1

Temat: problem z yz 400f nie pali

Witam od kilku dni jestem posiadaczem yzf 400 z 2000r i mam z nią problem na zimno mi nie odpala i zalewa świece jak sie zagrzeje chodzi idealnie czy to wina świecy czy gaziora ?? Dodoam jeszcze za motor jest po remącie i niekiedy jak juz uda mi sie odpalić chodzi, po jakiś 5 min gasnie i znowu zalana. Prosze o jakąs podpowieć od czego zacząć ??

2

Odp: problem z yz 400f nie pali

hmm nie jestem mechanikiem i mogę się mylić ale takie objawy ma motocykl który dostaje bogatą mieszankę zbyt bogatą. Ale głowy nie dom uciąć

3

Odp: problem z yz 400f nie pali

tez tak myśle tylko nie wiem jak ja zmniejszyć w tm modelu bo kupiłem moto 3 dni temu a ne chciał bym robić jeszce gorzej !!

4

Odp: problem z yz 400f nie pali

Sprawdz tez czy masz odpowiednia cieplote swiecy skoro na zimno nie pali ...mialem tak w 250 YZF

K ocham
T ylko
M otocykle

5

Odp: problem z yz 400f nie pali

a jaka powinna być mam taką jak w kśiąrzce?

6

Odp: problem z yz 400f nie pali

w takim razie gaznik...

K ocham
T ylko
M otocykle

7

Odp: problem z yz 400f nie pali

powiedcie jeszcze mi jak sie zmniejsza ilość paiwa w tym gazniku bo tam nie ma rzdanej śruby do regulacji albo jej nie widze

8

Odp: problem z yz 400f nie pali

A ja zadam ci pytanie:
1. Ile motogodzin ma ten silnik od remontu ?
2. Co ile zmieniasz olej ?

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

9

Odp: problem z yz 400f nie pali

po remącie ma jkaiś 3 max 4 godz ole wlałem nowy

10

Odp: problem z yz 400f nie pali

Też mam YZ 400 i z moją miałem podobne problemy... tzn. ciężko zapalała na zimno, a nawet bardzo ciężko. Po rozgrzaniu problem zapalania znikał... Zmiana świec, ustawień gaźnika itp. u mnie nie wiele pomagała. Winne okazało się magneto!! Wystarczyło je odkręcić i wyczyścić drobne opiłki które się tam zbierają (robią chyba zwarcie). Prąd na świece był zbyt mały... Od tamtego czasu co druga wymiana oleju czyszczę ten badziew, bo inaczej potrafi sprzęt stanąć w środku lasu i strasznie ciężko jest go odpalić na zimno.

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

11

Odp: problem z yz 400f nie pali

sprawdze dzisiaj dzięki za rade kurde własinie sobie przypomniałem ze kiedyś tak miłem w kx 250

a i jeszcze jedno do tego magneta nie trzeba jakiegoś specjalnego sciągacza??

12

Odp: problem z yz 400f nie pali

bart0082 napisał/a:

do tego magneta nie trzeba jakiegoś specjalnego sciągacza??


W husce trzeba.
1-a fota to magneto, 2-ga z nakreconym sciagaczem, 3-a w trakcie sciagania.

P.S. bart0082- korzystaj ze slownika bo oczy bolą ;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

13

Odp: problem z yz 400f nie pali

Generalnie trzeba ściągacz, ale budowa magneta jest trochę inna jak w husce Crazego, więc i sciągacz inny. Przynajmniej ja innego używam. Wyczyść dobrze szczególnie te uzwojenia. U mnie gdzieś tam w środek te opiłki wchodziły - wystarczy wymyć benzyną. Od czasu jak tam zaglądam co jakiś czas to wszystkie problemy z YZ zniknely. Mam nadzieje, ze u ciebie też tak będzie :)

#45
P_anowie
Z_abijajacy
M_arzenia

14

Odp: problem z yz 400f nie pali

dziekuj panowie za pomoc jednak świeca! miałem 2szt. okazało sie ze oby dwie zepsute wkreciłem trzecią i cyk chodzi na dotyk