz 41. do tego big bore kit.
Ron Hamp valves, walki stage 1(czyli takei jak ma wer E)
Nie zapomnij o worku kasy!!! Bo dolarex drogi

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

13

Odp: wydech do DR-Z 400SM

:) dlatego napisałem, że taniej moto inne (mocniejsze fabrycznie) kupić.

14

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Tzn SM nie jest zla, ale wersja E jest lzejsza i fabrycznie juz poddana malemu tuningowi( waly stage 1 w serii, jest lzejsza, brak elektr startera, i innne, 9KM plus).
I jest zabawa zeby ja(E) dostosowac do np przegladu techniocznego :)
Moja E warcy, rycy i zapier**** :)
Ktos tu jeszcze cos dopisze :)

MOja rada: nie moduj jej za bardzo, ogarnij ja w 100% taka jaka jest i kup poznije cos mocniejszego*KTM, Husqa, Berg)

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

15

Odp: wydech do DR-Z 400SM

Poniżej bardzo fajny filmik pokazujący różnicę pomiędzy serią a full FMF:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=-F0f-BZ7qRs&feature=related[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD