1

Temat: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

Witam. Wybieram się na oględziny tego sprzętu w sobotę. Możecie rzucić swoim okiem i ocenić czy warto? Jakieś podpowiedzi gdzie zerknąć żeby nie władować się na minę?

[url]https://m.olx.pl/d/oferta/ktm-smr-450-2007r-supermoto-CID5-IDKh8sD.html[/url]

Poprzedni właściciel podobno robił remont a za kadencji obecnego po kupnie luzy zaworowe, filtry,płyny i opony i zrobione niby max 20km tak przynajmniej twierdzi.

2

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

xero444 napisał/a:

Jakieś podpowiedzi gdzie zerknąć żeby nie władować się na minę?

w cylinder i głowicę, bo "Poprzedni właściciel podobno robił remont" może znaczyć dla Ciebie wydatek kilku ładnych tysi(3-7) na doprowadzenie go do stanu używalności, a to stary wyczyn, więc tak może być niezła mina. co prawda może, nie musi, ale w takim przypadku wzmożona ostrożność wskazana

a na początek zadzwonić do Bros-ów, zapytać ile w tym prawdy

https://www.bikepics.com/members/81

3

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

Do sprawdzenia wszystko. Ile tam jest SMR a ile np. EXC.
Co ma w papierach? Jak jest zarejestrowany?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4 Ostatnio edytowany przez xero444 (2021-09-29 17:34:36)

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

Z raportu wynika ze to KTM SMR 450,6 wlasciciel, 2014- 28.000km pozniej do 2021 po 2,5-3k razem 8.000km, i 2021 wymiana drogomierza.
Poprzedni wlasciciel z mazowieckiego także info o brosach bardziej realna albo lepiej przygotowana sciema heh :D

5

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

hacker33 napisał/a:

Do sprawdzenia wszystko. Ile tam jest SMR a ile np. EXC.
Co ma w papierach? Jak jest zarejestrowany?

Kojażysz użytkownika doomin13? Przeszukałem troche forum ze starymi postami i znalazłem post jak użytkownik Patrykovskyy sprzedawał smr'a od doomina i mam wrażenie że to ich sprzęt. W opisie jest ze to smr z 2007 z blokadą na widelcu i że dodaje opony deszczowe. Z tego info by się zgadzało. SMR wtedy faktycznie byłby po remoncie. Zdjęcia niestety wygasły. Zrobiły się z tego małe kryminalne zagadki ale każda informacja jest cenna. Może taki stary wyjadacz jak ty coś kojarzy :D

6

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

Nie pamiętam i nie odtworzę zdjęć.
Natomiast w jeden sezon można taki silniczek zajechać od remontu do remontu.
Więc nie sugeruj się postami sprzed kilku lat:)

Jak masz blisko to jedź i obejrzyj.
Nie trzeba być mechanikiem aby zauważyć, że sprzęt już wyzionął ducha:)
Jeżeli janusz tam był to pewnie pojawi się silikon, śruby dokręcane żabką, jakieś pocenie się.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

Byłem obejrzeć i powiem niczego sobie ten SMR ale nie kupiłem. Zapytałem właściciela czy nie ma wycieków odpowiedział ze nie po czym schyliłem się i zauważyłem wytarty olej i znalazłem w lewym karterze dziurę zaklejoną jakimś czarnym klejem/silikonem z pod którego sączył się olej. O ile głowica i cylinder były na uszczelce bez silikonu to już połówki kraterów nie (uszczelka + biała masa). Może można by to naprawić ale się wystraszyłem i odpuściłem. Skoro był robiony remont nie rozumiem dlaczego nie wymienili krateru nie mówiąc już o spawaniu go w ostateczności. Dodatkowo sprzęgło zaczyna ciągnąć przy wbitym biegu na sprzęgle delikatnie sam zaczyna ruszać.
Na sam koniec jeszcze zauważyłem przy niższej prędkości miej więcej przy 2/5 gazu zaczyna coś metalicznie dzwonić ale nie wiem czy to napędem zaczęło szarpać przy niskiej prędkości czy co. Chyba tyle z relacji. Jakby ktoś chciał obejrzeć to tyle na pierwszy rzut oka.

8

Odp: Ktm SMR 450 -prośba o ocene przed kupnem

xero444 napisał/a:

Dodatkowo sprzęgło zaczyna ciągnąć przy wbitym biegu na sprzęgle delikatnie sam zaczyna ruszać.

Kupiłem w zeszłym roku exc z taką "wadą". Wymiana sprzęgła nic nie zmieniła - stare było jeszcze w dobrym stanie. Problem był w starym płynie w wysprzęgliku.

READY TO >> TERROR