1

Temat: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

Cześć,
od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem SM, na celowniku mam SXV 550 lub KTM 525, czy jesteście w stanie mi powiedzieć, który moto jest lepszy pod względem awaryjności i ekonomi jazdy? Co głownie się psuję w tych moto i jakie są koszty napraw?
Poprzednio miałem Derbi Sende 50 --> Yamaha yz125.
Moto głównie było by używane na weekendowe przejażdżki po mieście ew. raz na rok wypad na tor by podszlifować skillsy.
Dodatkowo myślałem o zakupie kół na enduro by czasem wpaść do lasu i porobić hałasu :) (ale z tego co się orientuję to jest spory koszt kupienia kół na enduro)
Ewentualnie jakie inne supermoto byście polecili ?

2 Ostatnio edytowany przez levis (2021-03-17 17:42:58)

Odp: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

SXV 550 pali od 10 w górę i wymaga częstego serwisu również napraw, a mogą się takowe pojawić.

Porównywanie KTM 525 do SXV 550 to jak porównywanie 2.0 turbo diesla do 2.0 turbo benz. Niby taka sama pojemność, zbliżona konstrukcja, a osiągi zupełnie inne.

Oba mają plusy i minusy, tanich sztuk bym unikał - kupisz co uważasz za słuszne.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

Jakie swoje bolączki posiada SXV? Czy jako SM do miasta, by przedzierać się pomiędzy autami jest w miarę ok? czy jednak jest uciążliwa (waga, wielkość).
Jeśli chodzi o naprawy co ile km/mth trzeba zaglądać do środka silnika?

4

Odp: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

Kolego. Jeżeli zakup kół enduro to dla ciebie spory koszt to przy serwisie SXV będziesz musiał dom sprzedać.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

5

Odp: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

[url]http://forum.super-moto.pl/topic29598-aprilia-sxv-450-historia-mojego-egzemplarza.html[/url]

Tutaj masz 40 stron o bolączkach tego modelu xD

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

6

Odp: Aprilia SXV czy KTM? Pomoc w wyborze SM

Miałem SXV ok 2 lat i bardziej awaryjnego motocykla nigdy w życiu nie widziałem. Jedno i drugie się psuje ale SXV to sprzęt dla pasjonata mechaniki. Oszczędź sobie czasu na naprawy i pieniędzy i zapomnij o tym sprzęcie

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI