1

Temat: Docieranie silnika

Witam,
Już niebawem odbieram mojego husaberga z serwisu gdzie robione będzie:
- wymiana  Tłoka, rolki, zaworów in, zaworów ex, sprężyn zaworów,
kosza sprzegłowego, wszystkich łożysk silnika.
Jak i ile czasu należy docierać silnik po takim remoncie ?
Mechanik który zajmuje się moim Bergiem mówi o 30-40 motogodzinach lajtowej jazdy z unikaniem wysokich obr.
Spotkałem się jednak  w sieci z metodą Motomana. Która zaleca robić to na "ostro"...
Link z dokładnym opisem tej metody, poniżej :
http://forum.scigacz.pl/post-33535.html

Drogie Bravo proszę o pomoc!

2

Odp: Docieranie silnika

Ile szkół tyle sposobów, ale ogólnie:

Często zmieniać obroty, od najwyższych do najniższych, i z powrotem.

UNIKAĆ stałych wysokich obrotow, np. nie latac pelnym piecem do autostradach itp.

Jak lubisz literaturę:

http://dynotech.pl/ w dziale technika

Pzdr.

3

Odp: Docieranie silnika

u mnie w instrukcji obsługi od ktm'a podane jest pierwsze 3 mh nie wiecej niz 1/2 pały  i przeglad kolejna 12mh nie wiecej niz 3/4 pały i obr nie wieksze niz 5 k

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4

Odp: Docieranie silnika

piechur napisał/a:

Witam,Już niebawem odbieram mojego husaberga z serwisu gdzie robione będzie:- wymiana  Tłoka, rolki, zaworów in, zaworów ex, sprężyn zaworów,  kosza sprzegłowego, wszystkich łożysk silnika.Jak i ile czasu należy docierać silnik po takim remoncie ? Mechanik który zajmuje się moim Bergiem mówi o 30-40 motogodzinach lajtowej jazdy z unikaniem wysokich obr. Spotkałem się jednak  w sieci z metodą Motomana. Która zaleca robić to na "ostro"...Link z dokładnym opisem tej metody, poniżej :http://forum.scigacz.pl/post-33535.htmlDrogie Bravo proszę o pomoc!

Powiem tak ma to sens, bo faktycznie jezdzilem nowymi moto i samochodami ktore byly jezdzone i "docierane" w normalny sposob i metoda powiedzmy ;) motomaniaka i bez konkurencyjnie ta drugą techniką docierania, silniki mialy duzo lepsze osiagi, ale czy sa zywotniejsze ??? Czas pokaze bo ja wybralem docieranie wlasnie metoda motomaniaka :)

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121

5

Odp: Docieranie silnika

senso - tylko pamietaj ze DOCIERASZ tylko silnik bez plastikow :) pozdrowka zboju

6

Odp: Docieranie silnika

rater-tarnow napisał/a:

senso - tylko pamietaj ze DOCIERASZ tylko silnik bez plastikow :) pozdrowka zboju

Docieram silnik ale i plastiki, bo tak to by razily innych uczestnikow w czasie wyscigu ;)    :D

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121

7

Odp: Docieranie silnika

zawsze to jakas tajna bron - beda patrzyc na twoj nowy lsniacy bike a ty ich sobie spokojnie objedziesz swiecac sie jak ......... nic mi nie przyszlo do glowy umowmy sie :)

8

Odp: Docieranie silnika

Dzięki : ) Jak ktoś ma jeszcze coś do dodania, będę wdzięczny. Bo większość z Was na pewno przerabiała już ten temat....

9

Odp: Docieranie silnika

Docieraj tak jak zaleca producent, jest to najlepsza metoda

HUSABERG 82

10

Odp: Docieranie silnika

Ja docieralem w swoim dorobku tylko silnik 2T po calkowitym remoncie (tlok, cylinder, glowica, wał, łozyska, sprzeglo, gaznik itp)
i docieralem w ten sposob, ze tylko czekalem az silnik sie zagrzeje i potem petarda, pamietajac, zeby nie przegrzac. Sprzet ma 4 lata po remoncie i smiga jak ta lala (chociaz jemu obecnemu wlascicielowi posypala sie skrzynia biegow:)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

11

Odp: Docieranie silnika

nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec podepnę się do tego.
Co ile trzeba wymieniać olej w husce smr 510 i czy przy zmianie oleju filtr także należałoby wymienić?

12

Odp: Docieranie silnika

filtr ? a jak idziesz klocka postawić to dupe podcierasz ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

13

Odp: Docieranie silnika

Tym bardziej, że filtr kosztuje kilkanaście PLN-ów

14

Odp: Docieranie silnika

nie wiem jak jest w husce ale w bergu filtr oleju wymienia się co 2 wymiany oleju. oczywiście mówimy o sportowym wykorzystaniu sprzęta, więc co ok 6-10 mh.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)