1

Temat: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Cześć,

mam 23 lata i drugi sezon jeżdżę Aprilią SX125 w 4t (mój pierwszy szosowy motocykl w życiu). Obecnie robię kat. A i przymierzam się już do zakupu większego motocykla - oczywiście będzie to znowu supermoto. Uwielbiam te motocykle za tą lekkość i poręczność.

Jeśli chodzi o fabryczne supermoto to nie widzę zbyt dużego wyboru - na rynku w większych mocach i z bardziej znanych marek mamy chyba tylko KTM SMC 690, Husqvarna 701 Supermoto oraz GasGas SM700. Myślałem też o Hondzie CRF300L i założeniu do niej kół SM, ale szczerze to nie przepadam za japońską motoryzacją.

Chciałbym zapytać Was czy taki mocny motocykl jak te KTM/Husqy będzie ok do codziennej jazdy po mieście czy dojazdów do miasta (mieszkam na wsi 10km od miasta). Motocykle typu sport, naked, adventure itp. mnie nie interesują. Wiem, że może byłyby wygodniejsze, ale mi po prostu dobrze się jeździ na SM i kocham je za te lekkość. Co do użytkowania to poza takim zwykłym jeżdżeniem na codzień to czasem jeżdżę też po jakichś szutrach, polnych drogach itp. jednak nie jest to żaden ciężki offroad (od tego mam KTM 125 w 2T). Ostre upalanie, stoppie, wheelie itp. mnie nie interesują, aczkolwiek ich nie wykluczam w przyszłości. Na razie mnie to nie jara. Trasy jakieś dłuższe max 100km, więcej raczej nie jeżdżę.

Czy taki motocykl to dobry wybór? Jeśli wybierać to jakie roczniki i czy warto kupować nówkę z salonu? Nie ukrywam, że jestem zrażony do nowych chyba bardziej jak do używanych. Finansowo zakup nowego wchodzi w grę, jednak szczerze mówiąc, to przejechałem się już na tych nowych sprzętach (masa problemów wieku dziecięcego) i chyba wolę kupić taką swieżą 1-2 letnią używkę od pierwszego właściciela salon Polska, która te problemy ma już wyeliminowane i często ma sporo fajnych dodatków akcesoryjnych np. sportowy tłumik.

Tak btw. może jest tu ktoś kto chciałby pozbyć się takiego motocykla? Faktura VAT mile widziana

2

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Chyba sam sobie już odpowiedziałeś :) z takim przeznaczeniem to wybór słuszny 690/701 sprawdza się idealnie. Co do rocznika to te po 2020 roku raczej już żadnych bolączek nie miały, dopracowane sprzęty. Sam na następny sezon przymierzam się do przesiadki z mojej FE 501 na 701/690. Kupując 1-2 letni sprzęt można sporo zaoszczędzić jeśli jest pewny, aczkolwiek ja pewnie pójdę w salonówke tylko dlatego, że lubię grzebać, zmieniać i robić wszystkie upgrade'y samemu. Pozdoo

Aprilia dorsoduro 750 - była
Husqa fe 501

3

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Dodam tylko ,że 690\701 to najcięższe z dostępnych SM, serio...
PS. Kultury pracy Japończyków jeszcze żadnej marce nie udało się 'skopiować' (chodzą mega cicho, gładko, precyzyjnie, z możliwością dużych przebiegów -dla mnie zawsze na plus)

Hardcore - it's more than music...

4

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Belzebub napisał/a:

Dodam tylko ,że 690\701 to najcięższe z dostępnych SM, serio...

Bo to betoniarki :D I nie sm tylko pseudo sm :P Ich jedynym plusem jest to że to zwykłe moto drogowe i nie trzeba się martwic o wymianę tłoka co ileś mth. To taki naked niby sm.

To jest sm:
[url]https://www.redmoto.it/?prodotto-moto=crf-450rx-supermoto-2022[/url]

https://www.bikepics.com/members/81

5

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

No tak wybór jest zero-jedynkowy.
Albo sieczkarnio-betoniara SM i swiety spokój albo SM z prawdziwego zdarzenia i remont za kilka tyś albo na dzień dobry albo co 2-3 sezony.

6 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2022-08-28 19:30:24)

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Dokładnie, drogą na skróty miała być Honda CRF 450L, a finalnie wyszło, że moto ma 1-litrową miskę olejową i wymiana oliwy co 1000km -także nici z dalekobieżnosci + potem duże problemy z gaśnięciem na niskich obrotach zaraz po wyjeździe z salonu -podobno do dziś dzień usterka nie wyeliminowana, a ludzie robią easy-fix ala wymiana wydechu + ECU, także takie jaja

Hardcore - it's more than music...

7

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Btw. Ostatnio na YT znalazłem gościa co pokazał jak startuje w RomaniaEnduro na... Tenere700, Wow generalnie -a konkurencja na 90kg maszynach ala EXC300

Hardcore - it's more than music...

8

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Belzebub napisał/a:

Btw. Ostatnio na YT znalazłem gościa co pokazał jak startuje w RomaniaEnduro na... Tenere700, Wow generalnie -a konkurencja na 90kg maszynach ala EXC300

jak Tarres to i na Erzbergu startował :D kozak

https://www.bikepics.com/members/81

9 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2022-08-29 12:15:14)

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

TAK -dokładnie to on: 'Pol Tarres'
nadal zbieram szczęke z podłogi..

Hardcore - it's more than music...

10

Odp: Z 125cc na KTM SMC 690 lub Husqvarna 701 Supermoto

Chyba pójdę w stronę SMC690 lub 701 Supermoto, bo niestety, ale nie mają one podobnej konkurencji.