1

Temat: KTM 990SM temperatura

Siemanko,

pytanie apropo 990 sm. Udało się trafić spoko sztukę, natomiast mam pewien problem, który może być w sumie normą. Stałem dziś w konkretnym korku, zamknięta droga, upał jak uj, 35 stopni. W pewnym momencie po dłuższej chwili stania mimo iż wiatrak napierdalał jak talala zaczęła migać kontrolka temperatury (zjechałem na bok, płynu nie zagotował)
1 min na wiatraku i spadla temperatura, jak jechałem było ok.
Pod domem 35 stopni stwierdziłem że sprawdzę czy będzie podobnie, po ok 15min z lekka przegazowką to samo. Wiatrak hula aż miło, ale kontrolka i jeb. Wody znów nie zagotował. Wydechy leo, bo ori go za bardzo tłumią, ale wkręcone db killery. Czy to norma w 990? 690 jakbym jej nie meczyl tak się nie grzała.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

2

Odp: KTM 990SM temperatura

Miałem 950 SM ale ten sam problem  istniał. Pojechałem dwa razy (pierwszy i ostatni) na paradę z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Poznaniu i zrobił to samo. Duży, sportowy silnik, małe wymiary, mało płynu, niewielka chłodnica i już. Wniosek: Nie stać! Zapierdalać!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: KTM 990SM temperatura

Miałem ostatnio po wymianie pompy wody tak w 950 SM, dolałem płynu do chłodnicy bo było za mało i problem ustał ;) polecam sprawdzić czy w chłodnicy masz full płynu.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

4

Odp: KTM 990SM temperatura

Płyn w połowie skali. Już zamówiłem nowy motula bo ten według książki leyz dobre 4 lata nie zmieniany, więc profilaktycznie zaleje świeży i cóż... Zostaje zapierdalać to nie będzie miał czasu myśleć o grzaniu ;) przy okazji wymiany zaleje pod korek i niech krąży.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

5

Odp: KTM 990SM temperatura

Potwierdzam słowa Gierwiego. Miałem 990 SMT, w mieście podczas wolnej jazdy był dramat - mega szybko łapał temperaturę. Ten typ tak ma.

6

Odp: KTM 990SM temperatura

matkrk napisał/a:

Płyn w połowie skali. Już zamówiłem nowy motula bo ten według książki leyz dobre 4 lata nie zmieniany, więc profilaktycznie zaleje świeży i cóż... Zostaje zapierdalać to nie będzie miał czasu myśleć o grzaniu ;) przy okazji wymiany zaleje pod korek i niech krąży.

To że ty zalejesz pod korek to nie znaczy że będzie pod korek po pierwszych jazdach ;) warto to sprawdzić  bo ja tak miałem :P

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

7 Ostatnio edytowany przez gierwi (2021-06-23 08:06:28)

Odp: KTM 990SM temperatura

Instrukcja mówi o odpowietrzeniu układu przez podniesienie przodu, ale nie podczas jazdy ;-) ,tylko po napełnieniu układu. Nie pamiętam szczegółów, ale chyba jak znajdziesz jednego chętnego to po postawieniu przedniego koła na taboret powinno wystarczyć. Potem odkręcasz odpowietrznik i dolewasz płynu. Pobierz sobie instrukcję z [url=http://www.ktmcom]www.ktmcom[/url] w zakładce serwis i na stronie 138 czy jakoś podobnie jest to opisane.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8 Ostatnio edytowany przez slawkomax (2021-06-23 23:20:39)

Odp: KTM 990SM temperatura

Serwus, tak jak  gierwi pisze, mała chłodnica, odrzutowy silnik i grzeje się szybko szczególnie na postoju.
Porządnie trzeba układ odpowietrzyć - poniżej procedura.

W wielu przypadkach problemem tez jest korek chłodnicy, po latach nie trzyma ciśnienia,
Zła diagnoza padała na głowicę lub pompę wody, remont który nic nie dawał ,a tu korek taki numer wykręca.
Ostatnio wymieniałem i problem z grzaniem ustał.




PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

KAT 990 SM 
XT 660 R

www.bikepics.com/members/slawkomax/

9

Odp: KTM 990SM temperatura

Dzięki wielkie za info. Korek faktycznie wygląda na zmęczony życiem, zamówiony już nowy, do tego świeży płyn i powinno być ok.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

10

Odp: KTM 990SM temperatura

Nowe spostrzeżenia i w sumie wciąż problem.
Wleciał nowy korek. Moto nie grzeje się, nie kopci ale... Znika płyn. Ze zbiorniczka wyrównawczego po ok 100km zasysa wszystko. W chłodnicy też go ubywa. Sprawdzałem czy aby nie jebla uszczelka, robiłem kilkukrotnie test ale wychodzi negatywny (test z płynem. Reakcyjnym co2, profilaktycznie 2 różne płyny) do oleju się nie dostaje, wymieniłem, zrobiłem jakieś 700km i wciąż jak nowy, nie przybywa nie ubywa. Ktoś ma Pomyśl?

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

11

Odp: KTM 990SM temperatura

Nieszczelność w chłodnicy na tyle mała, że płyn spokojnie zdąży odparować bez oznak? Próba ciśnieniowa układu powinna pokazać to i owo